Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ja również chcę mieć ogródek .... :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ja również chcę mieć ogródek .... :)

Moniczka 23:17, 25 maj 2013


Dołączył: 25 maj 2013
Posty: 15
Witam serdecznie !
zakładam ten wątek, aby prosić Was o radę w stworzeniu mini ogrodu. Jestem zielona w tej kwestii jak trawa na moim podwórku, choć przez ostatni tydzień studiuję Wasze forum i nawet dzięki Waszym poradom kilka roślin rozpoznaję
Mimo, że mam dosyć duże podwórko to ciężko mi coś wymyślić ...
Pokusiłam się nawet na stworzenie trzech projektów mojej rabaty kwiatowo-bylinowej, bo od takiej namiastki ogrodu chciałabym zacząć

Poniżej zdjęcie z okna części, którą chcę zagospodarować, mniej więcej na 1,5 przęsła (przęsło ok. 3m), a szerokość do 2 tuji:


Uploaded with ImageShack.us
Oczywiście plac zabaw dla moich dzieciaczków będzie przesunięty.

A tutaj moje projekty:


Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
A tutaj pogląd na większość podwórka z tyłu domu:



Uploaded with ImageShack.us

Po prawej stronie widać garaż, wjazd do garażu jest niestety nie na wprost lecz z lewej strony, natomiast wjazd na podwórko z prawej strony zdjęcia.

Trawa nie jest idealna, niestety, ale ciężko ją utrzymać, bo przez trawę jest dojazd do garażu.

Tutaj widać drugą stronę (prawą - zachodnią) podwórka:



Uploaded with ImageShack.us

Na tej stronie w przyszłości chciałabym zasadzić bez między tujami a składzikiem na drewno.

Będę Wam wdzięczna za wszelkie opinie i sugestie, gdyż tak jak wcześniej napisałam jestem amatorką przez duże "A" !!!

Pozdrawiam serdecznie!
____________________
Moniczka 23:18, 25 maj 2013


Dołączył: 25 maj 2013
Posty: 15
Ups, przepraszam, widać, że jestem początkująca i muszę poczytać o wstawianiu zdjęć ....
____________________
Kondzio 23:23, 25 maj 2013


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Moniczka napisał(a)
Ups, przepraszam, widać, że jestem początkująca i muszę poczytać o wstawianiu zdjęć ....
Miałem to właśnie powiedzieć bo nic nie widać na tych zdjęciach co wstawiłaś hi hi hi
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Moniczka 23:33, 25 maj 2013


Dołączył: 25 maj 2013
Posty: 15
Witam,
walczę i walczę z tymi zdjęciami i wydaje mi się, że robię wszystko zgodnie z instrukcją w zakładce "wgrywanie zdjęć", ale mi nie wychodzi, spróbuję jeszcze raz
____________________
Moniczka 23:55, 25 maj 2013


Dołączył: 25 maj 2013
Posty: 15
Udało się
____________________
Moniczka 22:23, 30 maj 2013


Dołączył: 25 maj 2013
Posty: 15
Witam,
chciałam pochwalić się na forum moimi dwiema kompozycjami w donicach
To taka namiastka mojej rabaty, nad którą mam nadzieję niedługo rozpocznę pracę

Pozdrawiam.



Uploaded with ImageShack.us




Uploaded with ImageShack.us
____________________
Gardenarium 22:31, 30 maj 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witaj, kompozycje doniczkowe bardzo ładne Pochwalam

Co do projekcików rabat, podpowiem co i jak



Nie wiem dlaczego akurat bukszpan drobnolistny "rococo" - on jest całkowiecie karłowy, nie będzie go widać na rabacie w ogółe, zginie całkiem.

Zamiast bukszpanu posadź coś co będzie główną gwiazdą czyli coś na pniu.
Może to być iglak na pniu, jesli lubisz, albo trzmielina Fortunego 'Emereld'n Gold' albo miłorząb Mariken. Bedzie to coś wyższego a pod tym dopiero sadź niższe rośliny. Goździk jeśli juz musiałby być, to nie dwie sztuki a co najmniej 15, aby stworzyć plamę, ale odradzam tą roślinę bo jest dwuletnia. W pierwszym roku wchodzi i nie kiwtnie a drugim dopiero zakwita, potem nie ma nic. Lespze będą byliny kwitnące albo trzy kulki Thuja Danica okalające ten miłorząb czy co innego.

Dokoła mogą być wrzosy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 22:36, 30 maj 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308


Od płotu możesz dać zywopłot z irgi błyszczącej, graba, tui lub cisa jako tło.

Jedna lawenda nic Ci nie da, powinna być cała obwódka rabaty, ale nie na brzegu, oddal ją o pół metra a na brzegu daj zimozielone trzmieliny co 30 cm, ale nie pienne oczywiście jak w pierwszym przypadku tylko normalne krzaczki.

Niebieska lawenda bardzo ładnie się komponuje z żółtym, trzmielinę potem można ciąć w obwódkę jak bukszpana.

Trzy miskanty (jednakowe np. Variegatus) się także tutaj dobrze wkomponują.






____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
bonita 22:37, 30 maj 2013

Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 77
Witaj Moniczka
Danusiu, Ty nocny marek jesteś
Właśnie myślałam o trzmielince i miłorzębie na pniu coby to znalazło i u mnie miejsce
____________________
Nasz ogród,my i psiarnia
Gardenarium 22:39, 30 maj 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308


Tutaj jest nieźle, symetrzycznie się zrobiło, może być

Hosty biało obrzeżone np. Fire and Ice albo żólte dokoła rabatki, zamiast małego bukszpana daj jedną sporą roślinę (może byc małe drzewko nawet np. miłorząb Mariken na pniu 1,20 cm,, a przy niej trzy berberysy Red Rocket, po bokach miskanty..

Zamiast host moga być żurawki, będzie coś w zimie kolorowego. Zurawki nbp. Caramel lub Berry Smoothie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies