Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Szmaragdy, co się z nimi dzieje?

Pokaż wątki Pokaż posty

Szmaragdy, co się z nimi dzieje?

Krzysiek1973 09:21, 14 cze 2013

Dołączył: 13 cze 2013
Posty: 107
Trzy lata temu posadziłem rząd 49 tuji szmaragd w zdłuż płotu. Aby nie rosły mi chwasty podtujami jest agrowłóknina a na niej płukany żwir. Wszystkie drzewka się przyjęły. W tamtym roku dwa zrobiły się prawie całe brązowe. W tym roku wiosna wyciołem te martwe odnogi i pozostały w tych miejscach tylko resztki tuji (planuję wsadzić w ich miejsce nowe). Tak wyglądają teraz.


Wszystkie tuje podlałem jakiś m-c temu substralem o długotrwałym działaniu do zwalczania fytoftorozy. A od jakiegoś czasu kolejne drzewko zaczyna chorować.


A tak wyglada w porównaniu z sąsiadującymi tujami


Boję się o inne tuje, pięknie rosną, większość ma już ok. 2m i więcej.
____________________
Krzysiek
Gardenarium 08:10, 15 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Mam na to bardzo obrazowy przykład, jak tuje będą za chwilę wyglądały. Oto on:

http://www.ogrodowisko.pl/watek/736-mata-przeciw-chwastom?page=31

No i oczywiście poczytaj ten watek od początku, a zrozumiesz, że sam zabijasz te tuje

Proponuję własnie tam zamieścić jeszcze raz taki post, i pokazać efekty po zdjęciu maty szmaty.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies