Gdzie jesteś » Forum » Tarasy i balkony » Szukam pomysłu na taras

Pokaż wątki Pokaż posty

Szukam pomysłu na taras

lookasoo 13:47, 17 maj 2013

Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 2
Witajcie,

jak w temacie - proszę o sugestie, jaki taras zrobić i jak go zagospodarować.
dane wejściowe:
1. skombinowane zdjęcie (z kilku) ogródka z góry

- sorry za jakość
2. po prawej piaskownica dla dziecka więc można ją przeniesć
3. wymiary 6m x 6m
4. słońce do 14:30
5. najdłużej słońce świeci w rogu który symbolicznie zaznaczone
6. po lewej drewutnia i druga po prawej na dole (pod oknem)
7. potrzebuję miejsce do rąbania drewna zimą (nie chciałbym robic tego na delikatnych deskach sosnowych, no chyba, że one sa aż tak bardzo wytrzymałe).
8. od wyjścia z salony teraz jest zielony stopień, ale tez będzie potrzebny
9. chciałbym trochę zielonego (oprócz iglaków) zostawić - trochę

Jeżeli potrzebujecie jeszcze jakichs istotnych danych, których nie dałem - dajcie znać

Proszę o Waszą pomoc - oficjalnie / priv - jak Wam wygodniej
Gardenarium 14:39, 17 maj 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Taras zrób w miejscu piaskownicy po prawej stronie, lepiej żeby nie był bardzo nasłoneczniony, bo nie usiedzisz na nim, tuje też zostaw, bo potrzebne, pod nimi posadź albo hortensje Limelight albo niskie różaneczniki (kwitną pięknie i zimozielone są, lubią kwaśną glebę).
Tu, gdzie masz drewutnię wyżwiruj kawałek, żebyś rąbał nie na trawie i może osłoń to miejsce.
Jeśli ma być ładny ogródek, nie może być magazynem wszystkiego
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
lookasoo 21:04, 23 maj 2013

Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 2
Hej,
dzięki za odpowiedź!
Jednak nie chciałbym dosadzać kolejnych roslin przed tujami (ten ogród to 6m x 6m )

jak daleko proponujesz zrobić taras oraz z czego (deski, kamienie, płytki) ?
pozdr
Gardenarium 18:57, 28 maj 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Proponuję właśnie dosadzić, żeby chociaż cokolwiek było, np niskie krzewy lub np. żurawki o kolorowych liściach.

Taras zrób w zależności od tego co chcesz na nim ustawić i na ile osób, Najpierw zobacz jakie to będą meble i czy się zmieszczą na tarasie.

Wymiary dostosuj do tego właśnie, Ja napiszę że 3x3 albo 3x4 a Ty mi napiszesz że chcesz postawić stół na 8 osób, albo 6 - więc nie wejdzie. Po prostu zaplanuj, co chcesz postawić i dobierz wielkość tarasu.

Tarasy można wykonać z wyżwirowanej nawierzchni wysypanej tłuczniem granitowym w ekobordach lub obrzeżach z kostki, z desek ryflowanych z drewna egzotycznego, modrzewia lub najtaniej z sosny (nie polecam bo krótko wytrzyma i wyłazi zżywica), z kostek betonowych, z kostek z naturalnego kamienia, z cegieł klinkierowych, mieszany - cegła plus kostka granitowa, z odzysku (wszelkie materiały znaleziona na wysypisku gruzu, dachówki, połówki cegieł, rury kamionkowe pocięte, odwrócone butelki, można wykonać też z bruku drewnianego, oraz exclusive to kamienne płyy z granitu płomieniowanego lub tanie - udające kamień płyty LIbet.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:00, 28 maj 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tu masz pomysły na darmowe nawierzchnie z odzysku, sam możesz je zrobić- te poniżej zrobiłam z Witkiem.

http://www.ogrodowisko.pl/watek/77-nawierzchnie-z-odzysku

Płyty regularne http://www.ogrodowisko.pl/watek/1272-plyty-regularne

Kamienne płyty poprzerastane trawą http://www.ogrodowisko.pl/watek/1264-kamienne-plyty-lamane

Czym wykończyć taras i balkon http://www.ogrodowisko.pl/watek/1271-czym-wykonczyc-taras-i-balkon

Poszukaj właściwego materiału i zrób nawierzchnię sam.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
CebuleKwiatowe 17:13, 09 sie 2013

Dołączył: 23 kwi 2013
Posty: 93
Moim zdaniem regularne płyty byłyby tutaj dobrym pomysłem i też uwzględniają budżet,bo można wykonać to nieco tańszym sposobem,a będzie prezentować się równie okazale.
____________________
Alina25 11:13, 21 sie 2013

Dołączył: 21 sie 2013
Posty: 3
Witam,
Ja zdecydowalam sie na taras z drewna egzotycznego - dokladnie- deski z modrzewia syberyjskiego.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies