Gdzie jesteś » Forum » Oddam » Różanecznik yakushimanum Excelsior do oddania za coś innego

Pokaż wątki Pokaż posty

Różanecznik yakushimanum Excelsior do oddania za coś innego

kachat 09:44, 02 sie 2013


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Nowego domu szuka przepiękny różanecznik yakushimanum Excelsior. Jest absolutnie cudowny, niesamowicie kwitnie, ale niestety muszę się go pozbyć

Został kupiony rok temu, ale niestety nie wiedziałam wtedy, że jest dość wrażliwy na mrozy - aż cud, że przeżył ostatnią zimę w tutejszym mroźnym podlaskim klimacie. Sporo liści podmarzło, i wolałabym w następnych latach tak go już nie katować... Teraz krzaczek wygląda normalnie i baaardzo ładnie, wyrosło mu dużo świeżych liści Kwitł też jak szalony, znacznie dłużej niż wszystkie inne moje rododendrony, i skończył dopiero na początku lipca. Ma piękne kwiaty, najpierw ciemnoróżowe, a potem stopniowo coraz bardziej jaśniejące aż do białego. W pełni kwitnienia wygląda to, jakby na krzaczku było pełno kwiatów w różnych kolorach, jak dla mnie jest bajeczny.

RH ma ok. 50cm, sporo urósł przez rok. Jakby ktoś z WARSZAWY lub okolic AUGUSTOWA go chciał, to chętnie oddam w zamian za parę roślinek ogrodowych, których mi jeszcze brakuje

To zdjęcie różanecznika sprzed kilku miesięcy (widać gdzieniegdzie jeszcze trochę podmarzniętych liści) jak się szykował do kwitnięcia:



Niestety gdzieś mi wsiąkły zdjęcia, gdy kwitł Ale w internecie można znaleźć fotki pokazujące, jakie ta odmiana ma piękne kwiaty

____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
bacha2224 00:19, 04 sie 2013


Dołączył: 30 maj 2013
Posty: 359
Witaj chętnie się nim zaopiekuję,jestem z okolic warszawy,co byś chciała z roślinek.pozdrawiam.
____________________
Lawendowy kredens
kachat 07:29, 04 sie 2013


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
bacha2224, szukam roślin do mojego lasu sosnowego (zimny klimat, półcień, raczej sucho), więc gównie bylin do cienia, czyli: bergenie, brunnery, rodgersje, tiarelle, paprocie narecznice, miodunki, jasnoty, kokoryczki, zawilce, tawułki i w tym stylu (oprócz host i żurawek)
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies