Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój przyszły TAJEMNICZY OGRÓD marzeń

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój przyszły TAJEMNICZY OGRÓD marzeń

MagdaK 20:29, 15 paź 2013


Dołączył: 24 wrz 2013
Posty: 81
Witajcie
Zdecydowałam, że w końcu założę wątek, choć mój przyszły tajemniczy ogród jeszcze się nie rozwinął a ziemia na niego czeka i wraz z nią ja i mój mąż, czekamy na wiosnę gdzie będziemy mogli zacząć działać ile się da Z budową domu na niej musimy troszkę poczekać, ale może warto czekać
Zdjęć brak niestety, choć i oglądać nie było by na razie co.
Działka znajduje się w niedużej wsi w województwie lubelskim, w powiecie radzyńskim. Spokojna mała wieś pełna sadów owocowych, głównie jabłoni Gdzie co roku jesienią odbywa się "Święto owoców i warzyw".
Działeczka ma wymiary 33m/143m. Z przodu działki przy drodze rosną świerki pospolite, nie dużo, około 8 sztuk jak się nie mylę, lekko po prawej stronie od wielu już pewnie lat rośnie wielki orzech włoski, w prawym rogu stoi bardzo stary drewniany domek przy którym rosną pigwy i dzikie róże, wzdłuż działki za tym domkiem od strony sąsiadów rośnie jeszcze jeden orzech włoski a obok niego pną się winogrona chyba odmiany Swenson Red tworzą taką naturalną pergolę chyląc się na działkę po gałęziach orzecha. W dalszym rzędzie równo rosną maliny, nie wiem nawet ile jest tych krzewów, ale sporo, około 18 metrów jak naliczyłam krokami ostatnio. Nasadziła dobra kobieta od których kupiliśmy działkę że sokami na zimę obdarzę całą rodzinę Na granicy z sąsiadami rośnie też olbrzymia stara dzika grusza, w sierpniu było aż żółto od owoców, robiła niezłe wrażenie choć ma nie jadalne ale za to bardzo ozdobne owoce. I to by było chyba na tyle co rośnie w moim przyszłym Tajemniczym ogrodzie, który ma na pewno przede mną jeszcze mnóstwo tajemnic. Nie możemy się doczekać każdego szczegółu jaki będziemy z mężem na niej wykonywać.
____________________
elzbieta_g 21:09, 15 paź 2013


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 4785
witam Magda na ogrodowisku! wrzucaj zdjęcia bez nich ani rusz
____________________
Ela-Ogród Eli, / Wizytówka
Katkak 21:25, 15 paź 2013


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Hej Też czekam na zdjęcia
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Gardenarium 23:05, 15 paź 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witam, ciekawie się zapowiada.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
goniak 12:27, 20 paź 2013


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Witam
Wpadłam z rewizytą i zaciekawił mnie opis Twojego ogrodu.
Myślę, że zdjęcia byłyby mile widziane
Stare odmiany drzew owocowych wracają do łask, warto to docenić, a maliny zerwane z własnego krzaczka smakują najlepiej

____________________
Małgosia mój zielony świat
MagdaK 18:43, 20 paź 2013


Dołączył: 24 wrz 2013
Posty: 81
Dzięki za wizytę miło mi. Jak tylko będzie okazja porobię zdjęcia, choć nie ma co oglądać jeszcze. Za owocami przepadam, więc na pewno będą u mnie rosły, myślę tylko gdzie i co dokładniej, żeby był jakiś ład i skład
____________________
Joku 21:17, 20 paź 2013


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12155
Witam na Ogrodowisku. Bardzo obrazowo opisałaś swoją całkiem sporą działkę. Będzie co robić. Masz jakieś ulubione rośliny? Chciałabyś wszystkie drzewa zachować?
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies