Gdzie jesteś » Forum » Nawadnianie » Nowy "cud" do nawadniania ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowy "cud" do nawadniania ogrodu

Agniecha 22:21, 24 kwi 2013

Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 9
Zakupiłam do ogrodu system puszek podłączeniowych gardena i w ofercie tej firmy znalazłam coś takiego jak zraszacz wynurzalny AquaContour automatic. To cudo wg filmiku reklamowego ma zdolność do "nauki" otoczenia, które podlewa i omija przeszkody.

Ale na tym filmie, jak również na innych filmach zamieszczonych w sieci prezentowane są raczej prostokątne ogródeczki bez wielkich przeszkód. Na mojej działce będzie taras, piaskownica z placem zabaw dla dzieci, kilka drzewek, rabatki, dróżka do tarasu i niedaleko podjazd. Wszystko teoretycznie w zasięgu zraszacza. Mam pytanie, czy ktoś z drogich forumowiczów ma coś takiego u siebie lub słyszał z wiarygodnego źródła, jak to naprawdę działa?

Koszt tego cuda nie jest mały, więc wolałabym pomysłów firmy gardena na sobie nie testować, a chyba nie dadzą mi go za darmo, na próbę do domu

Pytam przyszłościowo, bo na razie to w sferze marzeń, ale warto wiedzieć, czy jest o czym myśleć...
____________________
Gardenarium 23:33, 24 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Radzę poczekać i zamontować kiedyś system profesjonalny. Wyjdzie taniej na pewno.

Zraszacz zraszaczem ale jeszcze są drogie złączki, które mają tak sprytnie wymyślone, żeby nie pasowały do niczego, tylko do ich firmy.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Agniecha 09:24, 26 kwi 2013

Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 9
No tak, dobra uwaga. To w końcu gardena
____________________
Gardenarium 23:17, 26 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To jest dla amatorów, do samodzielnego montażu, instrukcja jak to zaprojektować jest wadliwa często (widzieliśmy na własne oczy) - dobre firmy ogrodnicze nie zakładają tego. Zakładają profesjonalne.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
malkul 15:48, 23 maj 2013


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
blackstork 11:49, 20 mar 2014


Dołączył: 11 kwi 2013
Posty: 216
Podepnę się pod wątek, gdyż zastanawia mnie czy dobrym pomysłem było rozłożenie takiej linii kroplującej wdłuż ok. 150 m ogrodzenia szerokość od ogrodzenia to ok. 80-100cm. W jakiej odległości od roślin najlepiej ją rozłożyć? Zastanawiam się, czy taką linię można bezpośrednio do kranu podłączyć zależałoby mi na tym by tuje wokół ogrodu nie uschły w czasie suszy, mogę poświęcić czas na trawnik, ale wolałbym mieć pewność, że rośliny są odpowiednio nawodnione. Czy naziemna czy podziemna?
____________________
Wojtek - Ogród etapami
Slawek111 00:29, 14 kwi 2014


Dołączył: 13 kwi 2014
Posty: 32
Linię polecam naziemną z kompensacją ciśnienia tylko jeżeli chcesz rozłorzyć 150m w jednym ciągu to potrzebne będzie zasilenie jej z kranu z obu stron (początek i koniec linii) gdyż max. długośc np. liniii RainBird przy płaskim terenie i ciśnieniu 2,4 bara to ok 121m. osobiście nigdy nie układałem tak długiego odcinka przy zasielniu z jednej strony.
____________________
MiraR 19:04, 04 lip 2015

Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 624
A czy pomoże wtedy założenie porządnego filtra z regulacją ciśnienia przy tak długich odcinkach linii kroplującej by była ona wydajna i równo nawadniała?
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies