Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródeczek na skarpie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródeczek na skarpie

lawena 14:48, 20 lip 2013


Dołączył: 20 lip 2013
Posty: 167
Witam wszystkich cieplutko


Podgladam Was cichaczem juz jakiś czas, jestem pod ogromnym wrażeniem Waszych ogrodów i paracy jaką wkładacie!! wielkie ukłony w Waszą stronę, oj a kiedy mój ogródeczek będzie choć troszkę przypominał Wasze...
Z góry przepraszam ale jestem ogrodnikiem amatorem przez duże A, nie znam wszystkich nazw roślinek, wybaczcie, i jak trzeba porawiajcie mnie.

Domek został wybudowany 6lat temu, i pomalutku, pomalutku dochodzimy mam nadzieję do ładu tzn. na począku poziom gruntu wokół domu był około 2m niższy, ale po powodzi jaka była w 2010 zostaliśmy zalani i mój kochany mąż i ja postanowiliśmy podnieść ten poziom wokół domu właśnie o te 2m, zostało nawiezone 40 łodzi gliny a na to tylko 50cm ziemi więc roślinki nie mają łatwgo zadania, ale myślę ze z waszą pomocą jakoś sie z tym uporam.
____________________
Ogródeczek na skarpie
15:18, 20 lip 2013
Witaj Laweno
Domek śliczny,zachwyciłam się warzywniakiem,uroczy płotek no i rozsadnik - szklarenka taka mi się marzy..
I rabaty też już są,nic tylko je powiększać a z pomocą ogrodowiska uda się to na 100 %
Współczuję powodzi,nieposkromiony żywioł,jejciu ile ziemi nawieźliście,szczerze podziwiam..
Pozdrawiam
wiunia 15:39, 20 lip 2013


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
Ja również witam Cię serdecznie na ogrodowisku, masz już zaczątek pięknego ogrodu, pierwsze rabaty, ładny trawnik no i warzywnik ładniutki wszyscy tu znają uczucie jakie towarzyszy zakładaniu ogrodu i ta nieodparta chęć i pragnienie, aby wszystko było już bujne, dorodne i cieszyło oczy na co dzień, ale wszysto w swoim czasieja również niecierpliwie czekam, aż mój ogród będzie w "trójwymiarze", czyli duże drzewa, dorodne krzewy i piękne kwiaty, trawnik jak dywaniktworzę go od jesieni zeszłego roku więc długa droga przede mną......jestem cierpliwa (chyba) i będę czekać... Pozdrawiam i życzę spełnienia ogrodowego
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
Gardenarium 15:51, 20 lip 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Ogród juz jest "ogrodowiskowy"
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
AgnieszkaW 16:07, 20 lip 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Witam, ogród na skarpie, hmm, wiem coś o tym. Z jednej strony trudny teren do zagospodarowania, a z drugiej potencjał na urozmaicony i ciekawy ogród. Skarpa, którą ty masz, jest do opanowania, powstanie na niej na pewno cudowny ogród, czego namiastką jest ten śliczny warzywnik i pokazane już zrobione rabaty. Pozdrawiam z ogrodu o bardzo zróżnicowanym ukształtowaniu terenu.
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
lawena 22:53, 20 lip 2013


Dołączył: 20 lip 2013
Posty: 167
Bardzo bardzo dziękuję za tak przemiłe zaproszenie do waszego wspaniałego świata zapaleńców ogrodowych

powiem wprost że marzy mi się przed domem rabata coś na wzór ogrodu Pani Danusi i zagospodarować miejsce przed płotem od strony drogi tylko ja mam płot a nie mur... i zastanawiam się czy nie będzie to dziwnie wyglądać??

____________________
Ogródeczek na skarpie
lawena 23:41, 20 lip 2013


Dołączył: 20 lip 2013
Posty: 167
zastanawiam się jak ładnie zagospodarować ta skarpę żeby nie straszyła! problem jet taki że jest dosyc stroma

a przed płotem chcę posadzić coś wysokiego na pniu ale żeby było wysoko szczepione myslałam o surmi i oczywiście bukszpan bo go zniosę w każdej ilości)
ach mam jeszcze pytanko czy winobluszcz trójklapowy po posadzeniu trzeba czymś przytwierdzić do ściany zeby wytwożył przylgi czy sam będzie się łapał, tyle że na razie te pędy leżą na ziemi
____________________
Ogródeczek na skarpie
lawena 13:40, 27 lip 2013


Dołączył: 20 lip 2013
Posty: 167
Co zrobić aby zdjęcia były większe???
____________________
Ogródeczek na skarpie
lawena 10:39, 28 lip 2013


Dołączył: 20 lip 2013
Posty: 167

co zrobić z tą rabatą?? co radzicie??
____________________
Ogródeczek na skarpie
lawena 10:50, 28 lip 2013


Dołączył: 20 lip 2013
Posty: 167
____________________
Ogródeczek na skarpie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies