Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » "Niezdecydowana ogrodniczka"

Pokaż wątki Pokaż posty

"Niezdecydowana ogrodniczka"

Kasiek 17:43, 07 lis 2013


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Nie da sie na sasiada malnac graffity? No wiem...chyba zartowalam, choc prawda tez jest barwna
Ladnie pokazujesz swoj ogrod,widac zdrowe roslinki.Mur betonowy mozesz przeciez zaslonic roznymi wysokimi i oczywiscie ladnymi krzakami,i ladnie bedzie i funkcjonalnie Np kolor perukowca doda ladnego koloru No i inne
____________________
Bawarka
malgorzata_s... 18:30, 07 lis 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33757
Grunt to dobry plan na wiosnę. Pomoc tiu dostępna od ręki. Robisz fotkę, wrzucasz, a dobre duszyczki doradzają. Pozdrawiam
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
MarzenaG 21:55, 07 lis 2013


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 757
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Grunt to dobry plan na wiosnę. Pomoc tiu dostępna od ręki. Robisz fotkę, wrzucasz, a dobre duszyczki doradzają. Pozdrawiam


Tak plan to podstawa, łamie głowę już od pewnie 2 m-cy co i jak połączyć.
Trzymam za słówko w sprawie pomocy
Dziekuję za wsparcie, będę się naprzykrzać
____________________
Niezdecydowana ogrodniczka
MarzenaG 21:59, 07 lis 2013


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 757
Kasiek napisał(a)
Nie da sie na sasiada malnac graffity? No wiem...chyba zartowalam, choc prawda tez jest barwna
Ladnie pokazujesz swoj ogrod,widac zdrowe roslinki.Mur betonowy mozesz przeciez zaslonic roznymi wysokimi i oczywiscie ladnymi krzakami,i ladnie bedzie i funkcjonalnie Np kolor perukowca doda ladnego koloru No i inne


Dziękuję Kasiu za odwiedziny, ja bardzo podziwiam Twoje dzieło ogrodowe.
Zimą mam nadzieje opracuje przy pomocy wspaniałych tu forumowiczów plan mojego ogródka

Pozdrawiam,
____________________
Niezdecydowana ogrodniczka
justi 23:07, 22 sty 2014


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Witam i dziękuję za wizytę u mnie. Zostawiłam odpowiedź i parę zdjęć. U Ciebie jest już dużo ładnych dorodnych roślin, musisz aby trochę uporządkować. Można powiedzieć, że ja też podobnie zaczynałam jakby tak od początku fotki prześledzić. Na razie podpowiem tylko tyle, że przed budynkiem sąsiada najlepiej żebyś posadziła cos co szybko rośnie i wysoko. Moga to byc świerki serbskie, te najczęściej poleca Danusia. Mogą być też inne, ale na odmianach się nie bardzo znam to nie doradzę.
Jeszcze spytam czy oglądałaś wątek Ogrodu z lustrem lub Ogród zimozielony?. Tam o ile dobrze pamiętam są te świerki i możesz podpatrzeć.

____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
MarzenaG 12:20, 23 sty 2014


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 757
justi napisał(a)
Witam i dziękuję za wizytę u mnie. Zostawiłam odpowiedź i parę zdjęć. U Ciebie jest już dużo ładnych dorodnych roślin, musisz aby trochę uporządkować. Można powiedzieć, że ja też podobnie zaczynałam jakby tak od początku fotki prześledzić. Na razie podpowiem tylko tyle, że przed budynkiem sąsiada najlepiej żebyś posadziła cos co szybko rośnie i wysoko. Moga to byc świerki serbskie, te najczęściej poleca Danusia. Mogą być też inne, ale na odmianach się nie bardzo znam to nie doradzę.
Jeszcze spytam czy oglądałaś wątek Ogrodu z lustrem lub Ogród zimozielony?. Tam o ile dobrze pamiętam są te świerki i możesz podpatrzeć.


Witam,
bardzo dziękuję za zainteresowanie moim zakątkiem
Trafnie określiłaś moje zadania w ogrodzie - uporządkowanie roślin. Niby proste, w dom ciagle coś porządukuję mam w tym wprawę, ale w ogrodzie nie koniecznie.
W sumie to nie mam pomysłu jak to wszystko ogarnąć. W sprawie tego budynku sąsiada to myślę właśnie o jakimś nasadzeniu wyższym ale nie może być zbyt szeroko ponieważ jest tam wjazd do garaży i będzie za mało miejsca na manewry
Na razie wymyśliłam że wsadzę tam może dwie wiśnie ozdobne -umbra..żeby korony sięgały ponad ogrodzenie, posadziłam bluszcz na murek. Ale może i te choiny to nie jest zły pomysł - byłoby tam cały sezon coś zielonego. sama nie wiem. Dużo pracy na sezon
Twój ogród przejżałam cały i jestem zachwycona zmianami, bardzo podoba mi się ten placyk z kulą, te trawki, hortensje żurawki. pieknie.Pozwoliłam sobie zaimportować zdjęcia do moich inspiracji.

Ogrody Danusi oględałam - wszystkie cudowne.
Spytam jeszcze, zdae się że widziałam u ciebie też kwitnące kwiataty, gdzie je posadziłaś. Bardzo lubie kwiatykwitnące róże, liliowce, piwonie. Podoba mi sie także styl zimozielony z kulkami i krzewami.
Mam nadzieję, że niedługo rozplanuję wszystko bo nie daje mi to spokoju
Pozdrawiam ciepło, u nas dzisiaj duuuży mróz
____________________
Niezdecydowana ogrodniczka
justi 21:30, 23 sty 2014


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Zrób sobie jakiś plan ogrodu. Narysuj kształt rabat z wymiarami, będziesz wiedziała ile miejsca możesz przeznaczyć na roślinki. Będzie łatwiej doradzić coś.
Wiśnie Umbraculifery mają formę kulistą i nie rosną w górę. Chyba, że jakieś inne masz na myśli. Świerki serbskie są dość wąskie a i zawsze można podcinać. Nie wiem co wybierzesz, może jeszcze coś innego, najważniejsze żeby Tobie się podobało.
U mnie rabata z kulą jeszcze nieskończona i chyba już nie będzie. Resztę nasadzeń i kwitnących roślinek mam po bokach działki przy siatce. Takie długie proste rabaty.

ps. u mnie też mróz

____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
MarzenaG 12:15, 12 sie 2014


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 757

Powstaje nowy projekt jednej części "ogrodu". Cieszę się bardzo, we wrześniu ruszam z pracami



____________________
Niezdecydowana ogrodniczka
malgorzata_s... 12:19, 12 sie 2014


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33757
Fiu fiu, profesjonalny plan No to czekany z niecierpliwością na realizację
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
MarzenaG 13:12, 12 sie 2014


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 757
Też nie mogę się doczekać , będzie trochę zamieszania bo chcę zagospodarować roślinki z obecnego układu , a mam ich trochę i boje się, żeby nie wyszedł za duży miszmasz
Będę trochę modyfikować . Zastanawiam się co dać na "szybki" zimozielony żywopłot? tzn.chodzi o to żeby w miarę szybko zarósł płot i budynek od sąsiada, dał zielona ścianę. wstawiałam wcześniej zdjęcia tego miejsca.Na rysunku to miejsce gdzie wpisana jest skala- tam propozycja krzewów jest.
____________________
Niezdecydowana ogrodniczka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies