Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Rozpoznawanie chwastów

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie chwastów

katel 22:58, 09 maj 2015


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Witaj Oleander! Niezły dziwoląg, podpowiedz coś, skąd masz roślinę, może być doniczkowa?
To może być warzywo broda mnicha czyli agretti inaczej barba di frate lub doniczkowa tilandsja lub Senecio barbertonicus nic więcej mi nie przychodzi do głowy.
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
rozark 19:31, 08 cze 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
czy ktoś wie co to?
____________________
pozdrowionka
Gardenarium 20:56, 08 cze 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
A jak liść od spodu, może łopian, ale on siwy jest od dołu. Jakiej średnicy te liście są?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
rozark 15:26, 10 cze 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
hmm łopian chyba nie ale?



to u góry z lewej strony to malwa, i trochę widać malwę po prawej pod liścmi liliowca, na dole poziomki



tego chwasta mam porozrzucane po całym ogrodzie, stąd podejrzenie, że chwast ale może się wysiało coś samo? bo to naparstnica nie jest przecież
____________________
pozdrowionka
21:26, 10 cze 2015
Mi to przypomina miesiącznicę, wszędzie się sieje.
rozark 09:39, 11 cze 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
miesięcznicę mam, ma dużo mniejsze liście i kwitnie w tej chwili, lub zdążyła już zawiązać nasiona
____________________
pozdrowionka
abyss 22:34, 24 cze 2015

Dołączył: 18 cze 2015
Posty: 9
Zastanawiałem się czy wrzucić to do chwastów czy bylin - ale dla mnie funkcjonalnie to jednak chwast. Teren torfowy - lekko podmokły. Trawa rośnie w kępach do około 1.2m wysokości. Jeżeli taka kępa jest duża, to dokoła kępy przy niej już nic nie rośnie. Ścięta odrasta bardzo szybko.

Sam iść jest sztywny, niemal okrągły w przekroju, spiczasty, w środku ma "wypełnienie" z białej materii przypominającej gąbkę. Kilkanaście cm od szczytu są te kwiaty(?) widoczne na zbliżeniu. Korzenie rośliny są zwykle dosyć krótkie, drobne, silnie pokręcone i splątane z innymi.


Mimo, że jest ładna - to chciałbym ją usunąć z większości posesji bo nie rośnie tam gdzie chcę. Jak ją najłatwiej usunąć i jak się nazywa?
____________________
Irlandia - pomiędzy Co. Limerick i Co. Kerry
Gardenarium 19:50, 26 cze 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To sit, rośnie na podmokłych glebach. Usuwaj, bo zapanuje nad ogrodem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
abyss 20:37, 27 cze 2015

Dołączył: 18 cze 2015
Posty: 9
Dzięki - faktycznie wygląda na to, że to sit. Najbardziej przypomina Sit rozpierzchły (Juncus effusus L.) https://pl.wikipedia.org/wiki/Sit_rozpierzch%C5%82y i mam go niestety dużo - ziemia stała opuszczona przez 5 lat -a w okolicy mam bardzo dużo torfowisk które są tym masowo porośnięte .
____________________
Irlandia - pomiędzy Co. Limerick i Co. Kerry
Gardenarium 09:48, 28 cze 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
W takim razie jest nie do zlikwidowania, bo będzie się pojawiał ciągle. Chyba, że opadnie poziom wód lub podniesiesz teren.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies