Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pora na zmiany, czyli Alkowe rewolucje ogrodowe

Pokaż wątki Pokaż posty

Pora na zmiany, czyli Alkowe rewolucje ogrodowe

AlKa 21:00, 03 gru 2013


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 2416
O super rada z ta gazetą, to chyba zaczne od modrzewia a jak się rozkręce to może i z mchem dam radę
____________________
pora na zmiany
beta 21:01, 03 gru 2013


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
AlKa napisał(a)
O super rada z ta gazetą, to chyba zaczne od modrzewia a jak się rozkręce to może i z mchem dam radę


____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Sonka 21:45, 03 gru 2013


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2245
Witaj,fajne masz rośliny, byliny, iglaki, wszystkie da się świetne wykorzystać. Z doświadczenia wiem, że taki ogród to o wiele większe wyzwanie niż zaczynanie od zera, kiedy ma się tylko gołą ziemię. Cały czas towarzyszy dylemat, co, gdzie i czy tak bedzie dobrze a może inaczej?, ja tak mam i tak przesadzam i przesadzam. Spore ''krzaki'' ( dla mojego M wszystkie krzewy, drzewa to krzak ) to ciężkie zadanie by na nowe miejsca posadzić, ale, ja ciągle przesadzam, nie narzekam bo lubię zmiany. Kupiłam sobie taki wózek magazynowy, dzięki niemu łatwo przemieszcza się rośliny z dużymi bryłami oraz inne ciężkie elementy. Ogród daje dużżżżżo radości, rezultaty są widoczne prawie natychmiat, to daje kopa do pracy, ja mogę w nim pracować zawsze, bez wzgledu na wszystko. Twoje roślinki będzie można fajnie poprzesadzać a byliny rozmnożyć. Mój ogród też ma 30 lat, tyle, że tworząc na nowo, niepotrzebnie prawie wszystkie stare drzewa zostały usunięte. Będę Ci kibicować, może coś podpowiem jak będę miała pomysła. pozdrawiam
A jakie to wianki z modrzewia? mam to drzewo w ogrodzie,gazety też nie kumam, o co biega.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
AlKa 22:08, 03 gru 2013


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 2416
Witam, dzięki za wpis Ja małe roślinki przesadzam co i rusz, dużych sie obawiam że się nie przyjmie. Moj ma ma hosty mówi "chwosty"
A wianek z modrzewiowymi szyszkami ma Beatka u siebie
____________________
pora na zmiany
Sonka 08:58, 04 gru 2013


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2245
AlKa napisał(a)
Witam, dzięki za wpis Ja małe roślinki przesadzam co i rusz, dużych sie obawiam że się nie przyjmie. Moj ma ma hosty mówi "chwosty"
A wianek z modrzewiowymi szyszkami ma Beatka u siebie

Duże drzewa, no takie które własnymi siłami da się przesadzić oczywiście, też można, tylko wczesniej dobrze podlewać następnie obkopać i dopiero potem w następnym dniu przesadzać i znów mocno podlewać. Mi się wszystkie przyjmują.Fajne masz chwosty.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
justi 19:34, 05 gru 2013


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Ja wianuszki z mchu robiłam kiedyś małe. Wycięłam sobie kółko ze styropianu i kawałki mchu owijałam nitką. Jeden taki przetrwał i mam go cały rok. Ostatnio dynia w nim siedziała.
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
beta 22:33, 07 gru 2013


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
i jak idzie wiankowanie?
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
malkul 11:12, 14 gru 2013


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
bombki kupowłam w zeszłym roku na giełdzie kwiatowej w tychach
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
AlKa 21:33, 16 gru 2013


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 2416
Wszyscy maja wianki... mam i ja
Mój mega eko wianek


Póki co taki powstał z powodu totalnego braku małych bombeczek w mojej mieścinie. Nie tylko nie ma ładnych, normalnie w cale nie ma tzn były jedne, ale fiolet to nie moja bajka. Uwiłam jeszcze podkład z brzozowych gałązek wg instukcji Anity, ale błyskotek brak.
____________________
pora na zmiany
AlKa 00:04, 17 gru 2013


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 2416
____________________
pora na zmiany
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies