Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początek zawsze jest trudny - potrzebna pomoc :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Początek zawsze jest trudny - potrzebna pomoc :)

koniu009 16:54, 19 maj 2013

Dołączył: 19 maj 2013
Posty: 3
Witam, moze zaczne od tego ze skończyłem szkołe i postanowiłem zabrać się za ogród. W zeszłym roku rozwaliłem skalniaka razem z oczkiem wodnym, były one strasznie zadniedbane i nie było innego wyjścia
Zrobilismy tez ogrodzenie, wiadomo trawa i wszystko strasznie na tym ucierpiało. Nie będe sie rozpisywał na ten temat na sam począ tek zrobilem strasznie prowizoryczny schemat mojego ogrodu ( narazie jest tam kilka cyprysików ale one tez są bardzo zaniedbane i czekają na wyrwanie

Chciałbym zeby ktoś pomóg mi ten teraen zagospodarować bo zupełnie sie na tym nie znam a bardzo lubie zajmować sie ogrodem kosić trawę itp.
W pierwszym etapie tworzenia ogrodu ogrodu chciałbym go wyrównać ( jest strasznie nierówno i jest duzo dziur gdzieniegdzie) i wyznaczyć jakieś rabatki i miejsca na krzewy i drzewka)

To jest ten mój super schemat:

Moze go troche opisze te kropki po prawej stronie to sa wypustki na kable do lamp ( w przyszłości w tym miejscu bedzie chodnik i właśnie lampki. Bramka znajduje sie na trawie, troche jest to glupie na ale co zrobić, trzeba było zrobić wystarczająco miejsca na brame ( własnie po lewej stronie bramki az do samego domu chciałbym wkopać obrzerza i dopiero od tamtąd coś robić). te kropki na dole to jest po prostu ogrodzenie ( masywne kute, ze słupkami kamiennymi wysokie na jakies 1,60-1,70 m). to na środku to jest taki mini studzienka ( srednica jakies 10 cm, jest to od wody ) ale trzeba o tym pamietać.
Od tego kwadratu po lewej stronie a do domu na 100% bedzie rzad jakiś cyprysów zeby zasłaniały widok na podwórko. a jeszce zapomniałem dodać ze ogród jest lekko nachylony w strone ogrodu ale planuje to wyrównać ( nie bedzie inealnie równo ale róznica bedzie minimalna.

No w sumie nie wiem co jeszcze dopisać. wieczorem wstawię zdjećia jeeli ktoś jeszce z mojego opisu sie nie moze polapać naprawde zalezy mi any ten ogrod doprowadzic do porzadku i zeby byc z niego dumnym, mam naprawde duzo checi, czasu i pieniędzy zeby w to zainwestować ( w granicach rozsadku )
Gardenarium 21:21, 19 maj 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na tym schemacie narysuj już chodnik, jak on ma przebiegać, a nie maluj go na kolorowo. No i oczywiście zamieść zdjęcia ogrodu. Również zaznacz gdzie jest północ.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
koniu009 21:44, 19 maj 2013

Dołączył: 19 maj 2013
Posty: 3


Chodnik będzie mniej więcej taki, a jasna zielona kreską zaznaczyłem ten rzad cyprysów który musi tam być. Zdjęć niestety nie udało mi się dzisiaj zrobić ale jutro z rana już będą
AlicyaLK 12:24, 22 maj 2013


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
Jestem bardzo ciekawa, co się będzie działo, tak więc oznaczam do obserwowanych i czekam na zdjęcia Powodzenia!
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
koniu009 19:43, 28 maj 2013

Dołączył: 19 maj 2013
Posty: 3
Trochę mi zeszło ale inne zajęcia + pogoda dają taki efekt . Wstawiam linka do galerii bo zdjęcia duzą waza mam jeszcze masę roboty tam ale chodzi mi o takie ogólne wskazówki gdzie co posadzić gdzie krzaki gdzie kwiaty itp (na ostatnim są miejsca z których robiłem zdjęcia żeby łatwiej było się połapać)

https://plus.google.com/photos/101105563784046938658/albums/5883083168622586321?banner=pwa&authkey=CJ-Nn9mY3ILqWw
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies