Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Iglaste, małe krzewy kuliste bez potrzeby formowania

Pokaż wątki Pokaż posty

Iglaste, małe krzewy kuliste bez potrzeby formowania

kiciaodzenka 18:13, 16 kwi 2013


Dołączył: 16 kwi 2013
Posty: 69
Witam serdecznie

Natrafiłam na tą cudną stronę i forum i zaczytuję się bez opamiętania. Nie mam doświadczenia w ogrodnictwie, ale powoli się wkręcam. Mamy wybudowany niedawno domek, trochę działki i powoli chciałabym ją zagospodarować.
Po przekopaniu forum nie znalazłam takiego wątku. Już tłumacze o co chodzi. Przed domem mam położoną kostkę, pośrodku niej mam zostawiony spory klomb o nieregularnym kształcie. Chciałam na początek obsadzić go wkoło kulistymi krzaczkami dla podkreślenia, kształtu, konturu klombu. Myślałam o Tuji Teddy ale przeczytałam, że jej nie polecacie. Wobec tego jaka inna mogla by być, nie za duża wręcz malutka kula? Ta strona jest nasłoneczniona od południa, także chyba bukszpany nie za bardzo, poza tym nie potrafiłabym ich ładnie przyciąć. Dwie kulki chcę wsadzić przy bramie garażowej też z tej samej strony, domu. Na razie zbieram informację co warto kupić i planuję jak i wszystko obsadzić, coby było ładnie. Poza tym muszę jeszcze wiele się dowiedzieć bo nigdy z ogrodnictwem nie miałam do czynienia, a chciałabym zrobić wszystko sama, bo tylko wtedy sprawia mi to przyjemność. Wszystko będzie robione małymi kroczkami, w tym roku mieliśmy spore wydatki także zakupy krzaczków chyba za rok ale wiadomo planować trzeba wcześniej bo to takie przyjemne.
Proszę o radę w mojej sprawie. Pozdrawiam Kicia

kiciaodzenka 18:14, 16 kwi 2013


Dołączył: 16 kwi 2013
Posty: 69


Klomb o którym piszę.
kiciaodzenka 18:17, 16 kwi 2013


Dołączył: 16 kwi 2013
Posty: 69


Garaż, w tych zakolach chcę wsadzić dwie zielone kulki, nieduże. Jest mało miejsca od ściany budynku a dojdzie w przyszłości jeszcze kamienna płytka, jako opaska budynku.
Gardenarium 21:56, 16 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ładna będzie Thuja 'Danica'.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kiciaodzenka 22:46, 16 kwi 2013


Dołączył: 16 kwi 2013
Posty: 69
Dziękuję Królowo Ogrodowiska , zawsze można na Ciebie liczyć i zawsze znajdziesz czas by komuś dać dobrą radę. Naprawdę to doceniam, już lukam te 'Danica'.
kiciaodzenka 20:01, 18 kwi 2013


Dołączył: 16 kwi 2013
Posty: 69
Ta Thuja 'Danica' docelowo jaki osiąga rozmiar ? Wszędzie piszą co innego i nie wiem czy nie będzie za duża.
Gardenarium 21:16, 18 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Możesz ją docinać i będzie taka jak potrzebujesz. Jej rozmiar może się wahać tak jak piszą. Zależy od warunków, wody dobrej ziemi.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kiciaodzenka 22:16, 18 kwi 2013


Dołączył: 16 kwi 2013
Posty: 69
Dziękuję za ekspresową odpowiedź.
ZbigniewG 07:43, 19 kwi 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8903
Jeżeli ma być mniejsza to może mutant Danicy - Mirjam mniejszy i złocisto żółty

dla pewności sprawdziłem i faktycznie niesamowita rozbieżność w podawanych rozmiarach wiec i Mirjam może nie być wcale mniejsza chociaż u mnie rośnie dość wolno




____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
kiciaodzenka 09:45, 19 kwi 2013


Dołączył: 16 kwi 2013
Posty: 69
Dzięki ZbigniewG za pomoc. Ładny ten kolorek, jak znajdę chwilkę dokładniej obadam sprawę ( mam fachowców na tarasie ), może waśnie lepiej będzie wyglądać inny odcień zieleni. Na środek planuję,taką tuje z rozgałęzionymi kulkami o kolorze ciemna zieleń ( proszę wybaczyć brak fachowych określeń ). Ta Twoja na zdjęciu ile ma lat ? Pod tymi kamyczkami masz ziemię, korę ? Chodzi mi o zabezpieczenie mieszania się piasku z kamykami. Bo prawdopodobnie właśnie na tym klombie będę miała kamyczki.

Poniżej zamieszczam przykładowe zdjęcie takiej Tuji, jaką chciałabym mieć. Jest to fotka, znaleziona w necie, możliwe, że w Was
Jeśli macie oczywiście jakieś sugestie chętnie je poznam



Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies