Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika podczas letnich upałów

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika podczas letnich upałów

Gabrysia_ 11:07, 10 sie 2013


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 4788
Moja posiana trawka wczoraj miała tydzień,szybko wzeszły nasiona bo ziemia nagrzana i zraszaliśmy kilka razy dziennie
...rachunek za wodę trochę większy,no ale coś za coś!
____________________
Gabrysia_ 21:27, 15 sie 2013


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 4788
Tak wygląda mój trawnik siany dwa tygodnie temu w upały,jutro pierwsze koszenie

____________________
zakol13 10:03, 16 sie 2013

Dołączył: 10 wrz 2012
Posty: 94
ulala pięknie
____________________
CebuleKwiatowe 22:08, 26 lis 2013

Dołączył: 23 kwi 2013
Posty: 93
Wygląda naprawdę super, znakomicie się prezentuje, szkoda ze nie wstawiles zdjęć z pierwszego koszenia, bo na pewno bylo efektownie Nic tylko pogratulowac.
____________________
bronek 10:03, 14 maj 2014

Dołączył: 21 cze 2013
Posty: 14
Ładna trawa, gratulacje świetnie udało ci się zadbać i wyhodować A te jasne krzaczki pod ogrodzeniem to co, że tak się podpytam? My robiliśmy trawnik na działce jakoś na początku sierpnia i też nic go nie wysuszyło, ale wiadomo zraszacze pracowały pełną parą Z tym, że nasz trawnik był z rolki od Trawnik Producent, więc łatwiej było, bo to gotowa trawa wiadomo Ale to też trzeba odpowiednio zadbać.
____________________
Gardenarium 17:12, 12 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
jacek_z napisał(a)
Witam,

W zeszłym tygodniu posiałem trawę. Nasiona w większości na wierzchu (mimo wałowania) dlatego dzisiaj sprószyłem je dodatkowo cienką warstwą ziemi uniwersalnej. Nie chciałbym ich za bardzo eksponować na słońcu.

Podstawowe pytanie wynika z tego że nawet na tym forum nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi jak to jest z podlewaniem posianego trawnika w upały.

Na niektórych forach ostrzega się jednoznacznie:
- podlewaj wieczorem, ew. bardzo wcześnie rano (rzadko ale obficie), nigdy w środku dnia w pełnym słońcu... bo sparzysz nasiona, szok termiczny, cała woda wyparuje w krótkim czasie, itd.

- z drugiej strony fachowcy nakazują aby nie dopuszczać do wysychania gleby, cały czas utrzymywać wilgotność i podlewać nawet kilka razy w ciągu dnia?

Przecież powyższe zupełnie się wyklucza! mam już mętlik w głowie, jak to w końcu jest z tym podlewaniem? Z góry dziękuje za wyjaśnienie. Pozdrawiam
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 17:12, 12 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Podlewać (zrasza
ać) nawet w słońcu, inaczej nici z trawnika. Jednoznacznie odpowiadam, musisz podlewać, bo wyschną nasiona, puszczą kiełki ale uschną, w połowie co najmniej. A wiec utrzymuj wilgoć, nie mówię o mocnym laniu na całego. Wystarczy systematyczne zraszanie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
jacek_z 17:12, 12 lut 2017

Dołączył: 17 lip 2015
Posty: 9
Dziękuję bardzo Pani Danusiu za konkretną odpowiedź. W takim razie będę się stosował do powyższej rady. Mam tylko nadzieję że przez ten miniony tydzień nasiona nie wyschły... Pozdrawiam
____________________
waldek727 17:12, 12 lut 2017


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
jacek_z napisał(a)

Podstawowe pytanie wynika z tego że nawet na tym forum nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi jak to jest z podlewaniem posianego trawnika w upały.

Jacek.
Nie znalazłeś odpowiedzi na to pytanie, bo i nie mogłeś znaleźć.
Od 15 maja do 15 sierpnia nie zakłada się trawników z siewu. Jest coś takiego jak fizjologia roślin i procesów biofizycznych oraz biochemicznych nie oszukasz.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
jacek_z 17:12, 12 lut 2017

Dołączył: 17 lip 2015
Posty: 9
"...Od 15 maja do 15 sierpnia nie zakłada się trawników z siewu..."
Panie Waldku, Pan pisze nie można, a Pani Danusia post wyżej pisze że można
Czy po tylu doświadczeniach nie można ustalić jedynej słusznej (bez skojarzeń ) drogi do udanego trawnika?
Pozdrawiam
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies