Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Cyprys wielkoszyszkowy 'Gold Crest' - Cupressus macrocarpa

Pokaż wątki Pokaż posty

Cyprys wielkoszyszkowy 'Gold Crest' - Cupressus macrocarpa

Sebek 15:03, 08 gru 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Jak dobrze, że przeczytałem Danusiu Twoją sugestię - wczoraj go kupiłem na dekorację świąteczną i jedyne co zrobiłem to włożyłem do osłonki Będę go zraszać, skoro lubi wilgoć
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Nati 21:35, 10 gru 2013


Dołączył: 16 maj 2012
Posty: 1208
Mój stał na dworzu czasami jak zapomniałąm wstawić do ganku nieocieplonego to -3,4 było,

też nie chcę ryzykować, z garażu wyniosę na stryszek tam będzie może +10 do 15 stopni , w garażu zimą to z -15 przy mocnych mrozach jest muszę w tym roku sprawdzić temp.

Dziękuję szkoda że taki wymagający jest zimą, ale o piękne i unikatowe rzeczy trzeba dbać

Pozdrawiam właścicieli tego drzewka
____________________
Natalia - Radość dla oczu, pokarm dla duszy ~ Wizytówka ~
berolina 19:22, 05 mar 2014

Dołączył: 08 kwi 2012
Posty: 151
A ja mam pytanie, czy teraz można by już takiego cyprysika kupić i postawić na dworze? Bardzo mi sie podobały do kompozycji wiosennej, ale nie wiem czy nie za wcześnie...
____________________
Ola, Chusteczkowy ogród Beroliny, Chusteczkowy przedogródek
Gardenarium 08:36, 06 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja będzie ze szklarni, taki niezahartowany, to gdy przyjdzie spory przymrozek, mogą mu gałązki podmarznąć. Co innego gdy jest zahartowany.

Są dwa wyjścia albo ryzykować, albo nie. Ja bym kupiła.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
marcin_adamczyk 12:15, 14 wrz 2015

Dołączył: 17 maj 2014
Posty: 44
A jak z przycinaniem cyprysików, tzn. kiedy? Przycinałem po zimie, w sumie zbyt wcześnie i mocno odchorowały, zastanawiam się czy teraz, na jesień też przycinać je czy poczekać do wiosny?
KrzysztofWojcik 08:34, 18 wrz 2015

Dołączył: 12 lip 2013
Posty: 98
W ramach ciekawostki - te cyprysy u mojego taty w ogrodzie przezimowały już drugą zimę i to bez okrywania. Fakt, że dwie poprzednie zimy były w wersji "light" ale kilka razy te -15 stopni było (przynajmniej w okolicach Łodzi). Zbrązowiały zimą i wyglądały początkowo nieciekawie, ale szybko doszły do siebie. Najlepsze jest to, że były kupione w supermarkecie i pochodzą ze szkółek holenderskich... Rośliny jednak zaskakują nas wiele razy
____________________
gaabik 11:47, 03 lip 2017

Dołączył: 03 lip 2017
Posty: 10
Witam,
Jestem tu nowa i potrzebuję małej pomocy
Przeprowadziłam się niedawno do domu z ogrodem, jest tam żywopłot z cyprysów (tak mi się wydaje) ma już sporo lat, bo roślinki mają około 4m wysokości. Zastanawia mnie jedno. Dlaczego cyprysy różnią się nieco kolorem i co niektóre z nich mają "owoce" w postaci kulek, a inne nie?

Z góry dziękuję za odpowiedzi
avellan 12:09, 03 lip 2017


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 36
U mnie ten cyprysik rośnie w ogrodzie już 3 rok. Mieszkam w Poznaniu, tutaj zimy są dość łagodne i do tego rośnie w osłoniętym miejscu, więc może dlatego daje radę.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies