Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Rozpoznawanie chwastów

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie chwastów

schwanz24 11:50, 29 cze 2016

Dołączył: 28 cze 2016
Posty: 35
ok, dzięki
agnieszka_m 09:18, 30 cze 2016


Dołączył: 17 lip 2014
Posty: 6017
Co to za roślina czy chwast
Wyrosła pod płotem i ładnie kwitnie


____________________
Mój mały ogródeczek :).
Gardenarium 23:23, 30 cze 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To Lythrum salicaria, krwawnica - popularna bylina (również chwast (nie chwast?)mokrych łąk) na mokre stanowiska, w wodzie, rowie może rosnąć, ale też w bardziej suchych częściach ogrodu. Bardzo ładna. Dopiero co kupiłam pełną wersję kwiatów do swojego ogrodu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
agnieszka_m 13:17, 01 lip 2016


Dołączył: 17 lip 2014
Posty: 6017
Gardenarium napisał(a)
To Lythrum salicaria, krwawnica - popularna bylina (również chwast (nie chwast?)mokrych łąk) na mokre stanowiska, w wodzie, rowie może rosnąć, ale też w bardziej suchych częściach ogrodu. Bardzo ładna. Dopiero co kupiłam pełną wersję kwiatów do swojego ogrodu.

Dziękuję za rozpoznanie
W takim razie przekopię ma rabatkę
____________________
Mój mały ogródeczek :).
RobertB 11:24, 18 sie 2016

Dołączył: 22 lis 2015
Posty: 4
A u mnie w ogrodzie wyrasta jakieś trawopodobne coś.. rośnie między roślinami i ciężko to wyrwać. Nie tworzy jakiś większych kęp tylko ta cała grupa widoczna na zdjęciu to tak jakby roślina obok rośliny.. Widać zresztą po obu stronach od tej dużej części, że wyrastają kolejne małe. Nie działa na to środek selektywny: Fusilade... co to może być? Proszę o pomoc
____________________
Kasya 19:35, 19 sie 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41827
z ciekawosci nie wyrwalam chwasta ktory wyrosl na rabatce, zakwitl ale ja dalej nie wiem co to jest
moze ktos rozpozna ?

____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Alicja169 19:47, 19 sie 2016


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
wydaje się, że to tytoń (ozdobny) sam się rozsiewa, miałam kiedyś w ogrodzie i długo się jeszcze pojawiał.
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Gardenarium 08:16, 20 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
RobertB napisał(a)
A u mnie w ogrodzie wyrasta jakieś trawopodobne coś.. rośnie między roślinami i ciężko to wyrwać. Nie tworzy jakiś większych kęp tylko ta cała grupa widoczna na zdjęciu to tak jakby roślina obok rośliny.. Widać zresztą po obu stronach od tej dużej części, że wyrastają kolejne małe. Nie działa na to środek selektywny: Fusilade... co to może być? Proszę o pomoc


To bardzo dziwne bo Fusilade działa na jednoliścienne, a ta trawa jednoliścienną jest. Ja bym nie czekała a wyrywała z korzeniami.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
RobertB 12:29, 20 sie 2016

Dołączył: 22 lis 2015
Posty: 4
Pani Danusiu, Dziękuję za odpowiedź. Chodzi o to, że tego jest bardzo dużo i rośnie pomiędzy roślinami np. w irdze. ciężko to wyrwać bo skubie się bez korzeni. dlatego chciałem opryskiem
____________________
Gardenarium 07:50, 21 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
No to może stężenie było nieodpowiednie, za małe? Trzeba łapę wsadzić i próbować wyciągać, stale wyrywana, pozbawiona części asymilacyjnych może w końcu padnie?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies