Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mała Eleczka

Pokaż wątki Pokaż posty

Mała Eleczka

bleebla 20:43, 06 paź 2017


Dołączył: 13 sty 2013
Posty: 4757
Kasia_CS napisał(a)
Hej! Zdradz mi, w jakich warunkach rośnie u Ciebie liriope? Ja dzieliłam je wiosną i wydaly marne kilka skapych kwiatostanow.. obawiam się, ze zle warunki im zapewniłam..

Pozdrawiam!


Każda roślina musi "odchorować" podział i w pierwszym roku słabo kwitnie. Tak samo jest z przesadzaniem. Daj jej czas na ukorzenienie, a za rok ładnie zakwitnie.
Dobrym znakiem jest to, że miała kwiatostany. Skąpe, bo skąpe ale miała. Niektórzy czekają kilka lat na kwiat.

Ja swoją posadziłam w półcieniu. Dodałam jej też lepsze podłoże, bo u mnie glina. Mam ją już zdaje się 3 rok. Bardzo ją lubię. nie tylko za kwiaty ale też za liście
____________________
Aga - Mała eLeczka
bleebla 20:50, 06 paź 2017


Dołączył: 13 sty 2013
Posty: 4757
kasia_w napisał(a)
Hej Aga dawno Cię nie było ale widac że ogród nie odpoczywa. Bujnie My owjamy drzewa na różne sposoby,ostatnio doczepiliśmy do ulubionego przez koty miłorząba, deseczkę do drapania. Ubytek kory może być groźny dla drzewa


Hej

Deseczka, to też fajny pomysł i kolorystycznie z korą drzewa się zlewa CHyba tak zrobię, bo nawet kilka desek leży w kanciapie. Dzięki :*
____________________
Aga - Mała eLeczka
ryska 21:01, 06 paź 2017


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11552
bleebla napisał(a)


A wiesz, że o liriope cichaczem przeczytałam u Ciebie. Czasem zaglądam na forum do ulubionych wątków
Trzymam kciuki w takim razie za Twoją. Przykryj ją iglastymi gałązkami pierwszej zimy. Tak na wszelki wypadek


Przykryję, nasze zimy są nieprzewidywalne, wiosny jeszcze bardziej.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Mentha 13:31, 07 paź 2017


Dołączył: 15 sie 2016
Posty: 223
Mój przybrał już jesienne barwy. Jeszcze malutki, czekam na następny sezon, to będzie jego trzeci, więc chyba ruszy w górę niestety kilka roślin umarło na tej mojej ciężkiej glebie. Pojawiły się też nowe płoty ze względu na wścibskich sąsiadów Wklejam trochę zdjęć, jeżeli jeszcze pamiętasz jak wyglądał po wichurach trochę zaniedbany w sumie niema co pokazywać ale i tak cieszy
bartek_luberda 15:23, 07 paź 2017


Dołączył: 03 mar 2013
Posty: 2542
Jestem fanką twojego ogrodu Katalpę u mnie też tak atakują koty i pomimo obwiązaniu sznurkiem i tak drapią
____________________
Ogródeczek
oliwka 21:07, 07 paź 2017


Dołączył: 07 lut 2015
Posty: 1965
Hej Aga, fajnie , że pokazałaś zdjęcia z porównaniem przed i po. Tylko czy to są zdjęcia z wiosny i jesieni, czy początków ogrodu ???? Ktalpa i drzewa baaaaardzo podrosły. Twoja stipa tak ładnie stoi sztywno. Moja bardzo się pokładała i trochę mnie to wkurzało ;
Hortensje pięknie kwitną
Disiaj byłam na działce. Mamy od ubiegłego tygodnia kilka drzewek. Chciałam dziś się umówić z tobą na kawę, ale a każdym razem kiedy jestem w okolicy to ciągle się spieszę
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5302-ogrodek-warzywny-na-balkonie, wątek ogrodowy zamknięty http://www.ogrodowisko.pl/watek/5701-ogrod-oliwkowy
mamuska1980 21:17, 07 paź 2017


Dołączył: 24 sty 2016
Posty: 981
Fotki ekstra
____________________
ogród zapracowanej mamuśki
bleebla 11:02, 08 paź 2017


Dołączył: 13 sty 2013
Posty: 4757
Mentha napisał(a)
Mój przybrał już jesienne barwy. Jeszcze malutki, czekam na następny sezon, to będzie jego trzeci, więc chyba ruszy w górę niestety kilka roślin umarło na tej mojej ciężkiej glebie. Pojawiły się też nowe płoty ze względu na wścibskich sąsiadów Wklejam trochę zdjęć, jeżeli jeszcze pamiętasz jak wyglądał po wichurach trochę zaniedbany w sumie niema co pokazywać ale i tak cieszy



Jak to nie ma co pokazywać. Ogród bardzo ładnie się rozrasta i widać, że o niego dbasz.
Jakie rośliny Ci wypadły?
Często podlewasz doniczki z hakone?
Wichura przeszła straszna. Na szczęście nie mam większych strat. Złamała się tylko jedna mała gałązka catalpy.
Buziaki
____________________
Aga - Mała eLeczka
bleebla 11:04, 08 paź 2017


Dołączył: 13 sty 2013
Posty: 4757
bartek_luberda napisał(a)
Jestem fanką twojego ogrodu Katalpę u mnie też tak atakują koty i pomimo obwiązaniu sznurkiem i tak drapią


Miło mi to słyszeć
CHyba dzisiaj zabiorę się za te catalpy. Boję się, że mi przez to drapanie padną zimą. Mam nadzieję, że przesadzam z moją wizją
____________________
Aga - Mała eLeczka
bleebla 11:29, 08 paź 2017


Dołączył: 13 sty 2013
Posty: 4757
oliwka napisał(a)
Hej Aga, fajnie , że pokazałaś zdjęcia z porównaniem przed i po. Tylko czy to są zdjęcia z wiosny i jesieni, czy początków ogrodu ???? Ktalpa i drzewa baaaaardzo podrosły. Twoja stipa tak ładnie stoi sztywno. Moja bardzo się pokładała i trochę mnie to wkurzało ;
Hortensje pięknie kwitną
Disiaj byłam na działce. Mamy od ubiegłego tygodnia kilka drzewek. Chciałam dziś się umówić z tobą na kawę, ale a każdym razem kiedy jestem w okolicy to ciągle się spieszę


Faktycznie trochę pomieszałam zdjęcia Ale ogólny zarys widać mam nadziejeTy to masz oko

Nie wiem o co chodzi z tym pokładaniem stipy. Moja nie wygląda już tak jak w tamtym roku. Ta bliżej drewnianego płotu przemarzła, ale nie całkowicie. Środek bym martwy, a po zewnętrznej stronie rośliny wyrastały pojedyncze zielone kłosy. Im mniej było zielonego tym bardziej się później pokładała.
Ale Twoja przecież nie miała prawa przemarznąć, bo to jej pierwszy rok. Dawałaś może nawóz do doniczek? Może one tego nie lubią?
Dzwoń za każdym razem jak przejeżdżasz. Jeśli się będziesz spieszyć, zaparzę kawę z mniejszej filiżance
____________________
Aga - Mała eLeczka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies