Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zaczątek ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zaczątek ogrodu

Debra 11:38, 04 lis 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
Asiu, odwzajemniam wizytę
Masz sliczny domek, a ogród dzięki ciągłej pracy bedzi wkrótce wspaniały. Nie przejmuj się, jak cos nie wychodzi. To normalne, każdy tak miał, ma, uczymy się na własnych błędach
A co do kupowania roślin - ja nadal pomimo lat kupuję rośliny spontanicznie, a potem mam zmartwienie jak je ze soba pogodzić.
Lubię ogród nieco 'na żywioł'. Nie każdy musi być taki wzorcowy, pod sznurek i wg projektu, uważam
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
aksamitka 12:12, 04 lis 2013


Dołączył: 01 sie 2013
Posty: 151
Więcej jest satysfakcji, gdy samodzielnie utworzymy ogród według swoich pomysłów, a nie według projektu obcej osoby. Oczywiście posiłkowanie się radami jest wskazane aby uniknąć wielu błędów.
____________________
Pozdrawiam :)
as226 14:22, 04 lis 2013


Dołączył: 21 wrz 2013
Posty: 1126
Dziękuje Kochane za odwiedziny, oczywiście, że się z Wami zgadzam
____________________
pozdrawiam Asia Zaczątek ogrodu
paulina_ns 15:18, 04 lis 2013


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Witaj, widzę, że jesteśmy na podobnym etapie z ogrodem Niczym się nie przejmuj, wszystko pomalutku sobie zaplanujesz. Najlepiej jest od czegoś zacząć, bo całości od razu nie ogarniesz, pooglądaj jak mają inni, zapisuj co Ci wpadnie w oko i z pomocą osób bardziej doświadczonych połączysz wszystko w całość.

Ps. mam pytanie co do tych gazet, muszą być one czarno-białe, czy mogą być kolorowe?

pozdrawiam i będę zaglądała
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
AgnieszkaBK 23:43, 04 lis 2013


Dołączył: 24 lis 2011
Posty: 2476
Asiu, przychodzę z rewizytą Masz bardzo ładny dom z konsekwentnie zachowaną kolorystyką Będę zaglądała do Ciebie, żeby obserwować powstawanie ogrodu. Nie przejmuj się, że coś na początku nie wychodzi, bo każdy ogród jest "niekończącą się opowieścią" Ja na wiosne też zaplanowałam stworzenie nowych rabat i na tą chwilę nie mam do końca sprecyzowanego jak mają wyglądać .... ale od czego jest zima- to właśnie czas na planowanie Pozdrawiam gorąco
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka ;) Miało być inaczej
as226 00:19, 06 lis 2013


Dołączył: 21 wrz 2013
Posty: 1126
Kochane mam pytanie czy kosaciec syberyjski mogę podzielić teraz czy wiosną, wiem najlepiej sierpień po kwitnieniu. Chciałabym je na wiosnę u siebie,a teraz są u mamusi na działce ;(
____________________
pozdrawiam Asia Zaczątek ogrodu
as226 01:11, 06 lis 2013


Dołączył: 21 wrz 2013
Posty: 1126
Jeszcze jedno pytanie jakie drzewo polecacie, aby było przy piaskownicy dzieci, coś w stylu "parasola" Chodzi mi o jakieś drzewko szybko rosnące, no i nie za miliony Może czereśnia?
____________________
pozdrawiam Asia Zaczątek ogrodu
aksamitka 08:27, 06 lis 2013


Dołączył: 01 sie 2013
Posty: 151
Latem miałam podobne pytanie w swoim wątku. Doradzano mi między innymi wierzbę i orzecha włoskiego... Były także inne propozycje, ale te drzewa chyba najszybciej rosną z proponowanych.
____________________
Pozdrawiam :)
malgorzata_s... 11:10, 06 lis 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33757
Myślę że kosaćca możesz teraz podzielić. A co do drzewa to niestety chyba ogólnie od razu spore trzeba kupić. Moi znajomi posadzili drzewo przy piaskownicy ale nim dało cień to dziecko z piaskownicy wyrosło Pozdrawiam
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
as226 12:49, 06 lis 2013


Dołączył: 21 wrz 2013
Posty: 1126
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Myślę że kosaćca możesz teraz podzielić. A co do drzewa to niestety chyba ogólnie od razu spore trzeba kupić. Moi znajomi posadzili drzewo przy piaskownicy ale nim dało cień to dziecko z piaskownicy wyrosło Pozdrawiam



Dziękuje rozbawiłaś mnie
____________________
pozdrawiam Asia Zaczątek ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies