Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » "Niezdecydowana ogrodniczka"

Pokaż wątki Pokaż posty

"Niezdecydowana ogrodniczka"

malgorzata_s... 14:35, 23 paź 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Ładnie u Ciebie pospacerowalam i popodziwiałam, plany ambitne z lustrem podziwiam. Pozdraiam
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
MarzenaG 14:48, 23 paź 2013


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 757
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Ładnie u Ciebie pospacerowalam i popodziwiałam, plany ambitne z lustrem podziwiam. Pozdraiam

witaj, jak mi miło że do mnie zajrzałaś
Mówisz, że ładnie? może tak się globalnie wydaje ale ja widzę duuużo dziur w tym moim zakątku.
A już po wizycie w kilku ogrodach na forum to w ogóle jestem załamana.
Planuję zmiany i uzupełnienie rabat.
Dużo pracy na wiosnę. Na razie opracowuję strategię - plan. Mam cichą nadzieję na porady forumowiczów,
Dziękuje pozdrawiam,
Wpadnę dzisiaj do ciebie pospacerować
____________________
Niezdecydowana ogrodniczka
agam 19:49, 24 paź 2013


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
Według mnie "Wojtek" nie jest najlepszym cisem do osłonięcia muru. Rośnie bardzo wąski. Już lepiej kup cis pośredni hicksii lub hilli. Hortensje i żurawki będą ok. Żurawkę polecam "georgia peach" ma śliczny kolor, duże liście i bardzo szybko rośnie. Pozdrawiam.

____________________
Aga i Ogródek Agam
MarzenaG 11:38, 25 paź 2013


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 757
agam napisał(a)
Według mnie "Wojtek" nie jest najlepszym cisem do osłonięcia muru. Rośnie bardzo wąski. Już lepiej kup cis pośredni hicksii lub hilli. Hortensje i żurawki będą ok. Żurawkę polecam "georgia peach" ma śliczny kolor, duże liście i bardzo szybko rośnie. Pozdrawiam.



Planowałam posadzić 3 sztuki w tym zakątku jak na zdjęciu niżej, ale może coś innego tam będzie pasowało?



Rośnie tam w zasadzie tylko forsycja już bardzo duża, zastanawiam się nad jej likwidacją.
Poza tym jakieś byliny o dużych liściach- ale te niestety są ścinane przez współwłaścicielkę
Chciałam połączyć ten pas z resztą rabaty w głębi.
Posadzić takie rośliny żeby nie można -nie trzeba było ich ogałacać.
Ten kawałek (jakieś 2m/5m) jest między murkiem a ścianą wysoką domu. Pomyślałam o cisach albo coś bardziej w kolorze bo reszta jest zielona, może też hortensje tam bliżej iglaków-tylko czy będzie to dobre miejsce. Jakieś rośliny zimozielone, berberysy-może.
Na razie intensywnie planuję.
____________________
Niezdecydowana ogrodniczka
agam 11:42, 25 paź 2013


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
MarzenaG napisał(a)


Planowałam posadzić 3 sztuki w tym zakątku jak na zdjęciu niżej, ale może coś innego tam będzie pasowało?



Rośnie tam w zasadzie tylko forsycja już bardzo duża, zastanawiam się nad jej likwidacją.
Chciałam połączyć ten pas z reszta rabaty w głębi. Ten kawałek (jakieś 2m/5m) jest między murkiem a ścianą wysoką domu. Pomyślałam o cisach albo coś bardziej w kolorze bo reszta jest zielona,


Wzdłuż całej długości muru czy tylko fragment pomiędzy forsycją a resztą roślin wgłębi zdjęcia?
____________________
Aga i Ogródek Agam
MarzenaG 11:45, 25 paź 2013


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 757
agam napisał(a)


Wzdłuż całej długości muru czy tylko fragment pomiędzy forsycją a resztą roślin wgłębi zdjęcia?


Tak całą długością do iglaków
____________________
Niezdecydowana ogrodniczka
MarzenaG 11:52, 25 paź 2013


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 757

Tak wygląda ten zakątek z iglakami z innej strony, rabatka do zagospodarowania jest jakby za kratką w głębi
____________________
Niezdecydowana ogrodniczka
agam 11:58, 25 paź 2013


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
To może choiny kanadyjskie i berberysy jak w "Ogrodzie z lustrem"
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1033-ogrod-z-lustrem?page=243?

Choiny szybciej urosną, będziesz mogła je przycinać.
____________________
Aga i Ogródek Agam
MarzenaG 12:39, 25 paź 2013


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 757
agam napisał(a)
To może choiny kanadyjskie i berberysy jak w "Ogrodzie z lustrem"
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1033-ogrod-z-lustrem?page=243?

Choiny szybciej urosną, będziesz mogła je przycinać.


obejrzałam, fajny pomysł - podoba mi się, mam gdzieś z przodu 3 berberysy takie tylko mniejsze. Muszę doczytać tylko jakie szerokie te choiny są i czy berberys w półcieniu to rośnie?
I będę musiała przesadzić forsycję
Dziękuje za pomoc
____________________
Niezdecydowana ogrodniczka
agam 13:14, 25 paź 2013


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
Berberysy urosną ale jak będzie dużo cienia to nie będą się ładnie przebarwiać. Choiny Danusia sadzi co 80cm, ale od ogrodzenia ile to nie wiem. Ja swoje posadziłam blisko płotu. Będę w przyszłości cięła.
____________________
Aga i Ogródek Agam
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies