Gdzie jesteś » Forum » Narzędzia i akcesoria » Aerator rurkowy do małego ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Aerator rurkowy do małego ogrodu

Zdrowie_Rosl... 09:46, 17 sie 2013

Dołączył: 17 sie 2013
Posty: 23
Witam,
Mam gliniastą (bardzo) ziemię i źle założony trawnik (kiedyś pójdzie do wymiany na razie dzieciaki i tak go masakrują). Muszę zrobić aerację ale płakać mi się chce, że "szpecjaliści" proponują aeratory kolcowe. Traktorem/kiem się nie wjedzie. Potrzebny mały, zgrabny aeratorek rurkowy. Na razie znalazłem tylko Husqvarnę za 13,000zł... Czy ktoś zna jakiś inny, nie tak drogi? Ręczny nie da rady - trawy mam powyżej 500m2.
M
____________________
Gardenarium 15:58, 20 sie 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Można poszukać gdzie mają i wypożyczyć aerator profesjonalny i sprawa załatwiona. Kupno mija się z celem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Zdrowie_Rosl... 08:56, 21 sie 2013

Dołączył: 17 sie 2013
Posty: 23
Próbowałem. Nawet napisałem do Husqvarny z takim pytaniem i nic! Jak mają rurkowy to tylko za traktorem a jak mniejszy to tylko kolcowe. No, jeszcze są ręczne - kupiłem taki i po deszczach będę próbował ale to koszmarna mordęga.
____________________
Sebek 23:32, 26 sie 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
A może popytaj firmy zakładające ogrody w okolicy - za 13000 złotych warto wykonać kilka telefonów, może mają taki sprzęt i pożyczą - albo od razu zrobią tą aerację
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Zdrowie_Rosl... 15:47, 02 wrz 2013

Dołączył: 17 sie 2013
Posty: 23
Właśnie to zrobiłem - LIPA. Aeratora rurkowego do małego ogrodu BRAK! Proponują kolcowy albo wertykulacje...a ja mam samą glinę! Czy ktoś spotkał inny mały aerator rurkowy niż ten z Husqvarny???
____________________
Gardenarium 16:48, 02 wrz 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mieliśmy taki w ofercie, ale coś zmienili i będzie nieco inny model.Czekamy na dostawę.

A tych poprzednich już nie mam na stanie.







____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Zdrowie_Rosl... 16:32, 03 wrz 2013

Dołączył: 17 sie 2013
Posty: 23
Ten byłby fajny - ja mam inny - podobny ale jednak nie taki i nie jestem zadowolony. Ten z Twojego zdjęcia można by troszeczkę ulepszyć - zamiast rurek pełnych na całej długości można wyciąć je i otworzyć z boku - wtedy łatwiej byłoby usuwać ziemię - własnie coś takiego ma ten aerator Husqvarny ale 13,000...
____________________
Gardenarium 21:46, 06 wrz 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Można szersze dziury robić sadzarką do cebul





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Zdrowie_Rosl... 09:28, 09 wrz 2013

Dołączył: 17 sie 2013
Posty: 23
Myślimy podobnie - też już sprawdziłem tą możliwość i to byłaby szansa. Ta w Waszym sklepie jest najlepsza - inne są tylko ręczne a to byłoby mordęga.
____________________
mikas 13:39, 14 sty 2021

Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 2
Mam na działce ziemie gliniastą i czy zabiegi takim aeratorem rurkowym musze wykonywać co roku, czy np wystarczy użyć tego kilka razy?
Bo zastanawiam się nad zakupem WEIBANG WB457AB, ale jeśli mam użyć tego kilka razy to nie ma sensu.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies