Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mała Eleczka

Pokaż wątki Pokaż posty

Mała Eleczka

bleebla 11:29, 08 paź 2017


Dołączył: 13 sty 2013
Posty: 4757
mamuska1980 napisał(a)
Fotki ekstra


Dziękuję bardzo
____________________
Aga - Mała eLeczka
Mentha 21:46, 08 paź 2017


Dołączył: 15 sie 2016
Posty: 223
Padła mi ta sosna negishi na prawo od lampy. Była bardzo droga i piękna. Myślałam że się rozpłaczę

Umarła również karagana ( ale mi się nie podobała ), wiśnia umbra przed domem. Część żurawek się poskładało, w sezonie kilka razy dosadzałam.
Chyba jałowiec płożący mi pada ale to raczej przez dzieci.
No i pierisy prawie wszystkie - tu wina gleby i dzieci

Dużo nowych roślin dosadziłam, żeby zagęścić rabaty mam nadzieję, że się zmieszczą

Hakone w sezonie letnim codziennie podlewałam. Gdy nie było upałów, sprawdzałam podłoże. Gdy było sucho to podlewałam. Ale generalnie susza im nie szkodziła
nicol21 22:31, 09 paź 2017


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10277
Mało tu bywasz chyba już, prawda? Ogród już ładnie zmężniał, a za rok to będzie już taki dorosły

____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
bleebla 12:13, 11 paź 2017


Dołączył: 13 sty 2013
Posty: 4757
nicol21 napisał(a)
Mało tu bywasz chyba już, prawda? Ogród już ładnie zmężniał, a za rok to będzie już taki dorosły



Bywam bywam. Tylko rzadko piszę. Jestem na etapie rozkminiania warzywnika. Co posadzić, jakie odmiany. Własnie zabieram się za zakup borówek a.

I wiesz coooo. Będę miała takiego samego klona co Ty. Sango kaku mi się zamarzył i własnie wykonuję ostatnie klikniecie, żeby go mieć
Jestem w szoku jak szybko u Ciebie urósł i to mnie ostatecznie przekonało do kupna.
____________________
Aga - Mała eLeczka
bleebla 12:24, 11 paź 2017


Dołączył: 13 sty 2013
Posty: 4757
Mentha napisał(a)
Padła mi ta sosna negishi na prawo od lampy. Była bardzo droga i piękna. Myślałam że się rozpłaczę

Umarła również karagana ( ale mi się nie podobała ), wiśnia umbra przed domem. Część żurawek się poskładało, w sezonie kilka razy dosadzałam.
Chyba jałowiec płożący mi pada ale to raczej przez dzieci.
No i pierisy prawie wszystkie - tu wina gleby i dzieci

Dużo nowych roślin dosadziłam, żeby zagęścić rabaty mam nadzieję, że się zmieszczą

Hakone w sezonie letnim codziennie podlewałam. Gdy nie było upałów, sprawdzałam podłoże. Gdy było sucho to podlewałam. Ale generalnie susza im nie szkodziła


A wiesz, że mi również wypadły żurawki. Dokupiłam niedawno nowe. Ciekawe czy przeżyją.
Szkoda tej sosny. Wygoglowałam sobie, bardzo ładna.
Dzięki za wskazówki co do hakone
____________________
Aga - Mała eLeczka
Annak 13:03, 29 paź 2017


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
Mentha napisał(a)
Padła mi ta sosna negishi na prawo od lampy. Była bardzo droga i piękna. Myślałam że się rozpłaczę

Umarła również karagana ( ale mi się nie podobała ), wiśnia umbra przed domem. Część żurawek się poskładało, w sezonie kilka razy dosadzałam.
Chyba jałowiec płożący mi pada ale to raczej przez dzieci.
No i pierisy prawie wszystkie - tu wina gleby i dzieci

Dużo nowych roślin dosadziłam, żeby zagęścić rabaty mam nadzieję, że się zmieszczą

Hakone w sezonie letnim codziennie podlewałam. Gdy nie było upałów, sprawdzałam podłoże. Gdy było sucho to podlewałam. Ale generalnie susza im nie szkodziła


Ładny kącik, mimo braku tej sosenki. A czy mogłabyś mi zdradzić jak się nazywają te zieloniutkie trawy, po prawej stronie od tej małej, żółtej krzewinki? Czy one są wieloletnie? Szukam jakiejś odmiany między róże
pozdrawiam
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
Mentha 21:08, 29 paź 2017


Dołączył: 15 sie 2016
Posty: 223
Annak to są zwykłe stipy
bleebla 11:43, 10 lis 2017


Dołączył: 13 sty 2013
Posty: 4757
Czy ktos moze wie co to jest? Wyroslo mi na tarasie...
____________________
Aga - Mała eLeczka
bleebla 14:07, 28 lut 2018


Dołączył: 13 sty 2013
Posty: 4757
Nie wiem jak Wy, ale ja już nie mogę się doczekać wiosny. Myślami jestem już przy cięciu wyschniętych traw i hortensji.

Z trwogą patrzę na termometr. Nocami jest u nas -14, a śniegu brak.
W styczniu, wywalając świąteczną choinkę, pociachałam ją na kawałki i gałązki rzuciłam na najdelikatniejsze trawy. Może to pomoże, mam taką nadzieję.
Za oknem ładne słońce, ale kawy na tarasie nie idzie wypić. Szkoda bo bardzo to lubię, nawet zimą.

Powyłaziły mi już krokusy i tulipany. Z resztą tak Wam wszystkim ale im nic nie będzie od tych mrozów. Wyglądają tylko na delikatne, ale tak naprawdę to twardzi zawodnicy

W tym roku miej będę zajmować się ogrodem, a więcej działką. Planuję już nasadzenia. Te kwiatowe jak i warzywne. Już nie mogę się doczekać. Priorytetem jest dach altanki.

Pozdrawiam wszystkich krzepiącym zdjęciem


____________________
Aga - Mała eLeczka
AgataM 14:45, 28 lut 2018


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4904
Witaj Aga Masz bardzo uporządkowany ogród. Wszystko idealnie dopasowane jak w pudełeczku Stworzyłaś fajny klimat. Pozdrawiam serdecznie
____________________
AgataM Przedziwny Ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies