Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Edy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Edy

eda 22:03, 12 maj 2013


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
suuuper witam wszystkich oglądam i oglądam wszystkie zdjęcia teraz żałuję że wczesniej mnie tu nie było pozdrawiam Was kochani piękne ogrody tylko muszę nauczyć się jak się odpowiada na teksty



kochani mam pytanie gdy olejnica chodzi po ogrodzie czy to oznacza kłopoty ?
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
eda 20:59, 13 maj 2013


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Gardenarium napisał(a)
Spora kolekcja roślin
dziękuję i pozdrawiam
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
hanka_andrus 21:39, 13 maj 2013


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Jeżeli nie masz pszczół, to w Twoim ogrodzie sam żuk wielkiej szkody nie zrobi.
w portalu : www.przyroda.mazury.pl
znalazłam taki opis oleicy

Oleica fioletowa (Meloe violaceus Marsh.) Nieco mniejsza od oleicy krówki – ciało długości 10-32 mm, wyraźniej fioletowo ubarwione. Jest to gatunek rzadszy od oleicy krówki, występuje w nasłonecznionych, suchych miejscach. Tak jak u innych majkowatych występuje nadprzeobrażenie (hipermetamorfoza). Larwy pierwszego stadium i drugiego stadium wyraźnie się od siebie różnią zarówno morfologią jak i biologią. Larwy pierwszego stadium są ruchliwe, morfologicznie typy kampodealnego, zjadają jaja pszczół. Larwy drugiego stadium są pędrakowate, z silnie skróconymi odnóżami, żywią się miodem. Rosną intensywnie i trzykrotnie linieją. Po ostatnim linieniu zakopują się w ziemi, gdzie przeobrażają się w poczwarki rzekome. Po przezimowaniu z poczwarek rzekomych wylęgają się larwy ostatniego stadium. Morfologicznie podobne są do drugiego typu larw – pędraków, ale nie pobierają pokarmu i przekształcają się w poczwarki właściwe. Dorosłe owady najczęściej spotkać można na łąkach różnego typu, gdzie dorosłe odżywiają się liśćmi roślin zielnych i gdzie do gleby składają jaja (wylegające się z jaj larwy mają blisko do kwitnących roślin, gdzie w kwiatach czekają na przylatujące po nektar i pyłek owady).

Źródło: http://www.przyroda.mazury.pl/index.php?page=nature&id=150
Copyright © www.przyroda.mazury.pl
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
eda 14:35, 14 maj 2013


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Michael napisał(a)
Witaj kolorowy zawrót głowy wiosna na całego
Witam cieplutko
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
eda 14:40, 14 maj 2013


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Witam pani Haniu i bardzo dziękuję za wiadomosć ,pszczół nie mam tylko dosć dużo do mnie przylatuje mam nadzieje że będą dosć bystre żeby się uratować ,opis jest naprawde ciekawy dozobaczenia i jeszcze raz dziękuję
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
eda 14:48, 14 maj 2013


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Madziarzeszow napisał(a)
Witaj,
pięknie kwitnąco i kolorowo u Ciebie , a kicia bardzo fotogeniczna chyba lubi być modelem
Witam serdecznie kicia to Misia druga z kolei jest jeszcze jej mama ale tylko misia pcha się gdy cos się dzieje ,miło mi że podoba Ci się u mnie Madziu do Ciebie też zaglądne
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
eda 14:52, 14 maj 2013


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Gardenarium napisał(a)
Spora kolekcja roślin
Witam ,dziękuję bardzo bardzo
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
eda 15:30, 14 maj 2013


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
witam serdecznie u mnie wszystko się zaczyna rozrastać aż niechce mi się wieczorem isć do domu też tak macie ? dobrze się u siebie czujecie ja cieszę się ,że mogę się z Wami tym podzielić pozdrawiam czekam na rozwinięcie tego okazu może pomożecie mi znaleźć nazwę ,jak rozkwitnie to miło patrzeć... tutaj przesadzałam na jesień i połowę każdego okazu mi wcieło mam nadzieje że odbiją i będą kwitły a jak nie to za rok będzie lepiej moje bonzaj w tym roku go nieciełam i jest okazałe postaram się znaleźć jak wyglądało na początku jak będzie Was interesowało dozobaczenia
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
Mila 17:12, 14 maj 2013


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 543
Czy ja dobrze widziałam, bedziesz miala kwitnąca glicynię ? Och.....to moje marzenie, a w tym roku kolejna wypadła po zimie, mimo, że była okryta.
Pozdrawiam
____________________
Mila - Majowo nie tylko w maju
Gardenarium 18:39, 14 maj 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Spodobał mi się ten jałowiec żółty ze świeżymi przyrostami, jest taki wesoły. Te sine odmiany mu nie dorastają do pięt, śliczny jest.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies