Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » "Niezdecydowana ogrodniczka"

Pokaż wątki Pokaż posty

"Niezdecydowana ogrodniczka"

MarzenaG 13:43, 14 paź 2013


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 757
Jadzia68 napisał(a)
Witaj Marzenko masz już piękny ogród duże drzewa robią klimat. Podoba mi się a pomysł z lustrem i okiennicami super . będę zaglądać


Jadziu dziękuję za wizytę i pochwały,
Właściwie to jestem zadowolona z tego zakątka przy budynku gospodarczym z okiennicami. Tam jest rzeczywiście kilka dużych iglaków, ogólnie same rośliny które mam bardzo lubię tylko szukam teraz jakiegoś uporządkowania tego wszystkiego , nadania jakiegoś klimatu całości
Jutro wstawię zdjęcia z nowego zakątka sobotniego dzieła
____________________
Niezdecydowana ogrodniczka
kachat 17:56, 14 paź 2013


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Witaj Wpadłam na chwilkę. Na początek powiem, że całkiem fajnie jest u ciebie i bardzo mi się ogródek podoba

A co bym zmieniła? Na pewno te (betonowe..?) obwódki rabat - mnie (może innych nie ) bardzo irytują i powodują, że ogród się wydaje taki lekko... przyciężkawy. Wciśnięty w betonowe ramy. Więc zamiast obwódek po prostu ładne kanciki trawnika I rośliny wylewające się z rabat... Łagodne łuki i fale... Teraz miejscami tak ostro jest, te krawędzie takie.. sztywne. Jak dla mnie przynajmniej

A co do zabudowy sąsiada, to przecież można pięknie tę ścianę zamalować, zrobić artystyczny rysunek, jakieś esy-floresy imitujące gałęzie czy rośliny, można przykleić kamienie i dorzucić lustro jak w ogródku u Kasiek Albo dać dużą kratkę przed ścianą i obsadzić różą czy innymi pnączami... A po bokach paprocie... I przede wszystkim pogadać z sąsiadem, niech coś zrobi z tym badziewiem - przecież nie może tak być, że z trzech stron sobie pięknie otynkował, a tak gdzie już jego wzrok nie sięga to syf zostawił :[ Niech to otynkuje chociaż... A jak się nie da nic z tą ścianą zrobić, to wysokie krzewy można ostatecznie posadzić, cisy?, albo dać właśnie wysoki, ładny, np. kamienny murek ze swojej strony czy chociaż kratkę na 3 m wzwyż...

A powojniki cudne Rosną ci zdrowo..? Coś czytałam, że ciężko jest je utrzymać, bo ciągle chorują...
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
MarzenaG 19:55, 14 paź 2013


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 757
Dziękuję Kachat za wizytę, bardzo mi miło, że poświęciłaś mi chwilkę
Co do tych betonowych obrzeży bo takie są, to też widzę, że usztywniają ogród ale trudno będzie się ich pozbyć. Niestety kiedyśpopełńiłam ten błąd a Tesciowie zainwestowali w te obrzeża i ponieważ mnieszkamy wspólnie więc ciężko będzie. Przychodzi mi tylko na myśl tylko taka opcja, żeby podwyższyć teren i dowieść ziemi i w ten sposób zniwelować trochę wysokość tych obrzeży?
Ale to w jakimś póżniejszym czasie może na jesieni, będą robić wodociąg to przy okazji może.
Na ścianie sąsiada najprościej byłoby pomalować ale tu też są pewne ograniczenia.
Mam zamiar pójść w opcję z wyższymi kratkami po których będzie szedł powojnik. I opcja z lustrem też.
Posadziłam już tam hortensje limelith i żurawki i hederę na betonowy płot.
A propos powojników to różnie z nimi jest, niektóre rosną ładnie a inne rzeczywiście jakoś marnie.

Jeszcze raz dziękuję za rady.
Wpadnę do Twojego ogrodu również.
Pozdrawim
____________________
Niezdecydowana ogrodniczka
kachat 08:53, 15 paź 2013


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
To jak się z betonowymi obrzeżami nic nie da zrobić, to może rzeczywiście podwyższenie części rabat, urozmaicenie terenu, pomoże. Plus do tego w niektórych miejscach dać rośliny wylewające się i zasłaniające te obrzeża, jakieś płożące niskie... Aby tak kaskadowo spływały
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
WilczaGora 16:57, 18 paź 2013


Dołączył: 31 lip 2012
Posty: 5530
masz już tyle pięknych i "wiekowych nasadzeń"...
...i bardzo ładne kompozycje
będę wpadać i "śledzić" jak umajasz swój ogród
____________________
WIZYTÓWKA Wilcza pozdrawia Wilcza Gora http://wilczagora.blogspot.com
MarzenaG 00:08, 20 paź 2013


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 757
Piękny dzień za nami, z rana mrozek a potem słoneczko można był popracować na ogrodzie
wstawiam kilka fotek z dzisiaj a właściwie wczorajszego dnia
____________________
Niezdecydowana ogrodniczka
MarzenaG 00:12, 20 paź 2013


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 757
____________________
Niezdecydowana ogrodniczka
MarzenaG 00:16, 20 paź 2013


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 757
____________________
Niezdecydowana ogrodniczka
Kondzio 00:29, 20 paź 2013


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
śliczne fotki jesienne hi hi hi
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
agam 12:45, 23 paź 2013


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
MarzenaG napisał(a)

Nie wiem czy tutaj mogę zadać to pytanie?

Danusiu, te cisy to jaki gatunek? jeśli mogłabś podpowiedzieć , chciałam takie posadzić w jednej części mojego "ogródka"


Odpowiem za Danusie, bo akurat mam takiego samego To jest cis "Wojtek". Rośnie kolumnowo.
____________________
Aga i Ogródek Agam
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies