Gdzie jesteś » Forum » Ogrody na świecie » Moje wycieczki po ogrodach (i nie tylko).

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje wycieczki po ogrodach (i nie tylko).

maria_kalino... 14:21, 17 lut 2011


Dołączył: 24 lis 2010
Posty: 808
W pażdzierniku 2009 r. miałam okazję zwiedzić Sandringham House w hrabstwie Norfolk. Znajduje się tam pałac, który jest rezydencją królewską. Pałac otoczony jest ogrodami i parkiem o powierzchni 3500 hektarów. Królowa Elżbieta II tradycyjnie przebywa tutaj od świąt Bożego Narodzenia do lutego, dlatego pałac jest nazywany "zimowym".Tutaj Elżbieta II wita Nowy Rok i corocznie 25.XII wygłasza orędzie do narodu.
Chcę podzielić się z Wami fotkami z tego uroczego miejsca. Moim marzeniem jest pojechać tam jeszcze raz w okresie kwitnienia rhododendronów, podobno widok jest niesamowity.









Krótki odpoczynek w cieniu rhododendronów.



Takim oto pojazdem osoby starsze i niepełnosprawne mogą zwiedzić ogród i park.

[img

size=640x360]https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/0/3755/original.jpg[/img]





Więcej fotek dzisiaj mi nie przyjęło, jutro wkleję pozostałe.























____________________
Maria - Moje krzewy
maria_kalino... 14:24, 17 lut 2011


Dołączył: 24 lis 2010
Posty: 808
Więcej fotek dzisiaj nie udało mi się wkleić, jutro będą następne.
____________________
Maria - Moje krzewy
maria_kalino... 15:35, 17 lut 2011


Dołączył: 24 lis 2010
Posty: 808
Zrobiłam błąd i nie mam zielonego pojęcia jak go naprawić. To wszystko miało być w wątku "ogrody na świecie", a ja władowałam do spraw technicznych..Danusiu poproś w moim imieniu admina o przeniesienie tego wątku we właściwe miejsce albo wykasowanie go ze "spraw technicznych".Taka gapa ze mnie, może to wynik zbliżającej się wiosny?
____________________
Maria - Moje krzewy
Gardenarium 17:19, 17 lut 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
maria_kalinowska napisał(a)
Zrobiłam błąd i nie mam zielonego pojęcia jak go naprawić. To wszystko miało być w wątku "ogrody na świecie", a ja władowałam do spraw technicznych..Danusiu poproś w moim imieniu admina o przeniesienie tego wątku we właściwe miejsce albo wykasowanie go ze "spraw technicznych".Taka gapa ze mnie, może to wynik zbliżającej się wiosny?


Juz przeklejony we właściwe miejsce, zauważyłam pomyłkę

Piękna ta skimia w donicy. Uwielbiam ogrody angielskie, czekam z niecierpliwością na dalsze zdjęcia.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
monteverde 17:20, 17 lut 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Marysiu a królowej nie spotkałaś na spacerze?)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Gardenarium 17:35, 17 lut 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Marysiu, czy masz zdjęcia wrzosowisk jeszcze? Wklejaj do jednego postu po 4-5 zdjęć.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
maria_kalino... 21:38, 17 lut 2011


Dołączył: 24 lis 2010
Posty: 808
Aniu, królowej nie spotkałam, ale zwiedziłam muzeum w zamku, jadalnię królowej z zastawą z pięknej porcelany.

Danusiu, resztę fotek będę wklejać, to oczywiście co mam. Na niekrórych fotkach są zdjęcia osób z mojej rodziny ale robione przy ładnych krzewach i krajobrazach. Napewno się nie pogniewają, że ich umieściłam. Mam nadzieję jeszcze tam wrócić.
____________________
Maria - Moje krzewy
maria_kalino... 22:04, 17 lut 2011


Dołączył: 24 lis 2010
Posty: 808




[










[
____________________
Maria - Moje krzewy
monteverde 22:11, 17 lut 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Marysiu ile kosztuje bilet do zamku?
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Danusza 22:12, 17 lut 2011


Dołączył: 30 wrz 2010
Posty: 2192
Marysiu trzeba było jak Hiacynta z " Co ludzie powiedzą" zaczaić sie na królową
____________________
pozdrawiam Danusza - Ogród Danuszy - odsłona 2 - Wizytowka - Ogród Danuszy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies