Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród pod sosnami

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pod sosnami

ANNA1976 08:33, 12 sie 2016


Dołączył: 02 kwi 2013
Posty: 423
Asiu nie wiem czy można dzielić karpę hortensji... wydaje mi się że raczej nie, ale zapytaj kogoś mądrzejszego np Toszki ona na pewno będzie wiedziała.

Ja swoje przycinałam pod koniec lutego i obcięte patyki powtykałam do doniczki. Wszystkie wypuściły listki i nadal rosną więc chyba się przyjęły
Muszę je tylko jeszcze przesadzić z doniczki do gruntu


____________________
Ogród pod sosnami
ANNA1976 08:39, 12 sie 2016


Dołączył: 02 kwi 2013
Posty: 423
Karol99 napisał(a)
Piękne są.


Dziękuję Karolu

Kupiłam je w zeszłym roku i wcale mi się nie podobały. Pokładały się i odwracały do słońca, ale chyba z hortkami już tak jest że w pierwszym roku nie wyglądają najlepiej.
Dopiero w tym sezonie po wiosennym przycięciu ich pędy zrobiły się sztywne i pięknie zakwitły. Mam nadzieję że w następnym sezonie będą jeszcze ładniejsze
____________________
Ogród pod sosnami
wrobelki 10:03, 12 sie 2016


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Piękne masz Limki moje jeszcze zielone choć na jednej widzę że zaczyna różowieć ale takie żarówki białe to chyba nie będą.
Mam nadzieję że z vanilkami jest tak samo że w drugim sezonie dopiero pokażą na co je stać bo w tym biedniutkie mam
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
AsiaK_Z 10:07, 12 sie 2016


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
ANNA1976 napisał(a)
Asiu nie wiem czy można dzielić karpę hortensji... wydaje mi się że raczej nie, ale zapytaj kogoś mądrzejszego np Toszki ona na pewno będzie wiedziała.

Ja swoje przycinałam pod koniec lutego i obcięte patyki powtykałam do doniczki. Wszystkie wypuściły listki i nadal rosną więc chyba się przyjęły
Muszę je tylko jeszcze przesadzić z doniczki do gruntu




Nie wiem, ogrodowe raczej tak. Z bukietowymi chyba zrobię jednak inaczej, bo faktycznie nie miałoby to sensu. Zrobię odkłady Z patyczkami mi ewidentnie nie wychodzi
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
Toszka 10:59, 12 sie 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Asiu, miałam ci to właśnie napisać, że ogrodówki można podzielić. Podkopując część korzeni, a druga zostawić nienaruszoną. Bukietówki już samo wykopanie odchorują. Lepiej odkłady, możesz też zrobić odkłady powietrzne na sztywnej, grubej gałązce,
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
ANNA1976 11:01, 12 sie 2016


Dołączył: 02 kwi 2013
Posty: 423
wrobelki napisał(a)
Piękne masz Limki moje jeszcze zielone choć na jednej widzę że zaczyna różowieć ale takie żarówki białe to chyba nie będą.
Mam nadzieję że z vanilkami jest tak samo że w drugim sezonie dopiero pokażą na co je stać bo w tym biedniutkie mam


Białe Limki podobają mi się najbardziej i chciałabym aby takie pozostały

Moje Little Lime bardzo szybko zrobiły się różowe i brzydkie są
To ich pierwszy rok u mnie i jestem nimi zawiedziona

Pędy które miały kiedy je kupiłam mają małe i różowe już kwiaty.
Natomiast pędy które wypuściły rosnąc już u mnie są wyższe, kwiaty są większe i nadal białe
Ciekawe jak będą wyglądały w następnym sezonie.

Zaraz dam fotkę
____________________
Ogród pod sosnami
ANNA1976 11:07, 12 sie 2016


Dołączył: 02 kwi 2013
Posty: 423
____________________
Ogród pod sosnami
ANNA1976 11:07, 12 sie 2016


Dołączył: 02 kwi 2013
Posty: 423
____________________
Ogród pod sosnami
AsiaK_Z 11:08, 12 sie 2016


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Toszka napisał(a)
Asiu, miałam ci to właśnie napisać, że ogrodówki można podzielić. Podkopując część korzeni, a druga zostawić nienaruszoną. Bukietówki już samo wykopanie odchorują. Lepiej odkłady, możesz też zrobić odkłady powietrzne na sztywnej, grubej gałązce,


Dzięki Toszko! Spróbuję zwykłe odkłady
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
ANNA1976 11:10, 12 sie 2016


Dołączył: 02 kwi 2013
Posty: 423
Toszka napisał(a)
Asiu, miałam ci to właśnie napisać, że ogrodówki można podzielić. Podkopując część korzeni, a druga zostawić nienaruszoną. Bukietówki już samo wykopanie odchorują. Lepiej odkłady, możesz też zrobić odkłady powietrzne na sztywnej, grubej gałązce,


A nie mówiłam
Toszka wie wszystko
____________________
Ogród pod sosnami
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies