Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród cioci

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród cioci

malgorzata_s... 17:23, 18 sie 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
To bardzo proste.Wystarczy klocek drewniany o grubości 10-15cm nawiercić pod różnym kątem aby powstały dziurki od2 do 7mm.To najprostszy.Wieszamy go na około 120 cm w suchym słonecznym miejscu.Te trudniejsze to skrzyneczki o głębokości 20 cm.
Podzielone listewkami i rwypełnione różnym materiałem.Pociętym bambusem, wikliną.Dla złotooków trzeba skrzyneczkę zamknąć i wypełnić sianem słomą lub mchem. Deski na skrzynkę muszą być nie malowane. Tylko dla złotooków pomalowałam część na czerwono plakatówką.One lubią ten kolor. Wycięcia także są inne. Domek masz na zdięciu wcześniej.
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Agnieszka_B 17:33, 18 sie 2013


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 1637
malgorzata_szewczyk napisał(a)
To bardzo proste.Wystarczy klocek drewniany o grubości 10-15cm nawiercić pod różnym kątem aby powstały dziurki od2 do 7mm.To najprostszy.Wieszamy go na około 120 cm w suchym słonecznym miejscu.Te trudniejsze to skrzyneczki o głębokości 20 cm.
Podzielone listewkami i rwypełnione różnym materiałem.Pociętym bambusem, wikliną.Dla złotooków trzeba skrzyneczkę zamknąć i wypełnić sianem słomą lub mchem. Deski na skrzynkę muszą być nie malowane. Tylko dla złotooków pomalowałam część na czerwono plakatówką.One lubią ten kolor. Wycięcia także są inne. Domek masz na zdięciu wcześniej.


Ale rozumiem ze złotooki moga być w jednym domku z innymi owadmi , tylko w tym domku mają osobne mieszkanko? A w tym zamknięciu ich mieszkanka musi być dużo otworów?
____________________
zapach-ziemi
jambosana 17:40, 18 sie 2013


Dołączył: 26 sie 2011
Posty: 585
Gratuluję programu, bardzo mi się podobał. Doniczki z bel drewna chyba skopiuję (w programie widziałam obsadzone begonią albo pelargonią, tak szybko mi mignęło, że nie rozpoznałam). Domki dla pożytecznych owadów zlecę do wykonania siostrzeńcowi.

Umieść nowe zdjęcia, takiego letniego ogrodu ! taki kolorowy był w programie, no i kwiaty przy tarasie bardzo dobrze dobrane.
____________________
Pozdrawiam Beata http://www.ogrodowisko.pl/watek/3676-gdzies-wsrod-lak
malgorzata_s... 19:04, 18 sie 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Tak złotooki mogą być z innymi owadami. Widziałam nawet domek z jednym wejściem. Pomysły możesz podpatrzyć nawaet ze sklepu ogrodowiska .
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
malgorzata_s... 19:08, 18 sie 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Beatko zamieszczę ale za kilka dni bo właśnie jadę na wakacje.
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
ola 22:05, 18 sie 2013


Dołączył: 04 mar 2011
Posty: 848
Wpadłam z rewizytą, ale to już właściwa druga moja wizyta w "ciociogrodzie" w dniu dzisiejszym, pierwsza odbyła się oczywiście rankiem poprzez ekran telewizora. Gratuluję udanego udziału w programie i pięknego ogrodu.
____________________
Pozdrawiam Ogrodomania Oli
malgorzata_s... 06:28, 19 sie 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Dzięki OLu.
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
kachat 08:30, 19 sie 2013


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
To miłego wyjazdu! Jak wrócisz nie zapomnij o nowych fotkach
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
Matka 17:29, 24 sie 2013


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Właśnie obejrzałam 'Maję' i tak myślę sobie'gdzieś na forum rzucił mi się ogród cioci Gosi' i w te pędy do komutera!no i jest!

Gratulacje
____________________
U Matki
malgorzata_s... 23:22, 25 sie 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Dzięki Bogusiu.Zajrzałam do Ciebie.i szybko przebiegłam po ogrodzie.Zazdroszczę wielkości ale pracy masz na takim terenie ogrom.Radzisz sobie jednak świetnie.Rodzinka cudna .Masz świetne poczucie humoru. Pozdrawiam i będę wpadać. Do siebie zapraszam serdecznie.
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies