Gdzie jesteś » Forum » Ogrody polskie » Ogród biblijny w Myczkowcach

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród biblijny w Myczkowcach

MarekW 14:25, 22 wrz 2013


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 2338
Niedawno miałem okazję zwiedzić ogród biblijny w Myczkowcach i serdecznie polecam to miejsce. Wprawdzie daleko, bo prawie w Bieszczadach i niedaleko od zalewu solińskiego, ale wiele ciekawych informacji można tam uzyskać.
Ogród stworzono prezentując rośliny spotykane w Piśmie św. od Starego do Nowego Testamentu z obszernymi informacjami na temat poszczególnych roślin.

spotkamy tam też miniatury niektórych budowli biblijnych - świątynia Salomona czy grób Chrystusa

____________________
Marek - Ogród średniowieczny i nie tylko
MarekW 14:31, 22 wrz 2013


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 2338
Ciekawe opisy roślin biblijnych
____________________
Marek - Ogród średniowieczny i nie tylko
MarekW 14:36, 22 wrz 2013


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 2338
Lilie polne co to takiego? można tam zobaczyć
____________________
Marek - Ogród średniowieczny i nie tylko
MarekW 14:43, 22 wrz 2013


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 2338
Obok ogrodu biblijnego jest też park miniatur architektury drewnianej podkarpacia - bardzo dużo miniatur budowli drewnianych w otoczeniu roślin- ciekawe doświadczenie i możliwość porównania różnych typów świątyń zachodnich i wschodnich od XV w. do XX w.
____________________
Marek - Ogród średniowieczny i nie tylko
Gabriela 17:20, 22 wrz 2013


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Mam książkę "Po biblijnych ogrodach", właśnie o roślinach które występują w Starym i Nowym Testamencie. Fajnie że ktoś wpadł na pomysł założenia ogrodu z tymi roślinami.
Co do miniatur - akurat nie przepadam, ale myślę że do parku z samymi roślinami nie przyszłoby wiele ludzi...
____________________
Ogród w budowie nieustającej
MarekW 17:23, 22 wrz 2013


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 2338
to są osobne części parku więc dla każdego coś miłego
____________________
Marek - Ogród średniowieczny i nie tylko
kaprys 14:44, 23 wrz 2013


Dołączył: 06 cze 2011
Posty: 135
Fajne miejsce pokazałeś. Przy okazji wypadów weekendowych lubię odwiedzać takie miejsca w okolicy. Miniatury lubię widziałam już w kilku miejscach.Fajnie,że ludziom chce się robić takie rzeczy.
____________________
Jola - ogrody mojego dzieciństwa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies