Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Wybór mieszanki trawnikowej - proporcje

Pokaż wątki Pokaż posty

Wybór mieszanki trawnikowej - proporcje

waldek727 03:56, 04 wrz 2018


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
To unikaj mieszanek w których przeważa życica trwała. Wolno rosnącymi trawami są wszystkie kostrzewy.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Adax 09:31, 08 wrz 2018

Dołączył: 08 kwi 2018
Posty: 28
Gardenarium napisał(a)
Opis zawsze służy reklamie i żeby się trawnik dobrze sprzedawał, a jeśli ktoś w to wierzy, to jego sprawa. Już taki zrywaliśmy w kilku ogrodach.
Kurcze niedobrze bo właśnie posialiśmy Dianę i po 10 dniach niepokój -placki gdzie nic lub mało wzeszło i miejsca z trawą ok. 6cm.

Czy ze względu na skład mieszanki (wiele gatunków) może tak różnie wschodzić? Tam gdzie placki to widać wiele nasion, które nie wzeszły -Foty.
Co robić? czekać, dosiewać? Daliśmy 30% więcej -zalecenie 2.5kg/ar, a nam wyszło 3.3kg/ar -za mało?

Gardenarium 09:40, 08 wrz 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nic nie robić, czekać aż wszystko wzejdzie. 3 Tygodnie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Adax 09:48, 08 wrz 2018

Dołączył: 08 kwi 2018
Posty: 28
Gardenarium napisał(a)
Nic nie robić, czekać aż wszystko wzejdzie. 3 Tygodnie.
Dzięki wielkie ! A kosić po wzejściu wszystkiego, czy można już po 2 tyg. bo ta co wzeszła będzie mieć już 10cm? No to testujemy Dianę...
Gardenarium 09:53, 08 wrz 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kosić wtedy, gdy jest taka potrzeba czyli trawnik urośnie do 8-10 cm. Wtedy kosić. Bo wylegnie trawa i się położy. A kiedy to będzie to nie wiem, może być wcześniej niż 3 tyg.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kokesz 08:44, 09 wrz 2018


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Gardenarium napisał(a)
Nic nie robić, czekać aż wszystko wzejdzie. 3 Tygodnie.

Najpóźniej wschodzi wiechlina.
Też siałam Dianę i dokładnie tak samo wyglądały początki.
Cierpliwości
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Adax 10:38, 09 wrz 2018

Dołączył: 08 kwi 2018
Posty: 28
Kokesz napisał(a)

Najpóźniej wschodzi wiechlina.
Też siałam Dianę i dokładnie tak samo wyglądały początki.
Cierpliwości
Dzięki, ale tej wiechliny jest najmniej a może jednak nie i jest jej więcej ? Też się zastanawiamy czy nie dosiać samej wiechliny, ale gdzie kupić?

Poza tym Herkules ma jeszcze mniej wiechliny i jest b. zachwalany...
Kokesz 11:20, 09 wrz 2018


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Adax napisał(a)
Dzięki, ale tej wiechliny jest najmniej a może jednak nie i jest jej więcej ? Też się zastanawiamy czy nie dosiać samej wiechliny, ale gdzie kupić?

Poza tym Herkules ma jeszcze mniej wiechliny i jest b. zachwalany...


Wiechlina, z tego co pisała Danusia, ma najmniejsze nasiona i przez to jest jej więcej w 1g niż nasion innych traw.
Ja też chciałam na początku dosiewać samej wiechliny ale odpuściłam.
Koleżanka zrobiła taką dosiewkę i żałowała, bo trawnik wyszedł łaciaty.
Najważniejsze dla trawnika to słońce, woda, nawożenie i regularne koszenie
(ja koszę co 4 dni)
Zobaczysz w przyszłym sezonie jaki będzie ładny

____________________
Renata Osiedlowy ogródek
marcin544 08:16, 15 wrz 2018

Dołączył: 11 cze 2015
Posty: 131
Adax napisał(a)
Dzięki, ale tej wiechliny jest najmniej a może jednak nie i jest jej więcej ? Też się zastanawiamy czy nie dosiać samej wiechliny, ale gdzie kupić?

Poza tym Herkules ma jeszcze mniej wiechliny i jest b. zachwalany...

Agro Land sprzedaje pojedyncze gatunki
Adax 15:39, 16 wrz 2018

Dołączył: 08 kwi 2018
Posty: 28
Witam, po 3 tyg widzę, że placki się utrzymały oraz b. duże zróżnicowanie wysokości. Wiekszość to ok 7cm, ale są miejsca (podejrzewam że żyzne), że jest już 2x wyższa i stąd zamierzamy jutro kosić i po koszeniu dosiewać.
Czy dawać delikatnie jakiś nawóz obecnie, bo ziemia kiepsa, ale gdzieś czytaliśmy, że nawożenie najlepiej od wiosny, czy tak? Ew. jaki nawóz posiać i ile? -proszę o radę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies