Gdzie jesteś » Forum » Ogrodowa kuchnia » Słodkie paluchy drożdżowe

Pokaż wątki Pokaż posty

Słodkie paluchy drożdżowe

danka1971d 20:03, 13 lut 2011


Dołączył: 20 sty 2011
Posty: 170
A to przepis na paluchy drożdżowe.Robi się je bardzo szybko,przepis prosty i niekosztowny.Dobrze, że zdążyłam zrobić zdjęcie komórką, bo szybbbbciuutkkooo....się rozeszły




Podaję przepis

15 dkg margaryny
5 dkg drożdży
1 łyżka oleju
2 jajka
1 żółtko
1/2 szkl. cukru
8 łyżek dżemu truskawkowego lub innego
4 szkl. mąki
1/2 szkl. mleka
1 białko

Do mąki dodać cukier,margarynę,drożdże,jajka i żółtko.Wlać olej i mleko.Składniki wyrobić na gładka masę,przykryć,odłożyć w ciepłe miejsce.Przygotowane ciasto rozwałkować,podzielić na cztery części.Placki posmarować dżemem ,przykryć drugim kawałkiem ciasta.Pokroić na dwadzieścia pasków(3 cm szerokości) i skręcić wokół własnej osi.Posmarować białkiem.paluchy ułożyć na blasze, wsunąć do wcześniej rozgrzanego piekarnika,piec ok.15-20 min w temperaturze ok.180 stopni.Wyjąć z pieca,odłożyć do wystygnięcia,ewentualnie posypać cukrem pudrem.
Smacznego!!!
____________________
-Danka- Mój zielony świat
monteverde 20:15, 13 lut 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
wyglądają jak faworki) bardzo apetyczne
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
zbigniew_gazda 20:39, 13 lut 2011


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11151
Danuś dzięki. Mamy na stanie powidło śliwkowe własnej roboty. Też będzie pychota. Wyglądają bardzo apetycznie.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Gardenarium 10:51, 14 lut 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zdjęcie urodziwe, ale paluchy chyba jeszcze lepsze. Ten przepis jest bardzo nęcący. Jestem leniuchem, jeśli chodzi o gotowanie, ale żeby spałaszować to pierwsza

Może się skuszę?
Zbyszku zrób zdjęcie, jak Ci wyszły i pokaż swoją minę po spałaszowaniu
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
zbigniew_gazda 14:29, 20 lut 2011


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11151
Po kilku dniach przypomniałem sobie o tym przepisie - bo coś za mną łazi . Obiecuję że wykonam paluchy z dokumentacją fotograficzną .
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Danusza 14:32, 20 lut 2011


Dołączył: 30 wrz 2010
Posty: 2192
dzieki za przepis lubię takie szybkie i proste czasami coś na szybko trzeba zrobić
____________________
pozdrawiam Danusza - Ogród Danuszy - odsłona 2 - Wizytowka - Ogród Danuszy
Kaktus 18:02, 20 lut 2011


Dołączył: 16 sty 2011
Posty: 35
Paluchy wyglądają smakowicie, na pewno wypróbuję przepis i udokumentuję zdjęciami.


Pozdrawiam...Kaktus
zbigniew_gazda 00:21, 25 lut 2011


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11151
Dzisiaj był dobry dzień na paluchy drożdżowe Wprawdzie Lech Poznań przegrał z Bravia i odpadł z dalszych rozgrywek - ale paluchy zagoiły rany...
Wykonywałem wg. przepisu Danki - zaopatrzyłem się w potrzebne produkty :



Wrzuciłem do garnka to co kazała Danka , wymieszałem na jednolitą masę , przykryłem ściereczką , postawiłem na kaloryfer i poszedłem z pieskiem na godzinny spacer.



Wracamy z Barim , zaglądamy do garnka - a tu urosło drugie tyle ciasta !!!!



No to go na stolnicę , rozwałkowałem i podzieliłem na 4 części (wyszły trochę nierówne ).

____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
zbigniew_gazda 00:42, 25 lut 2011


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11151
Dwie części zostały posmarowane powidełkiem ze śliwek (własnej roboty ) na które położyłem odpowiedni pozostałe dwie niesmarowane . Pokroiłem na paski (3 cm - mierzyłem ) , skręciłem wzdłuż podłużnej osi i ślicznie ułożyłem na stolnicy - aby następnie posmarować je białkiem .
W tym czasie ustawiłem na piekarniku parametry wskazane przez Dankę (180 stopni i termoobieg )





Ułożyłem w blaszkach do pieczenia .... i do piekarnika na 20 minut.



I upiekły się pyszne paluchy .Smacznego . Pierwszą osobą która próbowała była Krysia.
Są super . Cukrem pudrem nie trzepałem ze względu na zdrowotność.

____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
monteverde 00:47, 25 lut 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
hahahaha ślicznie wyszły, smacznego)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies