Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zakątek z fioletową ławeczką

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakątek z fioletową ławeczką

Gardenarium 21:09, 21 maj 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Donia72 napisał(a)
Tutaj myślałam o bukszpanie, na tej rabacie

I co o tym myślisz, Danusiu ?
Pozdrawiam



A mnie się zdaje, że tu całkiem co innego jest potrzebne

Coś w odmiennym - bordowym kolorze i żółtym, kolejna zieleń nic nie da.

Po prawej czerwone berberysy Admiration lub żurawki np. Berry Smoothie - śliczne są, a po lewej żólte trzmieliny Em. Gold, lub żólte cięte w kulki tawuły japońskie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Donia72 21:56, 21 maj 2013


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
monteverde napisał(a)
Witaj Doniu houtunia czyli tułacz pstry chodzi korzeniami, zanika na zimę i możesz ją teraz znaleźć w ogóle w innym miejscu, także się przypatruj a lewizję posadziłaś w przepuszczalnym podłożu, trochę na skos? ładny ogród pozdrawiam no i owczarek śliczny


Witaj
Szukałam dziś na skalniaku tej hutuni, ale niestety jej nie znalazłam. Lewizja rośnie na skalniaku i tam mam ziemię przepuszczalną ( zresztą w całym ogrodzie jest przepuszczalna ). A dlaczego trzeba sadzić ją na skos i w jaki sposób to zrobić?
Pozdrawiam
____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
AgnieszkaW 22:43, 21 maj 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Lewizja nie lubi zalewania, szczególnie zimą, dlatego sadzi ją się tak, aby nie "stała" w wodzie ani mokrym śniegu. Najlepiej sadzić ją w szczelinie murku, w pozycji właśnie skośnej (lub w miejscu, gdzie nie zamoknie zimą, na podwyższonej rabacie), nie znosi wapnia (dlatego jej nie mam). Pozdrawiam serdecznie
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Donia72 22:52, 21 maj 2013


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
Bardzo podobają mi się białe kwiaty i takie miałam 2 lata temu na tarasie. Zajmował się nimi raczej mój mąż, on podlewał i nawoził i obrywał przekwitnięte kwiatki. Mi jakoś marnie to szło, więc przejął on pałeczkę Jaki był z nich dumny
A w tym roku kwiatów na tarasie brak (myślę, że tylko chwilowo ).








Tak sobie myślę, że w tym roku też kupię białe surfinie i to jak najszybciej
____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
Donia72 20:03, 23 maj 2013


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
Witajcie
U mnie też zakwitły azalie i rododendron. Azalia pachnąca w tym roku słabiutko zakwitła. Ciekawe dlaczego?











Ta kwitnie obłędnie....sam kwiat



____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
dtjj 20:15, 23 maj 2013


Dołączył: 19 maj 2013
Posty: 128
ależ piękne azalie i rh cudowne pozdrawiam
____________________
Daria-ukochany ogród
Donia72 20:15, 23 maj 2013


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
Mam też parę orlików. Bardzo podobają mi się te delikatne kwiatuszki, ale niestety nie tylko mi (:
Małe gąsienice też lubią orliki, ale zjadać. Zżerają mi liście. Jakby nie mogły iść sobie do sąsiada







____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
Donia72 20:42, 23 maj 2013


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
Moje rabaty, na których cały czas coś dosadzam


Tutaj koło domu posadziłam głóg. Wiem, że trochę za blisko, ale już nie przesadzę (za długo tu już rośnie). Mąż co roku go przycina i może tak kiepsko kwitnie, bo tylko od dołu.



Inna odmiana bzu, lilak meyera

____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
DoCia11 09:18, 24 maj 2013


Dołączył: 10 kwi 2013
Posty: 47
witaj Doniu masz przepiekny domek a białe surfinie powaliły mnie na kolana są przepiekne pozdrawiam
____________________
DoCia11 Moje wyzwanie
grazyna 09:37, 24 maj 2013


Dołączył: 20 gru 2012
Posty: 2281
Cudownie zadbany ogród masz Tak Ci wszystko już kwitnie, że ho ho
____________________
Grażyna Tu odpoczywam
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies