Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zaczątek ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zaczątek ogrodu

as226 18:53, 21 wrz 2013


Dołączył: 21 wrz 2013
Posty: 1126
Witam serdecznie, Nazywam się Asia, chciałam przedstawić małe początki naszego ogrodu. Mieszkamy w swoim domu już dwa lata, a od tego roku powoli próbujemy zazielenić nasze otoczenie. Bardzo proszę o wszelkie wskazówki, jestem amatorką. Trawa jest dopiero zasiadana. Od frontu są tuje.Od strony tarasu na granicy są swieki i sosny, zaś wkoło tarasu od frontu jest lawenda, a po bokach trzmieliny. Z jednej strony domu są drzewka oocowe szczepione na pniu, zaś z drugiej warzywnik. Z góry dziekuje za wskazówki, bo nie jestem jakoś przykonana do wszystkiego, co zrobiliśmy
____________________
pozdrawiam Asia Zaczątek ogrodu
Katkak 22:54, 21 wrz 2013


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Witaj Asiu. Pomalutku, bez stresu i wgrasz na spokojnie
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
as226 23:05, 21 wrz 2013


Dołączył: 21 wrz 2013
Posty: 1126
____________________
pozdrawiam Asia Zaczątek ogrodu
Gardenarium 11:14, 22 wrz 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witaj, ja od razu uzmysławiam tobie szkodliwość stosowania maty.

http://www.ogrodowisko.pl/watek/736-mata-przeciw-chwastom
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
as226 00:32, 23 wrz 2013


Dołączył: 21 wrz 2013
Posty: 1126
myślałam o tym, dziękuje
____________________
pozdrawiam Asia Zaczątek ogrodu
as226 12:10, 24 wrz 2013


Dołączył: 21 wrz 2013
Posty: 1126
Witam, wiem już dlaczego nikt sie do mnie nie odezwał tu wszystko u nas jest do bani ;( Wczoraj do 4.00 zaczytywałam się w wątku projektowanie ogrodu i to zrozumiałam. Na wiosnę plan jest taki: likwidacja włókniny i nowa aranżacja naszej zieleni. Podziele żurawki, hosty, dostane też na wiosnę dość sporego bukszpana, juki. Poprzesadzam to co jest. Uwielbiam trzmieliny. Teraz będe oglądać Wasze ogrody i postaram się coś zaprojektować bardziej "prawidłowego" Może też się ktoś odezwie podrzuci jakiś pomysł rabaty. Dziękuje
____________________
pozdrawiam Asia Zaczątek ogrodu
malgorzata_s... 17:17, 24 wrz 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33757
Witaj. wcale nie jest tak wszystko do bani. Wyrzucisz matę, zasiana trawka urośnie, troszkę poprzesadzasz i już, Trafiłaś tutaj w dobrym momenciebo wszystko jeszcze młodziutkie. Dobre dusze pomogą ci w projekcie.
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
AgnieszkaW 17:58, 24 wrz 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Witaj, masz ładny, elegancki dom, do którego pasują eleganckie nasadzenia. Od frontu (wejście) otocz rabatki bukszpanem, wewnątrz rabat możesz posadzić cisy na nóżce (ewentualnie trzmielina szczepiona na pniu), podszadzić to można np. żurawkami, lawendą. Można też inaczej; z każdej strony po jednej kuli na pniu bukszpan i niżej kulki bukszpanowe - po dwie. urozmaicić to wszystko turzycą, może niskim berberysem (nie wiem, ile tam masz miejsca).
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
as226 22:51, 24 wrz 2013


Dołączył: 21 wrz 2013
Posty: 1126
Dziękuje Kochane, że się odezwałyście, bardzo mi miło. Te rabaty pod oknem wymiary 380cm na 110 cm, jestem za trzmieliną na pniu, bo je kocham, właśnie u kogoś, tak było zrobione cyba po 3 trzmieliny, ale nie zapisałam. Zrobiałam rozsadę bukszpaników około 100 szt., zobaczymy jak to wyjdzie. Roślinę, które mam i są w tym roku wsadzone, więc myśle, że jak na wiosnę ruszymy z tematem to krzywdy im nie zrobię przesadzając: kilka hortensji różne rodzaje, krzewuszki 8 szt, irga 6 szt, berberysy bordo niskie na pniu 2 szt, berberys czerwony 2, berberys zielony 2, pięciornki różowe/żółte/pomarańczowe po 3 szt, żurawki duże bordowe do podziału na wiosnę, żurawka zielona ciemna dostane od mamy też duża do podziału, dostanę też dośc sporego bukszpana, kilka juk, mam pęcherznice złota i bordowa po 3 szt, mam tawułki, trzmieliny, dużo mały iglaczków, oczywiście też coś dokupimy w miarę potrzeby
A odnośnie tej rabaty "parkowej" od frontu to zlikwidować ją i zrobić fale przy tujach z mały iglaczków i coś może do tego? A te 3 wierzby iwa, hakuro i nie pamiętam jaka? Mam też kilka sosen i świerków małych na działce co z nimi? Sosna to chyba zły pomysł do ogrodu? A ten niby "żywopłot" od strony tarasu świerk/sosna to porażka prawda? A czy trzmieliny po bokach i przed tarsem rząd lawendy może, tak być, wiadomo na wiosne dostałyby jakieś obrzeże i kore to mi się akurat podoba? Marzy mi się też jakaś kwaśna rabata: rododendrony, azalie itd nie wiem właśnie czy fale zrobić czy rabaty w formie plackówna trawie? Podobają mi się też lilaki i wogóle bardzo lubie rośliny na pniu. Powiem szczerze, że z każdej strony jesteśmy odkryci i powinniśmy coś zrobić, żeby się trochę ukryć chyba. Przepraszam za tak rozległy list, ale chciałam napisać, jak jest. Dziękuje z góry za każdą wiadomośc jest dla mnie cenna. Jak widzicie gdzieś ogrody/rabatki/fale pasujące do nas proszę o link. Dziękuje i pozdrawiam. Jutro postaram się wrzucić zdjęcia jeszcze, żeby dać bardziej rozeznanie działki.
____________________
pozdrawiam Asia Zaczątek ogrodu
AgnieszkaW 12:45, 26 wrz 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Daj plan dzialki z domem z "lotu ptaka" - z tymi rabatami, które masz - wtedy coś może doradzimy.
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies