Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Pleśń śniegowa efektem zbyt ciasnego obwiązania iglaków?

Pokaż wątki Pokaż posty

Pleśń śniegowa efektem zbyt ciasnego obwiązania iglaków?

aterus 10:21, 29 lis 2013

Dołączył: 10 lut 2013
Posty: 51
Ubiegłej zimy po każdych większych opadach strząsałem śnieg, ratując przed deformacją swoje tuje i skyrockety. W tym roku postanowiłem pomóc sobie sznurkiem i obwiązałem rośliny. Wczoraj przeczytałem w jakimś poradniku, że może to skutkować pojawieniem się pleśni śniegowej, jeśli gałęzie będą związane zbyt ciasno. Rozumiem, że nie wolno robić "baleronów", jednak zbyt luźne owinięcie mija się chyba z celem? Poza tym lekko okręcony sznurek najnormalniej się zsuwa.
Czy istnieje jakiś złoty środek? Jak rozumieć określenie "zbyt ciasno"? Czy chodzi o to, aby sznurek w ogóle nie zmieniał kształtu iglaka i nie zmniejszał jego "objętości"? Może ktoś dysponuje jakimś dobrym poglądowym zdjęciem?
____________________
Gardenarium 15:21, 29 lis 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Polecam owijanie rzadką sprężystą siatką, nasuwasz jak skarpetę. Albo nakładasz i taki prostokąt i zszywasz boki drutem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
aterus 16:30, 29 lis 2013

Dołączył: 10 lut 2013
Posty: 51
Ooo, to jest dobry patent! Dzięki, Danusiu!
Czyli generalnie - lepiej nie ściskać.
____________________
Gardenarium 16:48, 29 lis 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak, zachować normalny pokrój, ale zapobiec rozłamywaniu. Siatka jest cieniutka, nie cieniuje za bardzo.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies