Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Beaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Beaty

beata_kulesza 22:42, 15 lis 2013


Dołączył: 14 lis 2013
Posty: 829
Moje początki to tragedia postanowiłam nie eksperymentować i zdać się na fachowców.Jutro wkleję zdjęcia po ukończeniu kamienia jak to wygląda w całści bo jeszcze nie zdążyłam zrobić.Efekt wyszedł taki jak chciałam
____________________
Beti - Ogród Beaty
dajana 22:43, 15 lis 2013


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
Przy tych kratkach altany posadziłabym pnące róże z clematisami ale byłoby romantycznie Sliczne miejsce Ela ma rację hortensje na rabacie gdzie jest berberys wyglądałyby pięknie +trawki Nie wspomniałam o hortensjach bo ja mam ich sporo i właściwie opatrzyły mi się bo to niemal jedyne kwiaty oprócz róż które posiadam
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
beata_kulesza 22:48, 15 lis 2013


Dołączył: 14 lis 2013
Posty: 829
Przy tych kratkach rosną już dwa powojniki odmiana "Pilu" tylko nie wiem czy okrywać je na zimę? A hortensje też posiadam "Anabele" 5 szt. po drugiej stronie wzdłuż choinek.
____________________
Beti - Ogród Beaty
dajana 22:49, 15 lis 2013


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
Dla mnie super ci to wyszło ! Wyobrażasz sobie jak miło będzie kiedy obsadzisz taras pachnącymi kwiatami? może jakieś ciurkadełko dołożysz To dopiero będzie relaks Wszystkich początki to przeważnie porażka ale na błędach najlepiej się człowiek uczy .
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
beata_kulesza 22:52, 15 lis 2013


Dołączył: 14 lis 2013
Posty: 829
Co racja to racja
____________________
Beti - Ogród Beaty
dajana 23:00, 15 lis 2013


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
Okryć nigdy nie zaszkodzi Nie znam tego powojnika jaki ma kolor? Anabell też posiadam Tak w ogóle to ja nie mam jeszcze ogrodu Zaledwie trzy rabaty niewielką częśc przed domem trawnika .Póki co się uczę i czekam na przyszły rok mając nadzieję że zgromadzę większa częśc gotówki aby ruszyć z ogrodem .Zobaczymy czy mi się uda .Bardzo bym chciała zrobić coś więcej ale nie przeskoczę wszystkiego w jeden rok .Miło cię poznać Znam Świecie bo pochodzę z Kujaw Czy nadal wam tak smrodzą tym siarkowodorem?
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
Gardenarium 06:48, 16 lis 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Witaj, rabaty są małe, a akurat rośliny które już są to wielkie okazy. Ten berberys rośnie silnie i nie jest aż tak ładny, aby być "gwiazdą". Moim zdaniem powinnaś go przesadzić wiosną.

Trzeba odmłodzić, czyli przyciąć prawie do zera i przesadzić w miejsce mniej eksponowane.

Po lewej z kolei rośnie dość ładny jałowiec ale też jest na brzegu rabaty. On ewentualnie nie będzie przeszkadzał. Przed nim paskiem dodaj trzmielinę Fortunego 'Emereld'n Gold', będzie fajnym kontrastem dla niebieskiego jałowca, na kratki daj ciemnoróżowe róże i do tego powojnik o ciemnoniebieskich kwiatach.

Przed tujami daj 5 hortensji bukietowych dowolnej odmiany (Bobo, Limelight, Vanille Fraise, przed nimi żurawki Berry Smoothie i będzie kolorystycznie ładnie i zadbane.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 06:49, 16 lis 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304





Możesz dodać turzyce Carex testacea Prairie Fire, będą takie fajne "piórka".

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 06:50, 16 lis 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
W kwestii technicznej, zlikwiduj odstępy między nawiasami, nie przeczytałaś instrukcji dokładnie. Link będzie działał.
Dlaczego masz w tytule wątku mkropka pl ? to oznacza reklamę konkretnej stronki. Zrób tytuł swojego wątku. Linki mają być na Ogrodowisko a nie gdzieś w net.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
beata_kulesza 12:48, 17 lis 2013


Dołączył: 14 lis 2013
Posty: 829
Dziękuje za pomoc spróbuję to poprawić Mam pytanie czy to jest prawidłowo zapisane? O co chodzi z tymi wątkami? Trochę się pogubiłam!!!

beti - Ogród Beaty
____________________
Beti - Ogród Beaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies