Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Hydrocomplex i thuje

Pokaż wątki Pokaż posty

Hydrocomplex i thuje

nodan 20:21, 16 cze 2013

Dołączył: 19 maj 2013
Posty: 12
W ubiegłym roku posadziłem ok 1m thuje szmaragdy z doniczek. Podlewałem i wszystkie się przyjęły. Na wiosnę tego roku nawiozłem jest Hydrocomplexem Yala -łyżeczka od herbaty pod roślinę. Kilka gałązek wśród 80 drzewek było suche. Ten nawóz doardzono mi tam gdzie kupiłem thuje w szkółce podobno oni tylko to sypią.

Czy mogę tym specyfikiem nawozić i jak często i w jakiej dawce. Oczywiście staram się w miarę regularnie podlewać.

Aby rosły szybko i zdrowo oczywiście. Czy doradzicie mi inny środek
Sebek 20:34, 16 cze 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Hydrocomplex może być - są tańsze i równie skuteczne nawozy (jak uniwersalna Azofoska, Florovit), ale ten też może być. Jak często - gdzieś raz w miesiącu przy regularnym podlewaniu. Na razie właśnie gdzieś łyżeczkę lub dwie, w późniejszych latach możesz zwiększyć dawkę, bo rośliny będę większe.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
psulek 01:39, 18 cze 2013

Dołączył: 03 lip 2012
Posty: 29
Sebek napisał(a)
Hydrocomplex może być - są tańsze i równie skuteczne nawozy (jak uniwersalna Azofoska, Florovit).


No akurat z tym się nie zgodzę - jest dokładnie odwrotnie. Worek 25kg Hydrocomplexu kosztuje 65 PLN (2,6 PLN za kg). Azofoska 75-80 pylista, 90-100 granule. Hydrocomplex jest granulowany.
Borbetka 08:13, 18 cze 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Sebek, Yaromilla (hydrocomplex stara nazwa) jest tańszy niż Azofoska. Używam go od wielu lat. Chciałam zmienić w tym roku, już mi się znudziło. Wolno się rozpuszcza, takie twarde ma te kulki, ale na mój duży ogród nie miałam zbytnio wyboru. Wielu ogrodników twierdzi, że to bardzo dobry skład za przystępną cenę. Nie reklamuję go, nie taka moja intencja, ale jednak cena przeważnie jest czynnikiem decydującym. Teraz szukam innego nawozu, żeby podsypać jeszcze raz w czerwcu, ale drogo jak diabli.
____________________
borówcowy wizytowka
Gardenarium 22:28, 18 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nodan, w uprawie roślin w ogrodzie nie jest najważniejsze nawożenie, owszem jest ważne, ale pierwsza sprawa to odpowiednie zaprawienie dołków, czyli przygotowanie miejsca do sadzenia oraz zapewnienie wody w korzenie, nawożenie jest sprawą na potem jak te pierwsze sprawy grają.

Nic nie pomoże nawożenie gdy tuje mają sucho albo rosną w kiepskich warunkach glebowych i np. zachwaszczone. Sprawdź najpierw co i jak, a potem dopiero martw się o nawożenie.

Sypanie granulek pod krzewy to sypanie, ale trzeba to jeszcze sypać dalej od pnia, w strefie korzeni i wymieszanie nawozu z glebą i rozpuszczenie poprzez podlewanie, Wtedy nawóz dotrze do korzeni i tuja nawóz pobierze.

Jaki nawóz lepszy, co komu się opłaca i za ile co kupi to sprawa wyłącznie ekonomii, a tu jest ważne jak to robimy. Azofoska dobrze się rozpuszcza bo jest pylista więc łatwa w stosowaniu.

Pinivit w płynie jest dobry, i profesjonalne nawozy do iglaków, szkółkarze stosują w/w wymieniony bo ekonomia za tym przemawia,

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
psulek 01:09, 19 cze 2013

Dołączył: 03 lip 2012
Posty: 29
To fakt, granule trudniej się rozpuszczają. Mimo wszystko kupuję nawozy granulowane, bo są bardziej uniwersalne. Pyliste nie nadaja się do siewnika bo "nie lecą".
08:14, 20 cze 2014
w jakim okresie nawozić thuje?? Czy teraz nie jest już na to za późno???
Sebek 16:23, 20 cze 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Teraz możesz jeszcze śmiało
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Dorotka 19:30, 08 kwi 2015


Dołączył: 08 mar 2015
Posty: 950
PYTANIE ZA 1000 PUNKTÓW:

W tym roku nie nazoziłam jeszcze thuj, są 2 letnie - takie na 170 cm. Czy mozna juz je nawozić?? Czym i jak oraz jak często powtarzać nawożenie??
Czy ten Hydrocomplek w granulkach sie rozpuszcza w wodzie i tym podlewa thuje czy tez się go rozsypuje pod thuje???
____________________
MELA -Ogród pewnej Ogrodniczki czyli Dziewczyna z rowerem.
Karol99 20:56, 08 kwi 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Ja swoje roślinki niedawno podsypałem. Zawsze robię to tak na początku kwietnia.
Nawozimy teraz wiosna i potem gdzieś w połowie czerwca. Hydroocomlex sypiesz pod tuje w granulkach. Swoje 2 letnie możesz już nawozić.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies