Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Co posadzić w tym miejscu

Pokaż wątki Pokaż posty

Co posadzić w tym miejscu

czerstwy 15:24, 28 maj 2013

Dołączył: 28 maj 2013
Posty: 1
Witam. Prosiłbym o Waszą pomoc. Postanowiłem odświeżyć trochę moje małe "rondko". Myślałem, żeby na środku posadzić jakieś kolorowe drzewko (najlepiej rozłożyste, ale nie za wysokie - do 7-8 m jak dorośnie), może dookoła zrobić jakiś niski żywopłot, żeby odgrodzić roślinki od psa, który lubi przesadzać drzewka wg jego koncepcji . Oprócz tego nie mam żadnego pomysłu. Czy moglibyście doradzić mi co tutaj posadzić:

Rondko ma około 4-5 m średnicy, wcześniej na całej szerokości rósł jakiś kilkunastoletni iglak (chyba tuja, mogę ew. gdzieś poszukać zdjęcie jak to wyglądało), ale zaczął usychać. Na głębokości około 50 - 70 cm zaczyna się gliniaste podłoże. Jeżeli to ma jakieś znaczenie, to z lewej i prawej strony rondko nie jest osłonięte żadnymi drzewami, ani budynkami (w jedną i drugą stronę ok. 50 m do płotu), więc w tym miejscu czasami mocno wieje. Mama twierdzi, że jak zimą wieje mroźny wiatr to często marzną jej rośliny znajdujące się w tym "korytarzu".
Gardenarium 15:28, 28 maj 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na rondku można posadzić np grujecznika a pod nim podwójną obwódkę z bukszpanu, Pod drzewkiem białe niskie hosty, w nich tulipany. Mogą też być żurawki i trawki.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 15:31, 28 maj 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Trzeba jeszcze odwalić zimię od krawężnika, żeby estetycznie wyglądało, oczyścić z chwastów, zamieść, a w środku też odgarnąć 3 cm ziemi od obrzeża.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
bonita 17:44, 28 maj 2013

Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 77
Danusiu, jak Ty to robisz?
____________________
Nasz ogród,my i psiarnia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies