Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moje ogrodowe początki

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje ogrodowe początki

Joku 21:44, 23 lip 2013


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12087
Może jakieś zadarniające rośliny, np. bodziszki (są różne, np. bodziszek korzeniasty), rozchodniki. Tam, gdzie więcej miejsca można wprowadzić pośrednie piętro czyli wyższe byliny. Z niskich może być jeszcze barwinek, ale rozłazi się po ogrodzie. Dobrze byłoby posadzić większe plamy jednego gatunku. No i złagodziłabym łuki. Tam, gdzie zrobił się taki trójkąt będzie bardzo trudno kosić.
To tle moich pomysłów tak na szybko. Nie wiem czy lubisz kolory, wolisz krzewy czy byliny?
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Joku 21:48, 23 lip 2013


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12087
Mogłabyś zerknąć na stronę Gardenarium, są zdjęcia z realizacji różnych ogrodów, m. in. właśnie takie duże krzewy podsadzone dywanami z roślin okrywowych. bardzo ładnie to wygląda.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
marta_losinska 21:59, 23 lip 2013


Dołączył: 12 cze 2013
Posty: 21
Dziękuję za rady i pomysły. Jeszcze wiele pracy przede mną. Uszczęśliwia mnie każda minuta spędzona na pracach ogrodowych. Na razie większość mojego czasu pochłaniają dzieci, ale już niedługo będziemy razem buszować w ogrodowych rabatkach. Uwielbiam kolory i każdego rodzaju roślinność. Pozdrawiam
____________________
Marta Moje ogrodowe początki
zawitka 19:49, 23 wrz 2013


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14044
Witaj Marto działeczka fajna dobrze ze chcesz poprawiać ,Pooglądaj więcej stron na Ogrodowisku i pomyśl co chcesz mieć i jak.Pozdrawiam Róża piękan
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
marta_losinska 00:23, 03 wrz 2014


Dołączył: 12 cze 2013
Posty: 21
Witam, dawno nic nie zamieszczałam. Niestety nie ma się czym chwalić. Muszę zakładać ogród od nowa, więc odwiedzam wszystkich po kolei i szukam inspiracji. Całe moje obrzeża zostały zniszczone. Przedstawię moje jedyne ogrodowe perełki




____________________
Marta Moje ogrodowe początki
marta_losinska 01:18, 03 wrz 2014


Dołączył: 12 cze 2013
Posty: 21
Moje obrzeża zostały zniszczone. Aktualnie wygląda to tragicznie. Nie ma roślin, choinek, a nawet ogrodzenia. Prace nad siecią kanalizacyjną i walka z urzędnikami, a raczej prośby nic nie zdziałały.
Istny obraz nędzy i rozpaczy
Zamieszczone zdjęcie z dnia wycinki. Aktualnie nie ma już nic, tylko błoto i dziury po kaparach. Mniejsze roślinki poprzesadzane, czekają na ulokowanie w nowym miejscu
Pożaliłam się, ale trzeba myśleć pozytywnie i wiem, że jeszcze będzie pięknie. Pozdrawiam
____________________
Marta Moje ogrodowe początki
Toszka 07:10, 03 wrz 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Martuś, pamiętaj złotą zasadę ogrodników - "Musi być gorzej, by było lepiej".

Pamiętaj, by na tym etapie zadbać o wzbogacenie gleby, ale jak? to zależy od tego jaka masz glebę. Na pewno bez obornika przekompostowanego się nie obejdzie
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
marta_losinska 11:42, 03 wrz 2014


Dołączył: 12 cze 2013
Posty: 21
U mnie w ogrodzie przeważa glina. Proszę mi poradzić jakie prace powinnam wykonać na początku. Czy z zakładaniem rabaty wstrzymać się do wiosny, czy można zacząć już teraz, a dokładnie w październiku. Teraz czekam na nowe ogrodzenie i będzie można zacząć. Miłego dnia
____________________
Marta Moje ogrodowe początki
marta_losinska 11:17, 08 wrz 2014


Dołączył: 12 cze 2013
Posty: 21
Dzień dobry
Wczorajszy słoneczny dzień spędzony na ogrodzi. Nie mam jeszcze się czym chwalić, ale cieszy mnie każdy kwiatek jakiego doczekałam się wśród moich "zgliszczy".W śród nich latria kłosowa, która swym kolorem u wdziękiem co dzień pokryta jest motylami

mieczyki

Muszę popracować nad jakością zdjęć
Moje "drobinki" goździki uratowane spod gąsienic kopary. Zmiana miejsca zdecydowanie posłużyła i wdzięczni kwitną


Rabatkę ozdabia niezwykła hortensja (niestety nie znam się na odmianach)

Zamieszczam też kawałek mojej rabatki od frontu domu. Stworzona w tym roku z malutkich sadzonek, efektów tego rozmiaru się nie spodziewałam Oczywiście ku mej wielkiej radości. Niezwykle się dziś rozpisałam. Miłego dnia
____________________
Marta Moje ogrodowe początki
marta_losinska 09:23, 04 paź 2014


Dołączył: 12 cze 2013
Posty: 21
Witam
Dziś tylko się witam i przedstawiam moje małe dzieło stworzone podczas zabawy z dziećmi na ogrodzie. Wprowadzamy klimat jesienny do domu

Życzę miłego dnia
____________________
Marta Moje ogrodowe początki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies