Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Irga - Cotoneaster

Pokaż wątki Pokaż posty

Irga - Cotoneaster

Hortensja 10:49, 16 maj 2017


Dołączył: 19 cze 2014
Posty: 290
Moje Irgi "Ursynów".
Nie miałam innej możlliwości zakupu jak tylko przez internet.
Oto efekty.
5 zielonych i 5 suchych.
Czy ktoś doświadczonych w Irgach powie mi czy jest szansa że te zeschnięte odbiją i jak się nimi zając żeby je odratować?

____________________
może już wkrótce.... nowy początek:)
Niezapominajka 13:48, 17 maj 2017

Dołączył: 17 cze 2014
Posty: 15
Hortensja napisał(a)
Moje Irgi "Ursynów".
Nie miałam innej możlliwości zakupu jak tylko przez internet.
Oto efekty.
5 zielonych i 5 suchych.
Czy ktoś doświadczonych w Irgach powie mi czy jest szansa że te zeschnięte odbiją i jak się nimi zając żeby je odratować?



*8 zielonych i 7 suchych
Hortensja 18:39, 18 maj 2017


Dołączył: 19 cze 2014
Posty: 290
Niezapominajka napisał(a)


*8 zielonych i 7 suchych


ależ Ty mi suchoty liczysz dobrze, że Twoje zielone!
____________________
może już wkrótce.... nowy początek:)
JoannaJ 12:42, 11 sie 2019

Dołączył: 11 sie 2019
Posty: 1
Dzień dobry w zeszłym roku posadzilam irgi. Wyglądają tak czy mogę prosić o poradę co może być przyczyną brazowienia liści? Czy uciąć te gałązki?
Basia_KRK 11:26, 03 mar 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Gardenarium napisał(a)
Irgi są pólzimozielone, nie jest zimozielona Cotoneaster horizontalis i tej nie polecam. Oprócz tych dwóch polecam Ursynów, narasta dość wysoko. Na murek Mooncreper.


Mam pytanie odnośnie irgi, czym różnią się te dwie odmiany i czy one są zimozielone?
Cotoneaster suecicus 'Coral Beauty'
Cotoneaster dammeri 'Coral Beauty'

Chcę je posadzić pod hortensjami Strong Annabelle i osiągnąć mniej więcej taki efekt jak poniżej, więc musi rosnąć w miarę wysoko, żeby "utrzymać" hortensje. Może też lekko przewieszać się przez murek, bo taki akurat tam mam, ale to nie jest konieczne. Ważniejsze, aby szła w "górę" Doradźcie proszę A może dobra będzie irga "Ursynów"? tak pięknie u Przemka wygląda!





____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies