Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » co z tym ogródkiem począć- proszę o pomoc

Pokaż wątki Pokaż posty

co z tym ogródkiem począć- proszę o pomoc

anusiak 17:53, 23 cze 2013

Dołączył: 19 cze 2013
Posty: 21
Witam wszystkich pasjonatów ogrodnictwa! od dawna przeglądam regularnie Wasze wątki i jestem zachwycona tak pięknymi ogradami, też chciałabym by i moj byl choć w połowie tak ładny jak Wasze. przedstawie Wam kilka zdjęć mojego ogródka i chciałabym na wstępie poprosić o pomoc co może być dla mojej robinii akacjowej, gdyż zaczela usychać, a do tej pory pięknie mi rosła
____________________
Ogródek Ani czas na jego zmiany
anusiak 17:58, 23 cze 2013

Dołączył: 19 cze 2013
Posty: 21
chcialabym też coś posadzić by tej brzydkiej ściany od sąsiada tak nie było widać, teraz tam mam posadzone wzdłuż derenie zielone, a w skrzynkach żylistek, jaśminowca, złotokap (który nie kwitł mi od posadzenia) i robinię
____________________
Ogródek Ani czas na jego zmiany
anusiak 18:03, 23 cze 2013

Dołączył: 19 cze 2013
Posty: 21
w dalszej części ogródka mam posadzone takie roślinki
____________________
Ogródek Ani czas na jego zmiany
Gardenarium 18:30, 23 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
anusiak napisał(a)
chcialabym też coś posadzić by tej brzydkiej ściany od sąsiada tak nie było widać, teraz tam mam posadzone wzdłuż derenie zielone, a w skrzynkach żylistek, jaśminowca, złotokap (który nie kwitł mi od posadzenia) i robinię


Jeśli chcesz, żeby nic nie było widać, poszerz rabatę i od ściany posadź to co ja, czyli świerki serbskie.

Możesz obejrzeć, jaki uzyskałam efekt, gdy pokazywałam budowę od początku. Są tam porównania. Teraz nikt nie widzi, że mam tam brzydkie zabudowania.

Zobacz jaki efekt osiągnęłam, a co było wcześniej, przed budową

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1528-ogrod-nie-tylko-bukszpanowy-czesc-ii?page=1109

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:32, 23 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Obwódki z kamieni są już nie halo, chyba że robisz skalniaki, ale to też już niestety bym odradzała. Najlepiej odcinać ostry kant trawnika. A rabaty robić nieco podwyższone bliżej ich środka.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:33, 23 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kiedy robinia była sadzona? Albo zmienił się poziom wód gruntowych i stoi w wodzie, albo po prostu uschła z niepodlania w upały. Ale ja bym jej nie żałowała, to znak, że powinnaś posadzić ładniejsze drzewo. Twoje mam na swojej liście gatunków niepolecanych. Ja już jej nie sadzę od dawna nikomu. Chyba, że za karę

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
anusiak 19:59, 23 cze 2013

Dołączył: 19 cze 2013
Posty: 21
Witam dziękuję za tak szybką odpowiedź, robinia byla sadzona 2 lata temu, teraz w te upały była często podlewana. by zasłonić ścianę myślałam o tujach szmaragdowych, bardzo mi się też podobają klony szczepione, co do tych obwódek to miałam tylko taki materiał by oddzielić trawnik od rabatek. dopiero w tamtym roku zaczęłam pielęgnować swój ogródek, wczesniej kupowalam krzewy i sadzilam gdzie popadnie, a chciałabym mieć taki uporządkowany ogródek. Podobaly mi się Pani pomysły jakie we wczesniejszych wątkach widziałam i bylam pod ogromnym wrażeniem jakie pomysly mogą być by upiększyć ogród.
____________________
Ogródek Ani czas na jego zmiany
anusiak 23:18, 23 cze 2013

Dołączył: 19 cze 2013
Posty: 21
Chciałabym zmienić coś w ogródku by stał się on ładniejszy, przedstawię Wam kilka fotek z moimi krzaczkami
magnolia, która w tym roku kupiłam posadzona przy krzewuszce cudownej
____________________
Ogródek Ani czas na jego zmiany
anusiak 15:12, 24 cze 2013

Dołączył: 19 cze 2013
Posty: 21
Może coś mi podpowiedzie co jeszcze mogę zmienić by było ładniej
____________________
Ogródek Ani czas na jego zmiany
anusiak 08:36, 25 cze 2013

Dołączył: 19 cze 2013
Posty: 21
po dzisiejszej ulewie mój ogródek tonie pełno wody wszędzie
____________________
Ogródek Ani czas na jego zmiany
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies