Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » "Niezdecydowana ogrodniczka"

Pokaż wątki Pokaż posty

"Niezdecydowana ogrodniczka"

MarzenaG 17:10, 28 sie 2014


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 757
____________________
Niezdecydowana ogrodniczka
MarzenaG 17:17, 28 sie 2014


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 757
____________________
Niezdecydowana ogrodniczka
MarzenaG 17:26, 28 sie 2014


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 757
____________________
Niezdecydowana ogrodniczka
MarzenaG 17:37, 28 sie 2014


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 757

A tu moje choiny, tez słabo widoczne. Te żółte tuje będą przesadzone.
____________________
Niezdecydowana ogrodniczka
MarzenaG 17:43, 28 sie 2014


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 757


I moje cisy
____________________
Niezdecydowana ogrodniczka
MarzenaG 17:47, 28 sie 2014


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 757
____________________
Niezdecydowana ogrodniczka
MarzenaG 17:53, 28 sie 2014


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 757
____________________
Niezdecydowana ogrodniczka
MarzenaG 20:42, 28 sie 2014


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 757
wklejam sobie dla inspiracji

"Do bukszpanów polecam carex amazon mist lub po prostu frosted curls, ale wydaje mi sie , że azamazon w swoim streczącym pokroju byłby ładniejszy. Te szaro- srebrne trawki byłyby pieknym kontrastem dla ciemnej zieleni bukszpanów. Gdyby Ci się ten pomysł podobał to do kola dosadziłabym białe róże okrywowe - do takiego stylu ogrodu, róze na froncie to klasyka (aspirin rose, swany, larissa)

Zaletą poleconych trawek jest to że są całoroczne i nie trzeba ich wiosną wycinać na łyso, więc w tak reprezentacyjnym miejscu byłoby przez cały rok pieknie. I do tego białe cebulowe - krokusy i miniaturowe tulipany, których przekwitłe liście urkyłyby rozrastajace kłosy trawek


Jesli ten wariant nie pasuje to całkowicie zimozielone carex morrowi, kocham je miłoscią absolutną i wzajemną i pieknie komponują sie z bukszpanami.
Bukszpany cudownie wygladają z hakonechloa - ktora tworzy piekne poduchy otulajace bukszpany.


Rozplenice little boy lub bunny z czystym sercem polecam (wiesz ze rosną na mojej ulubionej rabacie) ale ... male ale to to że najpozniej startują po cieciu.. - pod koniec maja, co mnie mocno wnerwia. Jednak ich uroda w środku lata i piórka oszoronione zima rekomepensuje mi łyse miejsce w maju, ktore wówczas zapelniam tulipnami

Trawy świetnie sobie radzą w palacym słońcu, dlatego w moim ogrodzie na takich stanowiskach zastapiły żurawki. Te same żurawki w zacienionych miejscach pieknie sobie radza.

Jesli pomogłam to sie ciesze, jesli namieszalam to wybacz


Ps buchanani lub bronze form wygladają wylacznie dobrze z intensywnym pasem zieleni innych traw, moje krazyly po ogrodzie wielokrotnie aż znalazalam im miejsce za carex morrowi vareigata i przy stipach"


____________________
Niezdecydowana ogrodniczka
popcorn 08:17, 29 sie 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Choiny i cisy piękne!
A pod altanką nadal ciasno A jałowca nie pozbyłabyś się??

Na razie to tam możesz jedynie dosadzić - za kulką na pniu - miskanta (Cabaret?) jak najbardziej białego, wysokiego, żeby tę kulkę w ogóle było widać na zielonym tle.
W nóżki bym mu dała żółte albo pomarańczowo-czerwone żurawki o dużych liściach. Ile tam jest słońca? Odmianę trzeba tak dobrać żeby jej nie przypalało. Koloru tu brakuje, no i nadal jest ciasno!

pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
MarzenaG 10:33, 29 sie 2014


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 757
Tak jalowce wylecą w sobotę, ale ten miscant to mi się nie rozrośnie za bardzo? I mówisz tylko żurawki
____________________
Niezdecydowana ogrodniczka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies