Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pomoc w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Pomoc w ogrodzie

Manalena 11:47, 25 kwi 2013


Dołączył: 22 kwi 2013
Posty: 162
Zadzwoniłam dzisiaj do producenta mojej oczyszczalni przydomowej- i się dopiero zaczęło. Każdy mówi co innego: mam oczyszczalnie firmy Delfin--w głównej siedzibie powiedziano mi ,że przy zbiorniku nie ma większego problemu- można posadzić wszystko co ma rozsądne korzenie ( oczywiście oprócz dużych drzew ), natomiast Pani powiedziała mi żeby rozsądnie sadzić tam gdzie jest drenaż-żeby korzenie nie poobrastały rur.

Przedstawiciel powiedział,że najlepiej posadzić tylko trawę bo ona napowietrza bakterie-facet chyba do końca nie wie co mówi, bo do napowietrzania bakterii są kominki wychodzące z rur ( w moim przypadku 3 ) i kominki wentylacyjne na dachu.Mało tego powiedział ze moja droga do furtki wyłożona kostka też może utrudniac pracę drenażu- normalnie ręce opadają!!!!

Ponieważ teraz to juz kompletnie nie wiem co posadzić proszę Was pomóżcie- mam totalny galimatias!!!

Podjęłam decyzję,że na pólkolu wsadzę 1 wiśnie szczepioną kulistą ( w mijsco najbardziej odległym od zbiornika )czyli bliżej furtki, a resztę obsadzę bylinami - zstanawiam się jeszce nad hortensja.

Po drugirj stronie furtki- zdjęcie 2 też zaryzykowałabym i chciałabym wsadzić cos fajnego - może druga tą sama wisnie? Przecież maja one niezbyt rozbudowane korzenie-co o tym sądzicie? A jeżeli uważacie ,że to zły pomysł to co tam wsadzić?

Zrezygnowałam juz z tych dużych iglaków- włoże tylko chyba 1 sztukę jakiegoś fajnegi świerka lub jodły w sam najadalszy róg od rur a reszte muszę chyba zaplanować jakieś małe krzewy i byliny

Powiedzcie co o tym myślicie- każda Wasza rada bedzie dla mnie bardzo cenna - zaczyna mnie to przetastać!!
____________________
Ogród dla zapracowanych
Gardenarium 13:05, 25 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Posadź wiśnie, pod nią 5 hortensji Limelight, zajmie sporo miejsca, potem turzyce i żurawki. Dla białego koloru hosty Fire and Ice- one są białe, Narysuj sobie pola i obsadź je tymi kilkoma gatunkami tylko po więcej sztuk.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 13:08, 25 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie identycznie ale zorientujesz się o co chodzi

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kaisog1 23:04, 25 kwi 2013


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Dziewczyny..... wiśnia szczepiona nie ma "rozsądnego" systemu korzeniowego..... To jest duże drzewo jednak... Przy drenażu w ogóle nie sadziłabym tego drzewa ani świerków czy sosny...

Jak sie upierasz to już posadź wiśnie przy zbiorniku... ale to ryzyko. Przy drenażu zrezygnuj z jakichkolwiek drzew.
Przy zbiorniku obsadź jak Danusia napisała. Jednak pamiętaj, że ryzyko jest i to spore jeżeli chodzi o wiśnię.... Zobacz jak duże są wiśnie u Danusi....

Przepraszam, że tak się "wtrancam" ale podejrzewam, że koszty wymiany zbiornika i drenażu przewyższają walory estetyczne
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Manalena 00:04, 26 kwi 2013


Dołączył: 22 kwi 2013
Posty: 162
Co do wisni to muszę spokojnie przemyśleć jej miejsce

Danusiu- czy dobrze rozumiem że hortensja ma być tłem dla turzyc, pózniej hosty i żurawki?
Napisz mi prosze co ile sadzić poszczególne rośliny- nie bardzo wiem jakie szerokośći będą miały jako dorosłe okazy.

Jeszcze jedno pytanie: czy turzyce powinnam wybrać 1 gatunek czy wiecej?

Dziękuje za pomysł

Pozdrawiam
____________________
Ogród dla zapracowanych
Gardenarium 00:18, 26 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Hortensje ja sadzę blisko siebie, co metr a możesz nawet gęściej, ale normalnie w dużym ogrodzie sadzi się co 1,5 m.

Turzyce jeden gatunek.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Manalena 00:21, 26 kwi 2013


Dołączył: 22 kwi 2013
Posty: 162
A co ile posadzić turzyce?
____________________
Ogród dla zapracowanych
Manalena 08:13, 26 kwi 2013


Dołączył: 22 kwi 2013
Posty: 162
Mam jeszcze jedno pytanie: co dac na ziemię ? Korę czy zwirek i dać matę czy nie?

Dzieki i wielka buzka za pomoc
____________________
Ogród dla zapracowanych
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies