Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Geometryczny ogród po ogrodowiskowemu

Pokaż wątki Pokaż posty

Geometryczny ogród po ogrodowiskowemu

Pawlus 12:08, 23 mar 2014


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007
Tutaj pomiędzy rh chcę posadzić trzmieliny Emerald n'gold na pniu. Wymienić tego najmniejszego na większego. Za nimi rosłyby miskanty Gracillimus.

A na tą część nadal nie mam pomysłu. Chyba wywalę szczepionego modrzewia. Zrobię zawijasek wokół klona Flamingo. Sam nie wiem...Intensywnie myślę i szukam inspiracji u Was.

____________________
Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem
Pawlus 14:58, 23 mar 2014


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007
Jeszcze kilka zdjęć z lepszym światłem. Słonko przebijało się zza chmur.


I taka mała, nieudolna wizualizacja


____________________
Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem
Jagodaa 19:51, 25 mar 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Jak to się stało, że nigdy nie byłam w Twoim ogrodzie? Pewnie dlatego, że zawsze zapominam o wątkach projektowych... Pięknie, niesamowicie zadbane rabaty.
Ciekawa jestem, czy będę u siebie potrafiła utrzymać Rh w takiej kondycji...

Mam podobne zestawienie z trzmielinami na pniu. Co prawda podsadzone żurawkami, ale wyglądało to płasko i późnym latem wsadziłam między trzmieliny Morning Light, 3szt. Przemyślałam przez zimę i jednak je przesadzę, chyba opadające źdźbła zasłoniłyby całkiem trzmielinę. Nie boisz się, że tak może się stać u Ciebie? Pytam, bo sama nie wiem, czy nie przesadzam z obawami .
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
agam 08:29, 28 mar 2014


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
Wydaje mi się że trawy na bank przysłonią trzmieliny. Piękny ogród, super zadbane rh, lecę czytać dalej.
Aha wpadłam do Ciebie z Danusiowego wątku. Z tymi trawami to chyba nie ma się czego bać. Ja już zakupiłam "Ice dance", podzieliłam je i posadziłam .
____________________
Aga i Ogródek Agam
polinka 09:27, 28 mar 2014


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Nie wiem czy gracilimus nie będzie za bardzo zlewający się z tujkami i rh., chodzi mi o kolor. ML jest bardziej biało-zielony i chyba lepiej by tam wyglądał. Nie znam się, tylko tak głośno myślę
A w tej obwódce bukszpanowej to co chcesz posadzić do tych wrzosów?
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Pawlus 11:08, 28 mar 2014


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007
Hmmm, czyli Gracilimus nie bardzo. Miejsca tam jest mało więc miskanty to tylko rozwiązanie na 2, 3 lata. Jak znajdę gdzieś ML to wymienię. On jest też mniejszy od gracka.
Thuje to Kórniki więc w sezonie są delikatnie żółte.
W obwódce bukszpanowej rośnie magnolia gwiaździsta (słabo ją teraz widać), podsadzona jak widać wrzoścami.
____________________
Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem
pagap 21:20, 18 kwi 2014


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 357
Witaj, piękny ogród już stworzyłeś a widzę, żę będzie jeszcze piękniej, bo kochasz to co robisz, pozdrawiam, Aga
____________________
ogród Agi i Kuby ***** projektowanie wspólnymi siłami
Pawlus 21:38, 22 kwi 2014


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007
Dużo się nie dzieje, kwitną tulipany Exotic coś tam. Dosadzone 3 bukszpany na stożki, wykopany modrzew pendula. Trawnik po kolana, bez nawozu, kosiarka w serwisie od 3 tyg!. I do doopy takie coś.




Horti Limelight
____________________
Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem
Pawlus 21:43, 22 kwi 2014


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007



____________________
Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem
Pawlus 21:47, 22 kwi 2014


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007



____________________
Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies