Gdzie jesteś » Forum » Pnącza » Jakie pnącze na ogrodzenie?

Pokaż wątki Pokaż posty

Jakie pnącze na ogrodzenie?

mirela 08:16, 25 lip 2013


Dołączył: 30 sie 2012
Posty: 523
Dzięki Sebek. Będę musiała poczytać coś o tej winorosli (nie wiem, czy wszystkie są przysmakiem ptaków ?).
____________________
Walczę z ogrodem...
Sebek 10:46, 04 sie 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Myślę, że tak - o ile wszystkiego się nie zje przed zimą
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 18:55, 23 wrz 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
mirela napisał(a)
Podepnę sie pod temat
Ogrodzenie panelowe, bez podmurówki. Słoneczne miejsce. Chciałam pnącze, koloru ciemnozielonego (nie pstrokate ) nie może mieć zółtych kwiatów i najlepiej wabiące ptaki (może owocami ?). Pomożecie w tym temacie ?


Winobluszcz pięciolistkowy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Debra 19:06, 23 wrz 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
Albo dławisz okrągłolistny. Jesli są okazy obu płci, Herkules i Diana , ma śliczne owoce dla ptaszków.
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
Fallenangelv 10:37, 21 lut 2014


Dołączył: 19 paź 2012
Posty: 56
Dławisz okrągłolistny Hercules ( Poirot )



tutaj to on jest malutki, obecnie ma , oj nawet nie wiem osiągnał ogromny rozmiar. Sadzić na własne ryzyko.
Potrafi pochłonąć duże drzewo i nie zajmie mu to wiele czasu, z tymże ja lubię takie nieokiełznane rośliny.



Hedera helix no cóż ma wady, zależnie na czym i w jakiej strefie rośnie. Coś za coś jak ja to mówię.
Wole pnącza zrzucające liście.
Przynajmniej szybko rosną, przebarwiają się liście i nie są nudne. Bo o każdej porze roku inne.


Dławisz zimową porą



Znalazłem odmianę żeńską Diana i zamierzam posadzić w szachownicę. Belki mam już przygotowane dla niego.
Hortensja 21:26, 07 lip 2014


Dołączył: 19 cze 2014
Posty: 290
już nic
____________________
może już wkrótce.... nowy początek:)
Gawlinho 17:50, 01 wrz 2015

Dołączył: 01 wrz 2015
Posty: 8
Troszke odkopie temat. Co powiecie o winobluszczu trójklapowym na ogrodzenie z siatki?
Gardenarium 19:20, 01 wrz 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie nadaje się bo lepiej wspina się po murach. Na siatkę bluszcz lub bardziej ekspansywny winobluszcz pięciolistkowy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gawlinho 08:33, 02 wrz 2015

Dołączył: 01 wrz 2015
Posty: 8
Wyczytałem to już również tylko powie mi pani czy pięciolistkowy można dowolnie ciąć? Słyszałem, że w. pięciolistkowy bardzo się rozrasta i robi sie z niego niezły chwast.
akwarela 18:32, 16 kwi 2018


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 430
Łazi mi po głowie posadzenie trzmieliny pod mur, wiem że lubi się wspinać. Pora dobra, sadzonki mam i tylko nie wiem czy to dobry pomysł. Nie bardzo chcę sadzić bluszcz, mam go sporo w ogrodzie i nie chcę powtarzać. Na rabacie posadzone są róże, bukszpany i pęcherznice. Te ostatnie zostaną zabrane, są tu tylko na chwilkę. Sadzić trzmieliny, nie sadzić ...

____________________
Zapraszam serdecznie http://www.ogrodowisko.pl/watek/4285-akwarela-w-ogrodzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies