Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródeczek na skarpie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródeczek na skarpie

12:45, 11 sie 2013
lawena napisał(a)


Ok
mój 14letni brat jest u mnie teraz na wakacjach i mi wtłumaczył.
powiedział mi "jak ty możesz tego nie czaić " jak widać można

Ogródeczek na skarpie

No tak Dla młodszych to jest "normalna normalność"
Zmykam pokręcić się przy garnkach...bo małż skonfiskuje mi laptopa
JoannA 20:43, 11 sie 2013


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
lawena napisał(a)

Kostka bardzo ładna
Jeśli chodzi o zagospodarowanie tej rabaty to co narysowałaś już mi się podoba.
Może na tej małej rabatce między bramą a furtką posadź cisa na pniu, trzmielinę lub tuję albo inny iglak szczepiony na pniu, coś co będzie zimozielone bo to reprezentacyjne miejsce więc warto w nie zainwestować. Zależy też jaką kwotą na rośliny dysponujesz. Obwódka z bukszpanu, w środku wypełnienie lawenda, róże? Mogą być żurawki.
Długa rabata ten sam zestaw roślin. Między bukszpany jak najbardziej mogą żurawki, może trawki.
Z tego co czytałam lawendę i bukszpany na tę rabatę już masz.
Te 2 małe rabatki przed domem Limki, trawa hakone, żurawki. Mogą być hosty, u mnie najlepiej sprawdza się Patriot.
To rośliny które ostatnio mi się podobają dlatego je proponuję.
A jak tam z nasłonecznieniem na tych rabatach?
W planowaniu nie jestem mocna, kupuję rośliny a później wędruję z nimi po całym ogrodzie i przymierzam gdzie mi pasuje, czasami trwa to parę dni Dzisiaj kupiłam parę roślinek i zaczęła się tradycyjna wędrówka
Chciałabym być na takim etapie jak Ty i projektować rabaty, a tak jest chaos
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
lawena 21:22, 11 sie 2013


Dołączył: 20 lip 2013
Posty: 167
JoannA napisał(a)

Kostka bardzo ładna
Jeśli chodzi o zagospodarowanie tej rabaty to co narysowałaś już mi się podoba.
Może na tej małej rabatce między bramą a furtką posadź cisa na pniu, trzmielinę lub tuję albo inny iglak szczepiony na pniu, coś co będzie zimozielone bo to reprezentacyjne miejsce więc warto w nie zainwestować. Zależy też jaką kwotą na rośliny dysponujesz. Obwódka z bukszpanu, w środku wypełnienie lawenda, róże? Mogą być żurawki.
Długa rabata ten sam zestaw roślin. Między bukszpany jak najbardziej mogą żurawki, może trawki.
Z tego co czytałam lawendę i bukszpany na tę rabatę już masz.
Te 2 małe rabatki przed domem Limki, trawa hakone, żurawki. Mogą być hosty, u mnie najlepiej sprawdza się Patriot.
To rośliny które ostatnio mi się podobają dlatego je proponuję.
A jak tam z nasłonecznieniem na tych rabatach?
W planowaniu nie jestem mocna, kupuję rośliny a później wędruję z nimi po całym ogrodzie i przymierzam gdzie mi pasuje, czasami trwa to parę dni Dzisiaj kupiłam parę roślinek i zaczęła się tradycyjna wędrówka
Chciałabym być na takim etapie jak Ty i projektować rabaty, a tak jest chaos


Witaj!

Koncepcję mamy podobną, cisa na pniu chyba posadzę przed furtką w tym kole może dwa, jeden wyżej szczepiony,drugi niżej, tylko mam dylemat czy ta lawenda nie pogryzie sie z zurawkami?? a jak myslisz jakie drzewka wysoko szczepione bedą najlepiej pasowały?? tych drzewek muszę kupic 8 ta rabata trochę mi nie wyszła, ciut za mała rozrysowałam, muślałam początkowo o surmi ale Danusia je raczej odradza.z tego co wyliczyłam to muszę kupić 8 drzew na pniu, 600 sadzonek bukszpanu, lawendę mam i nie wiem czy te zurawki kupować, bo lawende juz mam.A niestety te rabaty są cały dzień na słońcu, a za hostami jakoś nie przepadam moja mama ma ich pełno i mi sie objadły myślałam zeby berberysy gdzieś wcisnąć tylko gdzie...
____________________
Ogródeczek na skarpie
JoannA 21:34, 11 sie 2013


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Chcesz drzewa liściaste?
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
JoannA 21:38, 11 sie 2013


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Lawenda i róże to dobre zestawienie.
Nie widziałam lawendy z żurawkami, bardziej trawki mi tu pasują
Berberys bagatella i kostrzewa sina, glauca globosa szczepiona na pniu na te rabaty przed domem. Co o tym sądzisz? Idealny zestaw na słoneczną rabatę.
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
21:42, 11 sie 2013
No widzisz Asia wpadła i już wszystko zaplanowane Wiedziałam,że na jej pomoc możesz liczyć Ja też po zakupie roślin latam z doniczkami parę dni..
JoannA 21:45, 11 sie 2013


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
śliwa osobliwa, śliwa pissardi, catalpa 'Nana'
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
lawena 21:50, 11 sie 2013


Dołączył: 20 lip 2013
Posty: 167
JoannA napisał(a)
Lawenda i róże to dobre zestawienie.
Nie widziałam lawendy z żurawkami, bardziej trawki mi tu pasują
Berberys bagatella i kostrzewa sina, glauca globosa szczepiona na pniu na te rabaty przed domem. Co o tym sądzisz?

momencik muszę wygooglować bo niestety z nazwam słabiutko u mnie
____________________
Ogródeczek na skarpie
lawena 21:54, 11 sie 2013


Dołączył: 20 lip 2013
Posty: 167
JoannA napisał(a)
Lawenda i róże to dobre zestawienie.
Nie widziałam lawendy z żurawkami, bardziej trawki mi tu pasują
Berberys bagatella i kostrzewa sina, glauca globosa szczepiona na pniu na te rabaty przed domem. Co o tym sądzisz? Idealny zestaw na słoneczną rabatę.


Już wiem i powiem ze mi się bardzo spodobało!! bo do kostki też mi pasują takie szarości a berberys pod okna, i by mi to ładnie zagrało wszystko ale co z tymi bukszpanami... raczej do tego zestawu nie będą pasowały. ale twoja propozycja jest naprawdę niesamowita!! Ty działasz ekspresem!
____________________
Ogródeczek na skarpie
lawena 21:57, 11 sie 2013


Dołączył: 20 lip 2013
Posty: 167
JoannA napisał(a)
śliwa osobliwa, śliwa pissardi, catalpa 'Nana'


Ta ślwia pissardi jest piękna i myślę ze ładnie by to zagrało??
____________________
Ogródeczek na skarpie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies