Gdzie jesteś » Forum » Nawierzchnie » Grys kamienny na rabacie, klombie

Pokaż wątki Pokaż posty

Grys kamienny na rabacie, klombie

Gardenarium 00:59, 13 lip 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Daję przykład taniego kamyczka. Ja używam grysu granitowego.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Adison 21:05, 19 lip 2017


Dołączył: 06 cze 2017
Posty: 188
Ok. Dziękuję za odpowiedź Pani Danusiu.

Mam teraz inne pytanie do forumowiczów. Z przodu domu mam rabate i pod płotem oczywiście tuje jako żywopłot. Mam obecnie pod nimi korę, chciałabym ja zmienić na żwir. Czy muszę wybrać tą korę czy mogę sypać bezpośrednio na nią? Szczerze powiedziawszy nie miałabym co z tą kora zrobić jakbym musiała ja zebrać.
____________________
Zmienny ogród Ady
kami 19:27, 06 sie 2017

Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 562
Kora z czasem się przekompostuje, więc nie ma sensu jej zbierać jeżeli wystarczy Ci miejsca na zasypanie jej żwirem w odpowiedniej ilości do poziomu trawnika/obwódki.
Gardenarium 19:37, 06 sie 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Zbierz korę, bo jak zasypiesz kamieniami - będzie wyłazić i będzie śmieciowato, poza tym ile tych kamyków musisz nasypać? Za dużo jak na biedne rośliny. Zbierz do worków i oddaj sąsiadom, a jak nie - wystaw za furtkę i napisz "Oddam".

Albo kompostuj. Będzie jako dodatek dla roślin kwaśnolubnych.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Adison 21:49, 06 sie 2017


Dołączył: 06 cze 2017
Posty: 188
Ok dziękuję za podpowiedzi
____________________
Zmienny ogród Ady
Lodzia 14:25, 24 lis 2017


Dołączył: 22 wrz 2016
Posty: 162
Narodził się pomysł znacznego powiększenia rabaty kosztem trawnika ma to być rabata żwirowa.
Proszę o poradę bardziej doświadczonych jaką technikę zastosować, aby nie zaskoczyła mnie później odrastająca w żwirku trawa.
1. Rozłożyć teraz tekturę lub mokre gazety na rosnącą trawę i przysypać żwirem. Nasadzenia zrobić w przyszłym roku.
2. Zdjąć darń, odwrócić, rozłożyć gazety + ewentualnie przysypać jeszcze ziemią, na górę żwir.
3. Na wiosnę zdjąć darń, wyrzucić (niestety nie mam kompostownika), zrobić nasadzenia.


Gardenarium 23:42, 24 lis 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Zdjąć darń, oddać na odpady zielone. W tak oczyszczoną rabatę bez trawnika sadzić.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Lodzia 10:52, 27 lis 2017


Dołączył: 22 wrz 2016
Posty: 162
Dziękuję, tak zrobię
A czy w miejscu gdzie nie będzie nic rosło, będzie tam tylko żwir (z uwagi na spadający z dachu śnieg, bo boję się żeby zimozielonych nie połamało) mogę zostawić przykrytą trawę lub przewróconą darń?
Gardenarium 11:01, 27 lis 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Nie, bo wyrośnie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
dancingcrane 18:28, 06 gru 2017

Dołączył: 03 paź 2017
Posty: 35
Czy ktoś spotkał się w sprzedaży z łupkiem jak na zdjęciu?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies