Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Jałowiec - odkształcone gałęzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Jałowiec - odkształcone gałęzie

strader 11:33, 05 cze 2013

Dołączył: 05 cze 2013
Posty: 3
Witam wszystkich,
mam problem ze swoimi jałowcami otóż od jakiegoś czasu odkształcają im się gałęzie tzn. chylą się ku ziemi. W pierwszej chwili myślałem że to pozostałość po zimie ale z biegiem czasu kolejnym drzewkom zaczęła doskwierać ta przypadłość. Jak widać na zdjęciach niektóre drzewka powiązałem sznurkiem bo były już bardzo odkształcone. Czy ktoś spotkał się z takim problemem, za wszystkie pomocne rady będę bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam.
Gardenarium 12:43, 05 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Te jałowce, mimo że są kolumnowego pokroju, należy strzyc, wtedy się zagęszczają i utrzymują ładny pokrój. Po prostu gałązki namakają wodą, są ciężkie, to i nie dziwota, że odchylają się.

Możesz te najbardziej rozchylone poskracać na rozgałęzieniach pędów, będą krótsze i mocniejsze, zabudują się.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
strader 13:38, 05 cze 2013

Dołączył: 05 cze 2013
Posty: 3
Dziękuję bardzo za odpowiedz spróbuję zrobić jak mówisz, nawet to logiczne bo bardzo dużo pada ostatnimi czasy u mnie. Rozumie że podobna sytuacja może być z tujami, też tak jakby kupy się nie trzymają tylko są takie rozproszone ... ?
Borbetka 08:13, 06 cze 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
To chyba Skyrocket jest prawda? Nie ciąłeś go wcale? On się niestety tak wykłada, musi być cięty. Zobacz jak wygląda mój:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1500-borowcowy-raj?page=27
Cięty przynajmniej raz w sezonie. Kupa roboty z nim.
____________________
borówcowy wizytowka
strader 19:42, 06 cze 2013

Dołączył: 05 cze 2013
Posty: 3
yhm, nie ciąłem go wcale, przyznaje się. Widzę, że Ty już parę razy przycinałaś masz jakąś dobra, sprawdzoną, efektywna technikę ?
Borbetka 08:45, 07 cze 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Niestety to praca, której bardzo nie lubię. Gdybym miała wolny dostęp do tych krzaków, to nie byłoby źle, ale mam tam irgę zadarniającą i inne rośliny, które mi przeszkadzają w cięciu, a irgę dodatkowo depczę. Najpierw tnę górę, a potem bok ... z każdej strony niestety. Tak robiłam, gdy krzewy nie stykały się. Teraz gdy się stykają tnę najpierw górę, a potem ścianę boczną. Czeka mnie to w tym roku, bo na wiosnę nic nie robiłam z nimi i już gałązki zaczynają zwisać.
____________________
borówcowy wizytowka
Gardenarium 23:23, 02 cze 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Harusta napisał(a)


Witam mam na swoim ogrodzie jalowce chyba blu arrow ale odkąd pamiętam są one wyblakle nie trzymają formy na wiosnę co roku podsypuje je lekko nawozem ale poprawy nie widać ziemia lekka przepuszczalna może ktoś wie co zrobić żeby wypieknialy?


Raczej to niemożliwe, piękne to one nie będą. Ja bym wywaliła jednym zgrabnym ruchem z ogrodu Poczytaj ten wątek od góry, jest taki przypadek już.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
SylwiaBe 23:23, 02 cze 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 854

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Jałowiec - przeniesiony

Taka ich natura
Ja w tamtym roku wsadziłam 3 jałowce "Blue Arrow", nawet urosły, ale robią się po prostu brzydkie, mimo że jeszcze w kwietniu cieszyłam się z ich wyglądu. Idą do wywalenia. Muszę dla nich znaleźć zastępstwo
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies