Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Cyprys wielkoszyszkowy 'Gold Crest' - Cupressus macrocarpa

Pokaż wątki Pokaż posty

Cyprys wielkoszyszkowy 'Gold Crest' - Cupressus macrocarpa

krystyna_lason 15:07, 26 kwi 2013


Dołączył: 19 gru 2010
Posty: 26
Uległam urokowi tej rośliny i zakupiłam do mojego leśnego ogrodu. Usłyszałam, że jest to roślina bardzo delikatna i wrażliwa nie zimująca w gruncie ale po fakcie. Proszę o poradę jak ją pielęgnować.
____________________
Krychnawww.ogrodowisko.plogródwlesie
Gardenarium 15:40, 26 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Sadzę go co jakiś czas, pewnie u mnie też widziałaś kolumny i kulka na kulce. Traktuję je jako sezonowe, ale we Wrocławiu zimują.

Do gruntu nie radzę Ci sadzić bardziej jako dekoracje sezonowe do donic. Możesz przetrzymać w garażu w chłodzie w widnym miejscu utrzymując wilgoć.



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 15:44, 26 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
asiek0110 12:31, 09 wrz 2013

Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 9
Pomocy!!

Tydzień temu zakupiłam krzaczek cypryska goldcrest willus i dzisiaj zauważyłam, że usychają mu gałązki... Czy tak szybko przędziorek zaatakował?? Po zakupie przesadziłam go do doniczki dałam troszkę nawozu i wystawiłam go na balkon.

Jeżeli ktoś miał już ten problem to prosze o radę

Niżej są zdjęcia
____________________
asiek0110 12:33, 09 wrz 2013

Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 9
____________________
Gabisia 22:13, 10 wrz 2013


Dołączył: 14 sie 2012
Posty: 3919
Danusiu,

chciałabym kupić te cyprysy do donic - jako dekorację świąteczną.
Czy ustoją przy mrozach do lutego?
Jakie masz doświadczenia?
____________________
Ogród Gabisi - tylko dla roślin o mocnych nerwach ***** Wizytówka 2014
asiek0110 10:44, 11 wrz 2013

Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 9
Właśnie nie mam doświadcznia... Z tego co czytałam to na mrozy one się nie nadają i przez zime trzeba trzymać je w ciepłym pomieszczeniu... Obecnie mam na balkonie tego cypryska, ale jak temp. zejdzie poniżej 8stopni to zamierzam go wziąć do domu.

____________________
Gardenarium 19:13, 23 wrz 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie przezimują, choć u Irenki MIłek przezimowały, ale to cud się stał. Normalnie ja kupuję co roku nowe.

POwyżej to raczej nie przędziorek, a coś innego albo zamieranie pędów, albo nie wiem co. Utnij te pozwijane i powinno być dobrze.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Nati 11:50, 08 gru 2013


Dołączył: 16 maj 2012
Posty: 1208
Jaką temp. wytrzymuje cyprys, ja mam swój już w garażu, czy to jeszcze za wcześnie?
____________________
Natalia - Radość dla oczu, pokarm dla duszy ~ Wizytówka ~
Gardenarium 11:58, 08 gru 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kilka stopni, nie wiem, zahartowane na zewnątrz okazy może minus 4 minus 5, ale więcej i długotrwale to żadnej minusowej nie wytrzyma. Raczej nie nastawiaj się na sukces w zewnętrznej uprawie

Dobrze, że przeniosłaś. Powinien mieć jasno, chłodno 2-3 stopnie. W zbyt ciepłym miejscu zbrązowieje i pokruszy się. Należy mu nawet zraszać igiełki, bo nie lubi suchego powietrza.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies