Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Głupi ogrodnik musi się uczyć od innych......

Pokaż wątki Pokaż posty

Głupi ogrodnik musi się uczyć od innych......

jambosana 23:26, 14 cze 2013


Dołączył: 26 sie 2011
Posty: 585
dorotyiwojtkadom napisał(a)
A jeśli chodzi o bez to córcia już się pogodziła,że będzie rwać od sąsiada


Nie wyobrażam sobie mojego ogrodu bez lilaku, jaśminu, kaliny. W maju zanurzam swój nos w swój bez, nie sąsiada. Po to mam ogród. By cieszyć się jego różnorodnością i zapachami. Argument, że lilak, jaśmin kwitnie tylko w maju nie przekonuje mnie, magnolia też kwitnie króciutko w kwietniu, a sadzi się ją. Inna sprawa, że ani z lilaka ani z jaśminu, nie zrobiłabym jakieś eksponowanej rabaty. Lilaki na razie mam dwa, gdzieś tam wkomponowane, kaliny też dwie, jedna daleko w kącie, bo obłazi mszycami, a z daleka widać tylko białe pompony, mszyc nie. Druga, szczepiona na pniu jest w miejscu cienistym, nie zajmuje wiele miejsca, mszyce jej się nie chwytają. Jaśminy są 3. Właśnie zaczynają kwitnąć. Ten zapach!! Hortensji mam 14 - limki, magical fire, magical candle, sundae fraise, 2 ogrodowe. Piękne, długo kwitną, zdobią jesienią, królowe rabat. Ale nie pachną. Więc i pachnące jaśminy i pachnące piwonie musiały znaleźć swe miejsce.

Może jednak Twoja córka znajdzie miejsce w Twoim ogrodzie na lilaka, czyli bez. Dzieci mają swoją mądrość...

"Narwali bzu, naszarpali,
Nadarli go, natargali,
Nanieśli świeżego, mokrego,
Białego i tego bzowego.

Liści tam - rwetes, olśnienie,
Kwiecia - gąszcz, zatrzęsienie,
Pachnie kropliste po uszy
I ptak się wśród zawieruszył"....

I kalina dla ciebie




____________________
Pozdrawiam Beata http://www.ogrodowisko.pl/watek/3676-gdzies-wsrod-lak
dorotyiwojtk... 11:47, 17 cze 2013


Dołączył: 07 mar 2012
Posty: 38
Jambosana - pięknie napisałaś , dziękuję

W rewanżu moje zeszłoroczne lilijki dla Ciebie:

____________________
Magda_ 22:23, 05 paź 2013


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 2833
ciekawie sie zapowiada - zaznaczam, będę zagladać
____________________
Mój wymarzony ogród - czyli historia pewnej "ogrodniczki"
Magda_ 22:40, 14 lut 2014


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 2833
hejka gdzie się podziewasz?
____________________
Mój wymarzony ogród - czyli historia pewnej "ogrodniczki"
dorotyiwojtk... 14:15, 25 lut 2014


Dołączył: 07 mar 2012
Posty: 38
Jestem, jestem - pracuję w swoim ogrodzie od kilku dni, bo roboty co nie miara !!!!
Do jesieni ubiegłego roku udało mi się zrealizować mój "projekt" z kołem Jak dla mnie, wyszło ładniej niż się spodziewałam!!!!! Teraz mam co robić
____________________
Magda_ 14:19, 25 lut 2014


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 2833
to może jakieś nowe fotki
____________________
Mój wymarzony ogród - czyli historia pewnej "ogrodniczki"
Milka 14:22, 25 lut 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Hortensji mam 14 - limki, magical fire, magical candle, sundae fraise, 2 ogrodowe. Piękne, długo kwitną, zdobią jesienią, królowe rabat. Ale nie pachną. Więc i pachnące jaśminy i pachnące piwonie musiały znaleźć swe miejsce.

A tu się nie zgodzę tez myślałam, że hortensje nie pachną, a one pachną, sprawdziłam kilkakrotnie, pierwszy raz u Danusi w Bukszpanowym
Witam na forum
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
dorotyiwojtk... 14:52, 25 lut 2014


Dołączył: 07 mar 2012
Posty: 38
Magda_ napisał(a)
to może jakieś nowe fotki


Wkleję kilka,ale SIĘ BOJĘ......... Spadnie na mnie lawina komentarzy i nie wiem, czy to przeżyję!!!!!!



I widok z balkonu - ławka jeszcze stara, ale już jest inna, na zdjęciu poniżej widać. Koło z kostki "zapiaszczone" i nie widać, jakie jest ładne





Nie mogło zabraknąć hortensji i żurawek







Przy pergoli obok tarasu też hortensje - limka i dwie kyushu



I po lewej stronie









Są już schody ze skarpy:

____________________
dorotyiwojtk... 17:16, 05 sie 2014


Dołączył: 07 mar 2012
Posty: 38
I tak minął rok od powstania "czegoś" w moim ogródku Wszystko rośnie, ciągle coś dosadzam, a praca w ogródku daje mi tyle radości !!!

Jeszcze nie wszystko mnie zadowala do końca, ale pracuję nad tym. Trochę zdjęć:













































































____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies