Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród pod sosnami

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pod sosnami

Toszka 08:52, 08 cze 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Takie listki to normalne i piękne

Trzeba założyć, że buk normalny. Radzę strzyc go systematycznie, bo jednak blisko płotu posadzony. Możesz go formować - ponieważ widzę, że ma gałązki od samego dołu, to mozna go ciąć np. w kolumnę/filar. Buk podobnie jak grab jest plastyczny

Aniu, jesli będziesz jeszcze kupować to kupuj odmianowe drzewka/rośliny, bo dzięki temu będziesz wiedziała czego się w przyszłości spodziewać
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
ANNA1976 20:06, 08 cze 2016


Dołączył: 02 kwi 2013
Posty: 423
Toszka napisał(a)

Aniu, jesli będziesz jeszcze kupować to kupuj odmianowe drzewka/rośliny, bo dzięki temu będziesz wiedziała czego się w przyszłości spodziewać


Na pewno tak zrobię

Toszko kilka dni temu w wątku u Kamili Kawy ktoś pokazywał zdjęcia stożków z grabów. Czy myślisz że moje graby udałoby się jeszcze uformować na takie stożki?
Niepotrzebnie wycięłam im wszystkie dolne gałązki
____________________
Ogród pod sosnami
Toszka 09:13, 09 cze 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Grab jest plastyczny - wszystko mozna z niego wyciąć. U znajomej widziałam fajne kuliszcza zrobione z grabów i... buków

jeśli wycięłaś dolne gałązki to trzeba czekać aż wypuści nowe ze śpiących oczek. Można też zrobić im bambusowe rusztowania i prowadzić płasko w ekrany. W praktyce cięcia tyle samo co i w stożek
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
ANNA1976 06:30, 10 cze 2016


Dołączył: 02 kwi 2013
Posty: 423
Dzięki Toszko
Temat grabów zostawiam jeszcze do przemyślenia. Na razie niech sobie rosną. Poczekam i zobaczę czy wypuszczą dołem jakieś gałązki wtedy zdecyduję jak je ciąć.

Dziś po pracy zaczynam powiększać rabatę
Dużo pracy mnie czeka, aż się boję zaczynać

A może przy okazji zmienić jakoś kształt rabat? Co o tym myślisz?
____________________
Ogród pod sosnami
ANNA1976 06:35, 10 cze 2016


Dołączył: 02 kwi 2013
Posty: 423
Nastawiłam gnojówkę z pokrzyw i zapomniałam o niej. Stoi już chyba ponad miesiąc i śmierdzi nieziemsko Czy nadaje się jeszcze do użycia?
Jakie rośliny mogę tym podlać?
____________________
Ogród pod sosnami
Toszka 08:42, 10 cze 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Gnojówka jest dobra.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Zana 19:54, 10 cze 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Ha, ha czytam, że jednak będziesz poszerzać rabaty. A tak gdzieś miesiąc temu Ci o tym pisałam i mówiłaś, że jest jeszcze duużo miejsca na rośliny. Ale miałam nosa. I bardzo dobrze, że poszerzasz! Zabieraj co najmniej metr trawnika. Będzie fajnie. Co do kształtu to musisz sama zdecydować czy na prosto, czy jednak w jakimś półkolu, czy trochę delikatnie faliście. Ja osobiście widziałabym tam taki duży łuk. Ale to Twoja decyzja, musisz się z tym kształtem dobrze czuć.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
ANNA1976 06:27, 11 cze 2016


Dołączył: 02 kwi 2013
Posty: 423
Aniu patrząc na tę rabatę ciągle miałam wrażenie że jest pusto i czegoś brakuje. Dopiero teraz dotarło do mnie że jest pusto bo brakuje miejsca na konkretne, duże nasadzenia np hortensje.

Będę poszerzać
____________________
Ogród pod sosnami
Toszka 11:23, 11 cze 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
ANNA1976 napisał(a)
Aniu patrząc na tę rabatę ciągle miałam wrażenie że jest pusto i czegoś brakuje. Dopiero teraz dotarło do mnie że jest pusto bo brakuje miejsca na konkretne, duże nasadzenia np hortensje.

Będę poszerzać


To się nazywa OLŚNIENIE
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
anbu 15:40, 11 cze 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Aniu podoba mi się Twoja ewolucja ogrodowa
____________________
Ania Ogród Ani :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies