Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pora na zmiany, czyli Alkowe rewolucje ogrodowe

Pokaż wątki Pokaż posty

Pora na zmiany, czyli Alkowe rewolucje ogrodowe

AlKa 23:06, 22 sie 2013


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 2416
Ogrodowisko potrafi namieszać Nie dość, że działa jak narkotyk to jeszcze potrafi człowieka zagonić do "brudnej roboty"
Jakiś czas temu trafilam do ogrodu zimozielonego potem do bukszpanowego i do Any i wpadłam jak śliwka w kompot. Zakochałam się z żurawkach, trawach, bukszpamach i hortensjach oczywiście.
Moje podworko bo nie można tego nazwać ogrodem ( mam nadzieje, że póki co nie ma jakieś hm 30 lat. rosną na nim różne rośliny od świerków, sosen itp itd do kilku żurawek Jest pare rzeczy których chce sie pozbyć jak choćby skalniak zgrozo Stoi też niestety kilka budynkow ktorych chętnie bym się pozbyła. Najbardziej to bym chciała zaczynać od nowa, albo jak w zimozielonym mieć taką brygadę... Póki co mam dużo pomysłów i pare wątków do przeczytania na liście.
Jak już pisałam u Kasi dziś biegałam ze szpadlem a w najbliższym czasie planuje uzbroić się w aparat

____________________
pora na zmiany
Sebek 23:46, 22 sie 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Witamy Poprosimy zdjęcia z Twojego ogrodu Powodzenia w rewolucjach ogrodowych
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 08:59, 23 sie 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witaj, optuję przy rozwaleniu skalniaka, bo nadeszła całkiem nowa era
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Luki 09:53, 23 sie 2013


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Witam Jak ogórd ma 30 lat to zapewne znajdzie się kilka wiekowych i ciekawych okazów
Czekam na zdjęcia
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
AlKa 21:00, 23 sie 2013


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 2416
Gardenarium napisał(a)
Witaj, optuję przy rozwaleniu skalniaka, bo nadeszła całkiem nowa era

Dziekuje Danusiu za odwiedziny i poparcie w sprawie skalniaka
____________________
pora na zmiany
AlKa 21:22, 23 sie 2013


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 2416
Sebek dzięki i liczę na konstruktywną krytykę wiem, z przeczytanych wątkow że Twoje rady są bardzo przydatne i zazdoszczę wiedzy

Luki cóż ogród nie młody ale szału i okazów nie ma To wszystko co jest sadzili moi rodzice, zwykle to były małe sadzonki i niestety nie zawsze w przemyślanym miejscu. Teraz staneło na tym, że wróciłam do rodzinnego domu i mam ochote na rewolucje podwórkowe.

Mieszkam na wsi i dostęp do sadzonek mam ograniczony. Zostaje mi zamawianie przez internet, ale ja z tych co lubią zobaczyć pooglądać i dopiero kupić. Najbliższa szkółka jest około 60 km ode mnie ale ceny mają czasem oporowe. W innych natomiast zazwyczaj jest kilka sztuk. Dziś natomiast udalo mi się to upolować


Prosto to sie chłopaki nie trzymają i nie pierwszej urody, miało być 30 sztuk minimum. Jest 11 reszta ma być za tydzień. Tak się właśnie zastanawiam jak gęsto je sadszić,czy 3 na przęsło będzie ok? Chciałam coś co w miarę szybko urośnie i bedzie wąskie


Jałowce były w planie, ale pokiego licha kupiłam berberysa nie wiem Chciałam takie jak w zimozielonym strzeliste ale nie było i kupiłam ten Zgłupiałam czy co
____________________
pora na zmiany
AlKa 21:43, 23 sie 2013


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 2416
Mam mieszane uczucia ale cóż pokaże jak jest.
Najpierw to co do likwidacji proszę nie patrzyć na trawę chociaż w sumie ona też do likwidacji
i w tle bukszpan tak wiem, wiem od dołu nie tniemy i hm tojego pierwsze cięcie a pare lat rósł sobie w samopas To także mój debiut w roli fyzjera roślim
____________________
pora na zmiany
AlKa 21:52, 23 sie 2013


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 2416
To kolejny obiekt do zniszczenia na liście
____________________
pora na zmiany
AlKa 22:06, 23 sie 2013


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 2416
Teraz "okazy"

kiedyś chciałam jałowca uformować w spirale o ja szalona
Tam z przodu domu sa jeszcze 2 świerki chyba je podetne i posadzę rododendrony to strona południowa to chyba będzie ok. Zdradzę że jeden mały już tam rośnie
____________________
pora na zmiany
AlKa 22:23, 23 sie 2013


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 2416
Przed domem to północ a nie połunie


pewnie tą wierzbę można by przyciać, ale jeszcze nie wiem czy tu zostanie
Myślę o czymś inym w tym miejscu.
A teraz coś jeszcze


Modrzew leży hm nie do końca tak chciałam to pokazac. doczytałam, że trzeba wgrać program. Przepraszam ale zrobie to jutro i obiecuje proste zdjęcia
____________________
pora na zmiany
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies