Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kiedy kupić nasiona traw?

Pokaż wątki Pokaż posty

Kiedy kupić nasiona traw?

Mirek34 01:08, 09 lis 2013

Dołączył: 27 wrz 2013
Posty: 12
Do wiosennego siewu. Czy teraz czy czekać z zakupem do marca, kwietnia. Mam jeszcze jedno pytanie co do siły kiełkowania nasion traw. Czy zależy ona od "wieku" nasion?. Gdzie na opakowaniu znależć termin pakowania nasion i okres przudatności.
Sebek 08:28, 09 lis 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Nie wiem czy chodzi Ci o nasiona traw ozdobnych czy o te do zakładania trawnika z siewu?

Teraz każde nasiona są już gotowe do wysiewu - jednak czasem na opakowaniu pisze, że trzeba je poddać stratyfikacji.

Termin pakowania i przydatności znajduje się zazwyczaj na odwrocie lub spodzie opakowania.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Mirek34 13:45, 09 lis 2013

Dołączył: 27 wrz 2013
Posty: 12
Planuję na wiosnę dosiew nasion trawy sportowej na działce. Obecna ma juz kilka lat i widzę, że nie daje rady, pojawiły sie wolne place oraz wg mojej oceny bardzo się przerzedziła. Na marginesie, jaką trawe "do deptania" na działke polececie. Pierwotnie myslałem o trawie typu dywan, ale ponoc deptanie jej powoduje trwałe slady, a my niestety dośc intensywnie chodzimy po naszej działce.
Gardenarium 14:34, 11 lis 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
jeśli intensywne użytkowanie to sportowa jest dobra. Kupuj na wiosnę, bo zimą przechowywane w wilgotnym miejscu będą traciły i mogą spleśnieć. Muszą być w suchym miejscu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
CebuleKwiatowe 21:56, 26 lis 2013

Dołączył: 23 kwi 2013
Posty: 93
Możesz równie dobrze kupić teraz,tylko warunkeim jest ich odpowiednie przechowywanie i od tego trzeba zacząć. Ewentualnie jak słusznie radzi Przedmówca- na wiosnę. Szukaj w dobrych sklepach internetowych.
____________________
18:44, 29 sty 2014
Gardenarium napisał(a)
jeśli intensywne użytkowanie to sportowa jest dobra. Kupuj na wiosnę, bo zimą przechowywane w wilgotnym miejscu będą traciły i mogą spleśnieć. Muszą być w suchym miejscu.


Data pakowania jest zawsze na etykiecie urzędowej lub firmowej (Zawsze zielona etykieta).
W kodzie też masz podany rok pakowania i miesiąc.

Kupuj na początku sezonu bo wtedy mieszanki są najlepszej jakości.
Przechowywać w suchym miejscu.
Nasiona spakowane 3 lata mogą być przechowywane w opakowaniu i w tym czasie nadają się do wysiewu.
Zdolność kiełkowania powinna wahać się między 90-95%,
Co do gatunków to rajgras zawsze szybciej zakiełkuje bo po 5-7 dniach kostrzewy później po 14-18 może nawet 21 dniach.
Rajgras kocha wilgoć lubi wodę kostrzewy susza im odpowiada bardziej na suszę się nadają i zdecydowanie najlepiej owcza i trzcinowata.


Gardenarium. Ja przechowuję zimą w zimnym garażu ale w suszy i nasiona wysiewane wiosną roczne lub dwu letnie dobrze wschodzą.
CebuleKwiatowe 14:00, 11 lut 2014

Dołączył: 23 kwi 2013
Posty: 93
Tak czy inaczej minęlo trochę czasu, więc może zdecydowałeś sie już na jakies konkretne nasiona i kupiłeś? Jeżeli tak to daj znać na forum,tak nawet z czystej ciekawości,czekamy na Twoją odpowiedź.
____________________
Bazylia 18:15, 06 kwi 2014


Dołączył: 06 kwi 2014
Posty: 2
Nie ma chyba lepszego okresu w roku niż teraz! Kwiecień, maj to złoty czas na zakadanie trawnika.
____________________
zielono mi
Mirek34 22:55, 06 cze 2014

Dołączył: 27 wrz 2013
Posty: 12
Sezon w pełni. Kupiłem w koncu nasiona trawy do intensywanego uzytkowania - sportową. Dzis wiedzę,że cała "inestycja" włożona w trawnik opłacała się. Trawa jest zdecydowanie lepsza niż rok temu. Nie wiem, czy wynika to z dosiania trawy w tym roku - nie żałowałem nasion - 10 kg na 300 metrów kwadratowych, czy z faktu,że na jesieni przeprowadziłem najpierw nawożenie jesienne, a późną jesienią jeszcze dolomit; w kwietniu wertykulacje głęboką i nawiozłem piaskiem w ilosci 300 kg, potem mocznik i azofoska!!)Praktycznie pada od miesiąca i sporadycznie podlewam tylko trawnik. Trawa jest wyjątkowo , głeboko soczyscie zielona. Dziekuję wam i całemu forum za wiedzę, którą zdobyłem dzieki niemu!
Gardenarium 09:40, 07 cze 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Cieszymy się razem z Tobą, bo też mamy soczyście zielone trawniki
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies