Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Głupi ogrodnik musi się uczyć od innych......

Pokaż wątki Pokaż posty

Głupi ogrodnik musi się uczyć od innych......

AlicyaLK 10:17, 13 cze 2013


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
dorotyiwojtkadom napisał(a)
Takie zestawienie, jak u Agam (zdjęcie z jej ogrodu) mi się podoba - wzdłuż płotu tuje, przednimi hortensje, derenie i trawki. Może tak być?





Ładne zestawienie kolorystyczne, takie jak lubię, czyli zielony i biały
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
dorotyiwojtk... 15:00, 13 cze 2013


Dołączył: 07 mar 2012
Posty: 38
AgnieszkaW napisał(a)
...... Przypominaj się, choćby przez dodanie fotek swojego terenu


No to jedziemy

Widok z tarasu na tył ogrodu - maj 2012r. Mnie interesuje prawa strona




A coś takiego? Tuje, a przed nimi hortensje i derenie? Mam też rh i azalie, kolor ceglasy.



Po lewej stronie coś wysokiego w "zawijasku", tak mi się one u Was podobają..... Moja pierwsza rabatka ( po przeciwnej stronie tej w fazie projektu) też jest falowana, o taka:



Ta sama , bliżej tarasu. Linii prostych nie ma .....







____________________
zbigniew_gazda 18:00, 13 cze 2013


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11177
Dorotko nie bardzo rozumiem nazwy Twojego wątku. Człowiek uczy się całe życie a nawet jak jest już całkiem dorosły też popełnia błędy. Czy musi być głupi?
Danusia przekazała Ci dekalog postępowania z ogrodem. Zaglądaj do innych ogrodów a znajdziesz podobne usytuowanie do Twojego. Wzorowanie się na innych to nie przestępstwo. Pozdrawiam i życzę sukcesów ogrodowych.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
asica 19:20, 13 cze 2013


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3825
Dorota, kłopotliwe hortensje, to hortensje ogrodowe:

często przemarzają im pąki zawiązujące się latem i jesienią - i nie kwitną, nie wolno ich obcinać, żeby nie obciąć pędów, łatwo je odróżnić - mają grube, sztywne liści

natomiast ogrodowiskowe hortensje: anabelle, limelight, vanilla fraise - to krzewy kwitnące na nowych, jednorocznych pędach, zakwitną co roku, można je ciąć, są zupełnie niekłopotliwe, wręcz powiedziałabym niezawodne

____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
dorotyiwojtk... 22:11, 13 cze 2013


Dołączył: 07 mar 2012
Posty: 38
Mam jedną ogrodową niebieską i jedną różową , całkiem ładnie mi rosną, a nic szczególnego z nimi nie robię...... Trzy lata ma ta w gruncie na zdjęciu w przeddzień kwitnienia w ubiegłym roku, a dwa ta w donicy .





Przekonana jestem na 100%, że bukietowe posadzę i będą u mnie pięknie rosły!!!!! A co?! Nikt wśród znajomych nie ma takich cudeniek, więc będę pierwsza Po niedzieli wybiorę się na poszukiwania.
____________________
alinak 22:50, 13 cze 2013


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Dorotko witaj . ogrodowe u ciebie niekłopotliwe bo mieszkasz na dolnym śląsku ale już w górach i nawet w Małopolsce kwiatka byś nie zobaczyła . tylko u was chowają się bezproblemowo .

pisałaś o tym że się chcesz osłonic od gapowiczów . a może mieszany żywopłot ...hojna kanadyjska , świerk serbski w liczbie paru sztuk co kawałek .
zaś rabaty to ciężko doradzić , bo każdy kocha inne rośliny .
sama widzisz ile luda tyle rad będzie . fakt jest jeden są rośliny które dobrze pasują na rabaty i które sie tam po prostu nie sadzi . tawuła van houta do takich należy . kalina ? zależy jaka , bo np koralowa to wielkie drzewo rośnie ale już np vatanabe jest niewielka i wg, mnie można ją sadzić .

koło ławeczki ja bym posadziłam klona palmowego . to też duży krzew , zrobi to miejsce intymnym ale atrakcyjnym ( nie myślę o formie szczepionej , bo to miniaturka ) . połączyć można z np.
thują -( tylko jakaś ciekawa odmiana )
,świerkiem conika ,
magnolia
zadam pytanie . a dlaczego nie jakieś ciekawe drzewo liściaste , które da cień ?. np. klon czerwony fastigiata, tulipanowiec ,grujecznik pendula , wiąz górski pendula , brzoza jungii ,

jeżeli stawiasz na kilka gatunków w dużym ogrodzie to może powiać nudą , bo to chyba dośc duży ogród ?


( Za kołem ze żwiru chciałabym kalinę x 2 oraz bez ). a lubisz sprzątać liście na żwirze ..masakra .chyba że piszesz o lilaku majera to ten jest malutki ,
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
alinak 22:52, 13 cze 2013


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
aha hortensje bukietowe najwięcej oferują w trakcie kwitnienia ..to taki zwyczaj szkółkarzy .wtedy masz wszędzie duży wybór
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
dorotyiwojtk... 23:24, 13 cze 2013


Dołączył: 07 mar 2012
Posty: 38
alinak napisał(a)


.....pisałaś o tym że się chcesz osłonic od gapowiczów . a może mieszany żywopłot ...hojna kanadyjska , świerk serbski w liczbie paru sztuk co kawałek .



Na tym kawałku do pergoli właśnie taki efekt chciałam uzyskać, bo tuje będa na całej długości płotu i byłoby nudno.....
Tak wygląda ta cała strona od ulicy:



Co do roślin to jest, jak dla mnie jeden pewniak,którego nie chcę u siebie (pewnie narażę się większości hi hi) - tulipanów, żonkili i innych cebulowych, które krótko cieszą oczy, a potem sterczą tylko te paskudne badyle...... Jedyne "cebuleczki", które mam i ślicznie rosną u mnie , jak dywany to szafirki



____________________
dorotyiwojtk... 23:25, 13 cze 2013


Dołączył: 07 mar 2012
Posty: 38
A jeśli chodzi o bez to córcia już się pogodziła,że będzie rwać od sąsiada
____________________
jambosana 23:03, 14 cze 2013


Dołączył: 26 sie 2011
Posty: 585
dorotyiwojtkadom napisał(a)




Co do roślin to jest, jak dla mnie jeden pewniak,którego nie chcę u siebie (pewnie narażę się większości hi hi) - tulipanów, żonkili i innych cebulowych, które krótko cieszą oczy, a potem sterczą tylko te paskudne badyle...... Jedyne "cebuleczki", które mam i ślicznie rosną u mnie , jak dywany to szafirki





Można posadzić cebulowe w te miejsca, w których wyrosną byliny, które przykryją zasychające liście cebulowych. Najprościej: tulipany, hiacynty pod hosty. Kiedy kwitną tulipany, host nie ma, tulipany przekwitają- hosty pokazują ząbki, tulipany robią się paskudne - liście hosty je zasłaniają.
Radość z kwitnących wczesną wiosną cebulowych, kiedy nic nie ma - bezcenna.
____________________
Pozdrawiam Beata http://www.ogrodowisko.pl/watek/3676-gdzies-wsrod-lak
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies